Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Odma - wycieki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219393)

pablod 09-02-2015 22:05

Odp: Odma - wycieki
 
Z samym łącznikiem może być problem, ale kompletne rury są na allegro od 60 zł. Co do ich jakości nie wypowiem się, może ktoś kto kupił coś powie.

lotek 11-02-2015 09:37

Odp: Odma - wycieki
 
Graty już zamówione: pokrywa od 1.6 hdi, uszczelka od tdci i cała rura. W weekend przełożę sobie wsio. Informacyjnie, pokrywa w fordzie kosztuje 1050 pln a w Peugocie 290 już z uszczelką :). Ja zdecydowałem się na używaną, także zobaczymy co z tego będzie. Powiedzcie proszę, czy przy montażu uszczelki użyć troszkę silikonu?? Czy sama powinna ładnie przylegać?

lotek 13-02-2015 23:08

Odp: Odma - wycieki
 
Autko juz podkręcanie i mam nnadzieje ze będzie ok, teraz czas na rozrząd :).

lotek 16-02-2015 21:56

Odp: Odma - wycieki
 
Panowie z miejsca nr 2 nadal lekko leci olej. Tej śruby nie da się dociągnąć, ponieważ gwint nie jest na jej całej długości i robi ona jedynie za "skobel". Może dać jakąś nakrętki na jej dolna część ?. Hmm.

bartosh80 17-02-2015 07:07

Odp: Odma - wycieki
 
lotek - wiem jak wygląda ta śruba ale przyglądając się dokładnie zdjęciu odnoszę wrażenie że przy niej brak łba - jeżeli tak daj inną+cienka podkładka (gwint na całości) ale będziesz musiał chyba trochę łeb zeszlifować jest tam mało miejsca. Nakrętki raczej nie dawaj bo możesz zerwać gwint przy muszelce turbiny ( lub coś pęknie).

lotek 17-02-2015 11:09

Odp: Odma - wycieki
 
Będę kombinowal bo tak nie może zostać. Chyba właśnie dam nowa śrubę, która docisnie całym gwintem.

voodo 17-02-2015 16:23

Odp: Odma - wycieki
 
Ja tam bym nie kombinował z tą śrubą. Bardziej bym się skupił na stanie uszczelki i plastikowej podkładki miedzy tą rurą a turbiną.

krzlas36 22-02-2015 12:32

Odp: Odma - wycieki
 
Cytat:

Napisał lotek (Post 2348846)
Myślę, że ten patent z trytytek u mnie, zastępuje jakiś pęknięty element. I właśnie wydaje mi się że ten [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ( ja go chyba nie mam). No i według mnie, leci tego oleju zdecydowanie za dużo, tak jak by odma niedomagała. Dekiel zaworów jest dosyć drogi, myślicie że opłaca się kupić używany np. od 1.6 HDI?

Witam ja kupiłem na "allegro" nową pokrywę zaworów ( 250 zł ) i pasuje jak diabli a te wycieki oleju to z winy separatora oleju w pokrywie.

_Slawo_ 24-02-2015 19:38

Odp: Odma - wycieki
 
witam. Po wymianie olej dalej dostaje się do przewodów czy wycieki ustały?

wrzoch 24-02-2015 20:51

Odp: Odma - wycieki
 
2 załącznik(i)
Wyciek w miejscu nr 1 spowodowany jest prawdopodobnie nie trzymającym, bądź przekoszonym oringiem. Oring kosztuje poniżej 1PLN, tylko trzeba sobie wyjąć stary na wymiar i dopasować coś odrobinę większego, żeby ciasno wchodził.

Wyciek w miejscu nr 2 spowodowany jest ... któż by zgadł - uszkodzonym/sparciałym oringiem, który siedzi na rezonatorze właśnie (to ten plastik, który wchodzi do turbo, a z drugiej strony nachodzi na niego rura.

Olej w miejscu nr 3 spowodowany jest konstrukcją odmy w silniku 1.6HDi/TdCi. Ten Typ Tak Ma niestety.

Wymiana pokrywy zaworów niewiele pomoże i są to pieniądze wyrzucone w błoto, chyba, że pękła membrana, która znajduje się pod tym jakby kapslem na zatrzaski, co da się rozpoznać po tym, że spod kapsla wydostaje się olej.

Konstrukcja tej pokrywy zaworów, która jednocześnie jest odmą, czyli odpowietrzeniem skrzyni korbowej jest prosta jak budowa cepa i oprócz tej membrany tam naprawdę nie ma się co zepsuć.

Co do kupowania tego króćca za 130PLN mój patent kosztował mnie jakieś 4.
Na zdjęciu wersja prototypowa z kółka od kluczy oraz materiał na wersję docelową. Kombinerki, obcęgi i pół godziny zabawy. Idealnie się ściąga/zakłada, nie spada i nie łamie się zimą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.