Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202381)

rburdelak@wp.pl 30-12-2014 12:37

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
Panowie,
w silniku 1,8 tdci nie ma elektrycznej pompy, która po włączeniu zapłonu pracuje przez krótką chwilę. Pompa paliwa znajduje się w pompie wtryskowej i nie jest elektryczna tylko mechaniczna.
"Odpowietrznik" u góry filtra ma połączenie z komorą wkładu.
Na dole to nie może być "odpowietrznik" bo tam jest paliwo. Zawór ten służy do okresowego oczyszczania (wypuszczenia) wody i innych nieczystości cięższych od oleju napędowego bez demontażu całego filtra.
Opis przydatny, szczegółowy ale odłączanie akumulatora też zbędne.
Pozdrawiam.

DjLeo 30-12-2014 20:19

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 2323791)
Na dole to nie może być "odpowietrznik" bo tam jest paliwo. Zawór ten służy do okresowego oczyszczania (wypuszczenia) wody i innych nieczystości cięższych od oleju napędowego bez demontażu całego filtra.
Opis przydatny, szczegółowy ale odłączanie akumulatora też zbędne.
Pozdrawiam.

Obudowa dolna filtra jest szczelna (zlana w całość), więc to co tam jest to tylko jakaś pozostałość formy odlewu filtra i chyba nic więcej. Obejrzałem dokładnie ten filtr (znajomy wymieniał), jest w 100% szczelny, także żadnego zaworu tam nie ma. Przynajmniej w moim modelu. Może w innych filtrach jest jakiś zawór, ale w moim modelu nie ma.

Co do odłączenia aku, no wiesz, szczerzonego... ;)

exoryna 10-01-2015 12:44

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
Siema, jak to w koncu jest z uszczelka? Gdzie ona ma byc?
Na gorze filtra i przykryta pokrywka czy tez pod filtrem nad dolna obudowa?

Pytam, bo wlasnie mam problem z odpaleniem takiego silnika. 2 tyg temu wymianielem ten filter i odpalilem w koncu po wielu probach. Potem auto bylo uzywane normalnie az do dzis, kiedy to po nocy zapaliło, ale zgasło po 5 sekundach. I już nie chce odpalić totalnie. Czy to możliwe, żeby się zapowietrzyło w okolicy filtra - skoro działało normalnie przez te kilkanaście dni?

weuek 10-01-2015 12:50

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
To chyba nie z tego powodu, bo mi silnik działa normalnie od miesiąca (uszczelka na górze), a koledze autorowi tematu od kilku miesięcy. Może wczoraj po dziurach jeździł i się któryś wężyk na zatrzasku poluzował?

W międzyczasie, niestety, nie znalazłem ostatecznej i przekonywającej odpowiedzi na pytanie o umiejscowienie tej uszczelki.

exoryna 10-01-2015 13:23

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
Wlasnie z tego co kojarze to nie dalem tej uszczelki na filter tylko pod. Czyli niby zle. Zara bede to sprawdzal....



Okazalo sie, ze byla pod filtrem ta uszczelka tak jak podejrzewalem. Nie wiem jak to jest, ze przez 2 tyg bylo okej a dzis nie zapalil. Pierwszy raz auto stalo pod chmurka cala noc.

teraz dalismy uszczelke na filtr i nalalismy paliwa w oba przewody. Chwila krecenia i zaskoczyl. Poki co dziala.

DjLeo 10-01-2015 18:48

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
Jak będę rozbierać ten filtr, a za niedługo będę, to sprawdzę dokładnie. Ale nie wiem jak to możliwe, że da się to jakoś inaczej zamontować, ja z tego co pamiętam nie miałem możliwości inaczej niż tak jak mam teraz. Ogólnie mija powoli rok od montażu w ten sposób i żadnych problemów nie stwierdziłem. Zgodnie ze schematami i logiką uszczelkę tę montujemy z góry filtra, dokładnie tak jak napisałem to w poradniku. Zamontowałem to tak jak oryginalnie było w wymienianym filtrze i na tej podstawie zrobiłem poradnik. Także jeżeli u mnie nie ma problemów to raczej tak to ma działać.

Co do kolegi exoryna to nie wierze w to, że ułożenie tej uszczelki mogło mięć wpływ na odpalanie samochodu. Wydaje mi się, że to nie była przyczyna problemu, zwłaszcza, że chodził. No ale wszystko jest możliwe. Daj znać ile pochodzi i czy problemu powrócą po jakimś czasie.

weuek 11-01-2015 18:10

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
A Haynes jednak twierdzi, że uszczelka ma być pod kołnierzem filtra:
https://lh6.googleusercontent.com/-Z...8%2520tdci.jpg
Zresztą, na tym obrazku, który załączyłem wyżej (z instrukcji serwisowej) tez to tak wygląda. Mam zaufanie do książek Haynes, do każdego mojego auta z nich korzystam.

Z naszego doświadczenia jednak wynika, że ta uszczelka jest elementem niekoniecznym, bo i bez niej obudowa nie przecieka, jeśli jest solidnie skręcona. A raczej niczemu innemu ta uszczelka nie służy.

exoryna 15-01-2015 12:57

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
Ja sie dowiadywałem w sklepie ford-esklep.pl i dowiedziałem się, że montuje się NA:

uszczelka zakładana jest na filtr,
na górną plastikową część filtra

weuek 15-01-2015 16:38

Odp: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
ford-esklep.pl w porównaniu do Haynesa to raczej blado wypada pod względem doświadczenia...

Patrol 21-02-2015 19:13

Re: Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku
 
dokładnie - Haynes ma racje, czyli picture 2 z tego forum:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wystarczy, że się uszczelka źle ułoży w wersji picture1 i dopływ paliwa ograniczony


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.