Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201969)

kpkp1985 03-04-2014 10:12

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Witam, byłem z samochodem u mechanika stwierdził, że to nie gałka czy łożysko tylko w nienajlepszym stanie jest amortyzator, który się poci i on powoduje takie ruszanie się delikatne...

Zapytałem go czy mogę z takim jezdzić, bo to znów wydatki powiedział, że na razie tak, ale musze obserwować go.

Co wy na to?

Abback 03-04-2014 12:01

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Cytat:

Napisał kpkp1985 (Post 2188198)
winny jest słaby amortyzator jest to możliwe, że to on jest winny?

Według mnie nie i pierwsze słyszę, by amortyzator powodował jakieś luzy na kole, bo przecież amor pracuje góra/dół, a nie we wszystkich płaszczyznach ....
Zadzwoń do gościa i spytaj się po czym stwierdził, że amortyzator jest słaby, bowiem to czy amortyzator jest słaby można stwierdzić tylko na szarpakach w OSKP (Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów) i nawet jakby posiadał jakieś luzu to luzy te byłyby w płaszczyźnie pionowej.

kpkp1985 03-04-2014 17:12

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Chciałem się dowiedzieć, co ma jedne wspólne z drugim, powiedział, że musiałby mi pokazać to na oczy, bo tak ciężko to wytłumaczyć a rozmawiałem znim przez telefon, bo zawoziłem samochód do niego z innych przyczyn a to kazałem mu sprawdzić przy okazji.

Sprawdził mi elementy, które sugerowaliście. tzn sprawdził to, co może powodowac takie objawy.

Cieżko mi sprecyzować, w którą stronę koło się rusza, bo są to minimalne luzy, gdy mocno za niego szarpałem.

Bardziej czuć jakikolwiek luz gdy za koło się ciągnie, a nie pcha w strone silnika.

ale czy pionowo czy poziomo nie jestem wstanie stwierdzić jak się rusza koło, bo na tyle nie ma luzu.

Powiedział, że to amor w dodatku się poci, ale bez tragedii pocenie nie jesty straszne.



Może u Ciebie też problem jest w amorze, bo widze, że masz podobny temat, zreszta ,w którym się równiez odezwałem.

kpkp1985 19-04-2014 11:37

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Co ciekawe u mojego taty w bora tez po tej samej stronie rusza się tak samo kolo heh i co ciekawe na drugi dzień samochód miał przegląd i pokazywalismy to facetowi sprawdzał i dał na maszynę o nic.

kpkp1985 11-05-2014 08:02

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Wiec zapytam jeszcze raz czy taki objaw może powodować amortyzator? Mechanik twierdzi,zeże gałki itd za ok nawet w tym kole 2 dni temu łożysko wymieniał i kazalem mu zwróci uwagę ponownie na to nadal twierdzi, że to amor daje taki objaw, jest to realne, co o tym sądzicie?

bolek-tarnow 11-05-2014 18:13

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
A może nie tyle amor co poduszka w kielchu lub łożysko amortyzatora?

kpkp1985 11-05-2014 20:11

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
a gdyby coś z tego, to trzeba wymienić amor to jest całość czy pojedyncza czesc

aha dodam jeszcze, że czasem mam głuche stuki w okolicach tego koła.

bolek-tarnow 13-05-2014 06:02

Odp: Koło rusza się mimo dokręcania na szpilkach
 
Osobna część


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.