Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] wymiana filtra paliwa 1,6tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=213788)

jaksen 20-02-2016 22:37

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
odświeżam kotleta;)

Panowie, to jak to w końcu jest z tym nierozbieralnym filtrem w 1.6 TDCI? Mam c-maxa właśnie z takim filtrem i niebawem będę szykował się do jego wymiany... Taki nierozbieralny również da się zalać ON? Gdyby miał wymienialny wkład, to sprawa byłaby prosta, ale jak w postąpić w przypadku nierozbieralnego? Abstra***e tutaj oczywiście od metody przeciągania paliwa, która koledzy przedstawili powyżej;)

krzys1968 20-02-2016 23:01

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
1 załącznik(i)
Byl temat ale dobra jak masz puszke to odkrecasz podgrzewacz sa tam 2 srubki wyciagasz i lejesz szczykawka lub kupujesz taka pompke i robisz to papka

bartosh80 21-02-2016 06:05

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał jaksen (Post 2541173)
odświeżam kotleta;)

Panowie, to jak to w końcu jest z tym nierozbieralnym filtrem w 1.6 TDCI? Mam c-maxa właśnie z takim filtrem i niebawem będę szykował się do jego wymiany... Taki nierozbieralny również da się zalać ON? Gdyby miał wymienialny wkład, to sprawa byłaby prosta, ale jak w postąpić w przypadku nierozbieralnego? Abstra***e tutaj oczywiście od metody przeciągania paliwa, która koledzy przedstawili powyżej;)

Osobiście stosuję metodę jak kolega szafarek drugi post w temacie.
Wymieniałem 5 X - 0 problemów (strzykawką około 0,3 l nie istotne czy zalewamy na wejściu czy wyjściu filtra).

Bump: Zaznaczyłem miejsca do zalewania.

Osobiście wstrzykiwałem zawsze w rurkę aluminiową.

jaksen 22-02-2016 09:32

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
dzięki, o to mi właśnie chodziło ;)

zbynek16 22-02-2016 16:46

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Jeżeli już musisz zalewać filtr paliwem to tylko od strony wlotu paliwa do filtra. W innym przypatku dostarczysz do pompy wysokiego ciśnienia i do wtryskiwaczy paliwo niefiltrowane z zanieczyszczeniami.Najepszą i prawidłową metodą jest odppwietrzenie przez zassanie paliwa przez powrót z pompy wysokiego ciśnienia. Nie dopuszczalne jest odpowietrzanie metodą kręcenia rozrusznikiem jeżeli w pompie niema paliwa .Praca pompy na sucho jest głównym powodem problemów z wtryskiwaczami (opiłki).

jaksen 23-02-2016 06:33

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Hmmm... rozkręcę podszybie, zobaczę dokładnie co gdzie jest i skorzystam z uprzejmych i rzeczowych rad Kolegów ;) Niech tylko przestanie padać popołudniami...

trup 15-10-2016 12:03

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
ddla lechocz - wymieniałem uszczelki pod wtryskiwaczem i tak się złożyło że za słabo wcisnąłem przewód przelewowy i wciągło m i powietrze - długo szukałem jak odpowietrzyć ale to co napisał lechocz jest super dokładnie tak zrobiłem i autko odpaliło . dzięki i pozdrawiam .

liszaj11 04-11-2016 14:28

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Witam wymienilem filtr paliwa i zrobilem tak jak napisane bylo zeby powrotem zassac paliwo zrobilem wszystko jak napisane i w dalszym ciagu nie moge zapalic. Rozladowalem juz akumukator . Powiedzcie co dalej

Bump: Pomóżcie wymienilem filtr zrobilem jak kolega opisal z tym powrotem i nie moge odpalic.Akumulator juz sie rozladowal i nic.

krzys1968 04-11-2016 17:43

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Cytat:

Napisał liszaj11 (Post 2687325)

Pomóżcie wymienilem filtr zrobilem jak kolega opisal z tym powrotem i nie moge odpalic.Akumulator juz sie rozladowal i nic.

Odlacz przewod na filtrze idacy do pompy pierwszy od filtra powietrza i tam zassaj paliwo , nie mozesz odpalic bo w filtrze nie masz paliwa

madamsz 05-11-2016 12:45

Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci
 
Pewnie teraz i już w pompie nie ma paliwa i najlepiej zastosować Plaka :)

Mariusz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.