Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [modyfikacja] [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236131)

kasztan 02-01-2016 21:05

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
2 załącznik(i)
11. Efekt końcowy.
Mało widoczny ludzkim okiem, ale wyczuwalny pod pupą i plecami :)


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jeszcze jeden punkt będzie :)

SRS 02-01-2016 21:06

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to teraz musisz uważać by nie było sadzonych na fotelu :D:D:D

dobra robota fajnie opisane

mm32 02-01-2016 21:07

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
Bardzo ładnie to wyszło.Brawo.

kasztan 02-01-2016 21:08

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
1 załącznik(i)
12. Aktywacja w komputerze.
Mimo, że jak pisałem wcześniej, nawet bez aktywacji w kompie grzanie działało, to i tak dla porządku postanowiłem to zmienić (ELM327 STN1170 Viaken + ElmConfig)


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - dziękuję za pomoc i wtrącanie się w tym temacie, bo inaczej moje posty by się posklejały.

pgrob 03-01-2016 00:18

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
17 załącznik(i)
Jakiś czas temu też dokładałem maty grzewcze (w przedlifcie) posiłkując się tym i rosyjskim forum i w trakcie demontażu tapicerki zrobiłem kilka zdjęć. Uzupełniając ten tutorial postaram się wyjaśnić jak zdemontować tapicerkę z przednich foteli.

1. Plastiki po lewej i prawej stronie demontujemy po odkręceniu torxa (fot.1)
2. Demontaż tapicerki siedziska rozpoczynamy od odpięcia mocowań po lewej i prawej stronie (fot.2,3) a następnie rozpinamy podłużny środkowy "zatrzask" (fot. 2,4)
3. Od spodu siedziska rozpinamy po lewej i prawej stronie białe zapinki (zdj.5,6,7)
4. Od góry rozpinamy 3 zapinki (na zdjęciu pokazane 2) na końcu siedziska (fot. 8 )
5. Po obydwu bokach fotela naciskając na siedzisko z góry odczepiamy tapicerkę (fot. 9,10)
6. Na kolejnym zdjęciu (fot.11) pokazane są wszystkie punkty mocowania tapicerki do siedziska. W celu demontażu/montażu mat grzewczych nie ma potrzeby odpinania obydwu stron, wystarczy, że odepniemy tapicerkę z lewej lub prawej strony.
7. Do demontażu/montażu mat grzewczych ten krok nie jest potrzebny, jeżeli wcześniej odpięliśmy tapicerkę z obydwu stron zgodnie z pkt. 6, ale jeżeli z różnych względów chcemy w całości zdemontować tapicerkę to kolejnym krokiem jest wysunięcie podłużnego zaczepu tapicerki z metalowej szyny stelaża fotela. (fot.12)
8. Przy demontażu mat z obydwu foteli zauważyłem, że przewody łączące maty siedziska z jednej strony były prowadzone pod białymi zaczepami, a z drugiej nad tymi zaczepami. Nie wiem na ile jest to reguła, a na ile przypadek. Pewne jest natomiast to, że przetarcie tych przewodów jest najczęstszą przyczyną awarii ogrzewania foteli. (fot.13,14)
9. Kolejnym krokiem jest demontaż tapicerki oparcia. Rozpoczynamy od rozpięcia plastikowej szyny (fot.15,16)
10. Następnie pociągając za białe sznurki zwalniamy plastikowe zatrzaski, napinające tapicerkę na oparciu (fot.17,18 )

pgrob 03-01-2016 01:24

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
6 załącznik(i)
11. Podciągamy do góry tapicerkę oparcia i mniej więcej w połowie oparcia z tyłu po lewej i prawej stronie znajdują się plastikowe zaczepy, które zwalniamy. (fot 19,20,21)
12. W celu demontażu/montażu mat grzewczych powyższe kroki są wystarczające. Natomiast jeżeli chcemy zdjąć w całości tapicerkę z oparcia to kolejnym krokiem jest odpięcie od tyłu plastikowej szyny od stelaża oparcia (niestety brak zdjęcia) i wypchnięcie tego zapięcia na zewnętrzna stronę oparcia (fot.22) oraz demontaż poduszki powietrznej (fot.23)
13. Ostatnim krokiem jest wyciągnięcie plastikowych prowadnic zagłówków (brak zdjęć)
14. Montaż tapicerki przeprowadzamy w odwrotnej kolejności do opisanych czynności.

kasztan 03-01-2016 07:26

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
Świetne uzupełnienie Piotrek :)

Ps. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jak umieściłeś więcej niż 5 fotek (jako załączniki) w jednym poście??

mayak 03-01-2016 09:52

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
Świetne!

Zastanawiam się co daje ta aktywacja???

pgrob 03-01-2016 17:40

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
Cytat:

Napisał kasztan (Post 2508853)
jak umieściłeś więcej niż 5 fotek (jako załączniki) w jednym poście??

Sam byłem zaskoczony, że tak można. Odpowiadałem kilka razy na swoje posty umieszczając po 5 zdjęć, a odpowiedzi zostały automatycznie połączone z poprzednim postem. Nie udało się to w przypadku ostatniego postu, widocznie jest na to jakiś limit czasowy.

dar76io 04-01-2016 21:52

Odp: [Mondeo MK4] Dołożenie podgrzewanych siedzeń
 
Pod fotelami kabelki od ogrzewania są w pinach 9,10,17 w obydwu fotelach... a pin 18 podpiety jest tylko (dodatkowa masa) w fotelu kierowcy... dobrze rozumie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.