Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Jak dołożyć Tempomat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235966)

KolarzNFS 23-04-2016 12:13

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Nie chcąc tworzyć nowego wątku szybkie pytanie - szukam aktualnie FF3 i większość samochodów ma na wyposażeniu tempomat, ale bez manetek między ramionami kierownicy. Na pytanie do sprzedawcy jak jest sterowany tempomat otrzymuje wyjaśnienie, że przyciskami przy pokrętle od świateł, ale wydaje mi się, że to tylko ogranicznik.
Doskonale widać to w ogłoszeniu pod tym linkiem, na piątym zdjęciu od końca:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pytanie: kto ma rację ;)?

mayak 23-04-2016 12:17

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Ha ha ha
Przy włączniku świateł to jest regulacja podświetlanie zegarów
Muszą być klawisze na kierownicy

KolarzNFS 23-04-2016 12:36

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
O ja niedouczony... :D Przeczytałem kilka stron o tempomacie w FF3 ale nigdzie nic o tym nie było.
Trzeba kupić bez i dołożyć, na szczęście się da w miarę łatwo, nie to co w Cee'dzie :)

mayak 23-04-2016 12:51

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
A co za problem jest w ceed z tempomatem?

KolarzNFS 23-04-2016 13:27

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2582999)
A co za problem jest w ceed z tempomatem?

Pół wiązki do wymiany, kierownica i zestawy niedostępne w Polsce - ludzie do z Holandii ściągają i ok 450 euro zestaw, dramat :)

A do mojej benzyny (1.4 109 KM) nie da sie w ogóle, bo jest na lince... chyba, że mechaniczny Waeco, ale cena też zaporowa.
Generalnie fajne auto, ale ciężkie w modyfikacjach :)

edmun 24-04-2016 20:17

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Kolarz jak patrzę na te zdjęcia to tak widać że biednie z wyposażeniem. Tempomatu na 100% nie ma

tedi_k 24-04-2016 20:35

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał KolarzNFS (Post 2582974)
...szukam aktualnie FF3...

Cytat:

Napisał edmun (Post 2583853)
Kolarz jak patrzę na te zdjęcia ...

To widzę standardowego Trenda poflotowego polskiego... Ten gość, który sprzedał te tysiące sztuk chyba zestawu głośnomówiącego Nokii zamiast oryginału BT/VC to chyba do dzisiaj na Bermudach na wakacjach siedzi...:one:
Dostaję czasem już odruchów... jak kolejny taki przyjeżdża na 95->115PS i słyszę miły głos tego zestawu...
Dołożenie tempomatu do tego autka to wymiana kierownicy na taką z guzikami po lewej stronie (tylko guziki tempomatu, bez guzików po prawej stronie do BT/VC) np. taką [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (ta konkretna sztuka jest poodgniatana, więc patrz na nią jak na wzór), dokupienie w ASO wiązki FINIS 1801776 (koszt ok. 75zł) oraz przełożenie kierownicy i aktywacja tempomatu u kogoś, kto ma możliwości i wprawę... Z Zabrza nie masz daleko.

KolarzNFS 24-04-2016 21:29

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2583853)
Kolarz jak patrzę na te zdjęcia to tak widać że biednie z wyposażeniem. Tempomatu na 100% nie ma

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2583871)
To widzę standardowego Trenda poflotowego polskiego...


Co mam Wam powiedzieć... :D Kilka sprowadzonych aut już przeżyłem, teraz mam poflotowego Cee'da i to była moja najlepsza motoryzacyjna decyzja w życiu. Wersja zaślepka: łysy, biedny, ma aż klimę, radio, centralny i korbki z tyłu, ale potrzebuje tylko paliwa i jeździ :D
Kolejna rzecz to taka, że znaleźć inne niż poflotowe a z Polskich salonów to graniczy z cudem.

Swoją drogą, ten zestaw też mnie drażni, nie lubię wszelkich dołożonych urządzeń w i na aucie.

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2583871)
Dołożenie tempomatu do tego autka to wymiana kierownicy na taką z guzikami po lewej stronie (tylko guziki tempomatu, bez guzików po prawej stronie do BT/VC) np. taką [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (ta konkretna sztuka jest poodgniatana, więc patrz na nią jak na wzór), dokupienie w ASO wiązki FINIS 1801776 (koszt ok. 75zł) oraz przełożenie kierownicy i aktywacja tempomatu u kogoś, kto ma możliwości i wprawę... Z Zabrza nie masz daleko.

Wiem wiem, już przestudiowałem trochę forum i wszystko znalazłem, a i z Tobą też już rozmawiałem ;) Jak już kupię, to przyjadę - jak nie po moc, to zapewne po tempomat bo praktycznie żaden nie ma. Mimo, że z ogłoszeń wynika co innego :D

krystianen 25-04-2016 12:03

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2583871)
dokupienie w ASO wiązki FINIS 1801776

ja przepinam piny, udaje sie bez kupowania wiazki.

tedi_k 25-04-2016 12:33

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 2584283)
ja przepinam piny, udaje sie bez kupowania wiazki.

I jak potem oddzielasz poduszkę od kierownicy?
Za te pieniądze takie "szycie" moim zdaniem nie ma sensu. Oryginał z możliwością normalnego odpięcia poduszki to zawsze oryginał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.