Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Woda we wnętrzu po stronie pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209247)

mst 22-06-2013 21:31

Odp: Woda po dywanikami!!!!!
 
Witam, po zakupie auta również miałem problem z wodą cieknącą na dywanik po stronie pasażera. U mnie pomogło uszczelnienie obudowy któregoś z elementów klimatyzacji (nie pamiętam już, którego) oraz wycięcie otworu w osłonie termicznej tłumika, która pod wpływem temperatury odginała się i przytykała rurkę odpływu z klimatyzacji. Zostało to zrobione wg instrukcji z bazy serwisowej Forda, gdzie opisane są znane usterki i metoda rozwiązania. Minęło już prawie 2 lata i problem - odpukać - nie powrócił.

GMK 24-06-2013 20:44

Odp: Woda po dywanikami!!!!!
 
Okazało się, że przyczyną wycieku było rozszczelnienie się obudowy nagrzewnicy.
Naprawa w ASO trwała 2 godziny i kosztowała niecałe 250 zeta... i po powodzi.

Kayu 25-06-2013 13:44

Odp: Woda po dywanikami!!!!!
 
Które ASO ?

GMK 26-06-2013 21:30

Odp: Woda po dywanikami!!!!!
 
Cytat:

Napisał Kayu (Post 2035302)
Które ASO ?

Autoplaza na Bemowie.
Dwa dni jazdy i sucho.

_sobol_ 28-06-2013 14:04

Odp: Woda po dywanikami!!!!!
 
Cytat:

Napisał GMK (Post 2034900)
Okazało się, że przyczyną wycieku było rozszczelnienie się obudowy nagrzewnicy.
Naprawa w ASO trwała 2 godziny i kosztowała niecałe 250 zeta... i po powodzi.

A widziałeś co robili? Bo u mnie pierwsza "wniklika" diagnoza była dokładnie ta sama. Okazało się jednak po kilku testach organoleptycznych, że cieknie ze sławnej już, rozszczelnionej zaślepki przy parowniku.
Koszt? 30 min roboty i odrobina silikonu. Od tego czasu sucho jak pieprz.
Nierozbieranie połowy deski aby dobrać się do nagrzewnicy - bezcenne

twister1976 04-07-2013 19:35

Odp: Woda po dywanikami
 
Witam!Jak się dostać do tej zaślepki?Można prosić jakiś schemat.

_sobol_ 04-07-2013 19:50

Odp: Woda po dywanikami
 
Piszę z telefonu więc nie podsunę Ci linka, ale poszukaj w temacie dot. czyszczenia / odgrzybiania klimatyzacji - tam Kolega wrzucił dokładne fotki. Przejrzyj również dokładnie ten temat "od deski do deski"

michał71 14-07-2013 07:23

Odp: Woda po dywanikami!!!!!
 
Cytat:

Napisał GMK (Post 2034900)
Okazało się, że przyczyną wycieku było rozszczelnienie się obudowy nagrzewnicy.
Naprawa w ASO trwała 2 godziny i kosztowała niecałe 250 zeta... i po powodzi.


Witam
U mnie taka sama przypadłość esia, koszt naprawy 0 pln. W celu naprawy zdemontowano boczki, schowek pasażera (dużo śrubek) następnie obudowę nagrzewnicy (wykręcić dwie śrubki z obudowy), wyjąć dekielek, uszczelnić silikonem, następnie w odwrotnej kolejności poskładać wszystko do kupy. Czas naprawy ok jednej godz. u znajomego mechanika.
pozdrawiam
michal

gpawel2 30-07-2013 07:37

Odp: Woda po dywanikami!!!!!
 
Cytat:

Napisał michał71 (Post 2044546)
Witam
U mnie taka sama przypadłość esia, koszt naprawy 0 pln. W celu naprawy zdemontowano boczki, schowek pasażera (dużo śrubek) następnie obudowę nagrzewnicy (wykręcić dwie śrubki z obudowy), wyjąć dekielek, uszczelnić silikonem, następnie w odwrotnej kolejności poskładać wszystko do kupy. Czas naprawy ok jednej godz. u znajomego mechanika.
pozdrawiam
michal

Hej znajdę gdzieś zdjęcia jak to zdemontować? U mnie to samo. Dywanik mokry po stronie pasażera.

Radek3571 18-09-2013 17:31

Odp: Woda po dywanikami
 
Witam i ja mam problem. Mokro po stronie pasażera z przodu i z tyłu. Reszta sucho. Mokro jest po środku podlogi pasażera z przodu, górny odcinek jest suchy. Zauważyłem to po ostatnich dessczach ale nie wiem czy to tego. Macie jakieś pomysły co to moze być .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.