Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Awaria skrzyni powershift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225177)

tedi_k 01-04-2016 21:37

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2567788)
...Co najświeższego można do takiej dostać?
...

Z tego co pamiętam, to jak byłeś u mnie sprawdzaliśmy czy jest aktualizacja do Twojej skrzyni?
BTW - tu w dziale S-maxa zrobił się całkiem aktywny watek o Twojej skrzyni Łukaszu...:one:

wrzoch 02-04-2016 00:29

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - chwila minęła od tamtego czasu - może coś się zmieniło ;)

Ważne, że nie piszę o Durashifcie. To czy w C-Maxie czy S-Maxie co za różnica kiedy objawy podobne.

fido 19-04-2016 07:58

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał orion512 (Post 2567766)
Potwierdzam, kalibracja AM to najnowsza wersja softu do powershifta.
Też na niej jeżdżę i bardzo ładnie się zachowuje.

Czy kolega też może ogarnąć adaptację lub wgranie nowego softu do PS ? Jeśli może jakiś kontakt tel. na PW.

orion512 19-04-2016 10:50

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Tak, bez problemu.

fido 19-04-2016 11:37

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ok to jakbyś mógł odpowiedzieć na PW jakie wysłałem.

M-S POWER 19-04-2016 22:03

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Fido zapraszam do Łodzi.
Cytat:

Napisał fido (Post 2580215)
Ok to jakbyś mógł odpowiedzieć na PW jakie wysłałem.


maxsys 19-04-2016 22:48

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Problem z aktualizacja i adptacja....
bylem wczoraj w serwisie i podlaczylismy IDS´a (Wersja IDS 99.02)
Po sprawdzeniu wersji oprogramowania powershifta AG9R-7Z369-AL pokazala sie nowa wersja - AM dokladnie jak @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisal. Instalacja nowej wersji powiodla sie. Po instalacji, dla pewnosci rozlaczylismy IDS´a i wystartowalismy na nowo. Po podlaczeniu do auta i sprawdzeniu wersji oprogramowania pokazala sie stara wersjia „AL“ i znowu wyskoczylo ze jest nowa wersja „AM“ oprogramowani. Spodkal sie juz ktos z czyms takim ?
OK, no to chociaz sprobujemy ta adaptacje pomyslalem ..... ale lipa, tez sie nie udalo.
Zanim mozna zaczac adaptacje IDS sprawdza teperature oleju w skrzyni i silniku. Temp. oleju w silniku OK... w skrzyni nic nie pokazuje. I lipa nie da sie widelek i sprzegla skalibrowac. Jak IDS sie przelaczy aby odczytac dane czujnikow to pokazuje temp. silnika skrzyni i wszystkiego bez problemow. Po przelaczeniu na kalibracje widelek lub sprzegiel temp. skrzyni nie pokazuje.
No i kalibracji jednak nie dalo sie przeprowadzic i aktualizacji rowniez nie. Po anulacji kalibracji auto nie jedzie ani do przodu ani do tylu. Wteczas pomaga tylko odlaczenie akumulatora i po 10 min. bydzie to samo co przed proba kalibracji to znaczy do przodu super do tylu bez szynsy. W pamieci byl blad P073E oraz P0949. Kolega z serwisu dzwonil do Forda w Koloni o wsparcie techniczne - i uslyszal tylko: trzeba wymnienic skrzynie nic sie nie da zrobiy :027: nie bylo zadnej mozliwosci aby cokolwiek dowiedziec sie dlaczego aktualizacja sie nie powiodla i kalibracja nie dziala. Faktycznie nic sie nie da zrobic ? moze ktos mial juz taki ciezki przypadek ?

kolopeter 20-04-2016 06:16

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
co do updatu to sie nie wypowiem odrazu , ale co do kalibracji to zdaje sie ,ze starsze wersje IDSa np 86 sprawdza tylko temperature silnika. Zatem szukaj kogos w twojej okolicy, kto dorywczo bawi sie Idsem. zapewne bedzie mial wersje 86.
Update - sprawdz jakims innym programem(forscan) , jaka wersje softu masz obecnie w skrzyni. Seria oprogramowania IDS v99.xx jest jakas taka skopana ...

M-S POWER 20-04-2016 07:28

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ja mam chyba jeszcze drugiego ids-a w wersji v86. jak cos to pisz na PW

maxsys 20-04-2016 13:04

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
sprawdze przez forscan lub ELMConfig wieczorem. Podejrzewam jednak ze bedzie stara wersja softu skrzyni.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wersje 86 mam, jak na razie kabla jeszcze nie mam i za kazdym razem musze do serwisu latac... Kabel przyjdzie w piatek lub w sobote. Jak kabel przyjdzei to sie zamelduje na PW, bylo by swietnie jak bys mogl pomoc....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.