Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218033)

Markoo 14-01-2015 22:04

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał wydra (Post 2333432)
Twoje badania chyba pominęły tą kwestię?

A że się tak zapytam, które badania uwzględniły wszystkie okoliczności ?

weuek 14-01-2015 22:20

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Oczywiście, jestem zdecydowanie za zniesieniem szkodliwego świecenia w dzień! Ale tu nie przegadasz, widać jakie sito robią z mózgu koncerny (w tym media). Fordziarze będą dumać o zakopconych reflektorach, a nikomu do głowy nie przyjdzie, że to zakopcenie powstaje jak skutek używania świateł niezgodnie z ich konstrukcyjnym przeznaczeniem :-).

Szeryf455 14-01-2015 22:25

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Ja też jestem przeciw, nie tyle samej jeździe na światłach, ale zniewalaniem i tak ogłupiałego już narodu kolejnym bzdurnym nakazem.
Pozakładają se światełka do jazdy dziennej, które ledwo widać z 10 metrów, i myślą, że są bezpieczni.
A zakup i montaż takiego badziewia pewnie przekracza znikome koszty zużycia paliwa i żarówek przez całą żywotność auta.

peter79 14-01-2015 22:26

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
możesz bardziej mi wytłumaczyć w czym ci przeszkadzają światła dzienne?

W@SP 14-01-2015 22:27

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2333449)
Oczywiście, jestem zdecydowanie za! Ale tu nie przegadasz, widać jakie sito robią z mózgu koncerny (w tym media).

Nie nazwałbym tego sitem.Raczej budyniem.Ostatnio byłem u elektryka,który też nie należy do zwolenników tego przepisu.Pokazał mi wiązkę i reflektor od samochodu.Reflektor matowy,odbłyśnik popękany,a kostka nadtopiona.Spytałem czy jakieś żarówki mocne tam były.Nie...standardowe!Nie wspomnę też o tym co się dzieje nocą na drogach.60% cyklopów bez świateł.O poprawnym ustawieniu nie wspomnę...

Szeryf455 14-01-2015 22:32

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał peter79 (Post 2333455)
możesz bardziej mi wytłumaczyć w czym ci przeszkadzają światła dzienne?

J/w. są po prostu niewidoczne.
I nie ........ mi tu o ślepocie.

weuek 14-01-2015 22:33

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Dzienne dają tyle, że nie psują reflektora głównego, który ma świecić w nocy. No i nie świeci się niepotrzebnie cała reszta z tyłu i w środku.

peter79 14-01-2015 22:34

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
ja nie pytałem o dołożone światła dzienne w cc700 od chińczyka tylko o włączaniu świateł w dzień, ja sam miałem przygodę kilka dni temu w słoneczny dzień zabrałem się za wyprzedzanie i gdyby żonka mi nie krzyknęła to sprawdził bym kontrolowaną strefę zgniotu mojego mondeo tylko dla tego, że gość z przeciwnej strony nie miał włączonych światełek

weuek 14-01-2015 22:38

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
W dzień światła są niepotrzebne. Dziwne pytanie. Jak jest ciemno, to włączasz światłą, jak jesteś głodny, to jesz, jak chcesz wyprodukować potomka, to... wiesz co. Takie proste, naturalne czynności.

A nagle ktoś weźmie w łapę i wysmarują kampanię, w której przekonają cię, że jak chce ci się pić, to naciskasz klakson. I za rok wszyscy walą w klakson i dziwią się, że ktoś może nie chcieć tego robić. Gdy chce mu się pić. I zadają takie pytania jak w poście #24/28...

Szeryf455 14-01-2015 22:40

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
A rozróżniasz światła dzienne od mijania ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.