Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki żarnik kupić do ksenonów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215580)

kordyl 10-12-2014 13:52

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zamawiałeś u Wiśniewskiego ? Pytałem ich o Prime i mówili, że są ok. Sporo ludzi to kupuje i nie mają reklamacji. Jedyna ich wada to krótszy czas świecenia ok 50% i ilość światła mniejsza o 20% względem ori osramów.
Mi polecał GE D1S. Jego zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości. Są zakładane na pierwszy montaż do grupy VW.
Problem w tym, że kosztują 200zł za sztukę- 2 razy tyle co Prime i dokładnie tyle samo co Osramy :/

Sam już nie wiem...

cybershot 10-12-2014 16:00

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Ostatnio trafiłem na taką informacje w prasie:

http://i57.tinypic.com/14wr4tt.jpg

Spotkał się już ktoś z tymi żarnikami? Moje obecne zaczynają świecić na fioletowo i rozglądam się za nowymi.

MAG 10-12-2014 17:48

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Kordyl, tak, załatwiałem u niego.
Mnie urządzać bedzie jesli wytrzymają 2-3 lata, bo zakładam, ze wtedy przy wymianie nie bede juz miał takiego ciśnienia jak teraz...

kordyl 10-12-2014 18:20

Mnie to bardziej zniechęca 80% światła osramów... Żywotność jest mniej istotna, tym bardziej ze mam dzienne.

ratownik27 13-12-2014 16:15

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 2314180)
Zamówiłem żarniki Prime 4800K (razem z wysyłką 224zł/2sztuki) - zdam relacje po wymianie jak sie sprawują i czy nic (odpukać) nie uszkodziły g;)g:P

Bardzo bym Cię prosił o opinie o żarówkach PRIME bo akurat o takich dokładnie myślę w kwestii wymiany .

MAG 13-12-2014 19:10

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Będę je montował przed Nowym Rokiem (no chyba, że zdążę przed samymi Świętami, ale z tym może być ciężko...), wiec zdam relacje z efektów wymiany.

latar 15-12-2014 15:49

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Serwus, sparwa tyczy się co pradwa innego samochodu ale reflektorów ksenonowych. Jest tak. Samochód to Citroen C4 2005r, przebieg (autentyczny) 55kkm. Z tego 50kkm w Niemczech gdzie nie ma obowiązku jazdy ze światłami cały rok. Zaczął migać jeden ksenon, tzn świecił parę minut potem przestał, świecił kilkanaście minut potem przestał. Podejrzewałem okablowanie, przetwornice lub samą lampę. Przełożyłem ją więc do drugiego reflektora i tam też miga. Wniosek więc, że w jakiś sposób padła lampa. Kolor jest normalny. Oba świecą identycznie i dobrze. Pytanie jest takie: Kupować jeden czy dwa? Wsadzone są jakieś Osramy.

_sobol_ 15-12-2014 16:58

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Wersja "działam - nie działam" to typowe uszkodzenie żarnika. U mnie po zgaszeniu lamp i ich ponownym włączeniu, uszkodzony żarnik zaświecał się i świecił losową długość czasu (minutę, pięć, dziesięć...) po czym gasł. Jedyna różnica, to barwa - u mnie żarnik zrobił się fioletowy i zaczął gasnąć następnego dnia.
Co do pytania: wymienia się wyłącznie parami (barwa nowego różni się trochę od używanego więc jeśli teraz wymienisz tylko jedną, a drugą za np. 10kkm - będzie różnica w barwie.

RafałB 16-12-2014 07:38

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
A u mnie było inaczej, tzn NIE była to WINA żarnika... świecił się , potem po 10 sekundach, lub po kilku minutach gasł, ale zawsze prawy. Na chińczykach, na philipsach też to samo.
Zamiana PRZETWORNICY miejscami pomogła, jest ok.... :)

_sobol_ 16-12-2014 09:39

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Tyle, że Latar'owi po przełożeniu do drugiej lampy żarnik w niej również miga (a poprzedni w tej lampie nie migał)...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.