Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Spadek temperatury na wskażniku na mrozie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197451)

dagie 23-01-2014 13:55

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2144596)
Ten komunikat o % jazdy na zimnym silniku jest w każdym nowym Fordzie z eco mode po 2010r, zarówno benzynowym jak i w dieslu.

A jak ten komunikat znaleźć bo ja u siebie za Chiny nie mogę :)

jni 23-01-2014 14:42

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Ja też nie widzę tego normalnie w menu, są tylko koniczynki. Procentową jazdę na zimnym silniku można jednak zobaczyć w teście zegarów.

Pitek S. 23-01-2014 15:07

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał jni (Post 2144666)
Ja też nie widzę tego normalnie w menu, są tylko koniczynki. Procentową jazdę na zimnym silniku można jednak zobaczyć w teście zegarów.

i jak są koniczynki to kliknij o.k. lub przewiń w prawo (nie pamiętam dokładnie) i tu są informacje o % jazdy z zimnym silnikiem i opisy do koniczynek np. wolna jazda oszczędza paliwo:619: , przewija się je góra dół

Homie 23-01-2014 17:38

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Ja równiez w 1.6 tdci ale foka mk2 miałem problem ze spadaniem temp na postoju do ok 75 stopni. Mówiło się że diesel to diesel tamto że nie trzyma temp itd. Wymiana termostatu i temp trzyma poziom, nie ważne czy stoję, jadę czy latam ;)

bonzo000 23-01-2014 18:45

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Jak miałem mk1 1.8TDCI to przy ok -10,-15 po 15km miałem 70st.Co do podgrzewania miałem "bojler elektrzyczny" podgrzewający wodę, więc szybciej było ciepło w kabinie patent był dodatkowym bajerem za dopłatą.Fakt porównując obecna benzynę do TDCI grzeje się 5 razy szybciej.Aby szybciej w trasie mój TDCI się rozgrzewał przysłoniłem chłodnicę i było git! od razu piszę że bez obaw jeśli chodzi o przegrzanie silnika.
Mam w pracy combo 1.3 TD aby się rozgrzał tak mały silnik diesla zimą trzeba lata świetlne :P

jni 23-01-2014 19:08

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał Pitek S. (Post 2144679)
i jak są koniczynki to kliknij o.k. lub przewiń w prawo (nie pamiętam dokładnie) i tu są informacje o % jazdy z zimnym silnikiem i opisy do koniczynek np. wolna jazda oszczędza paliwo:619: , przewija się je góra dół

Szukałem dziś tego dość mocno, bez rezultatu. Jest tylko informacja, że pozostałe informacje są w instrukcji obsługi. A może dopiero jak się ma "łyse" koniczynki, to wtedy widać dlaczego, np. że się jeździ na zimnym silniku?

aerostar 23-01-2014 20:59

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
U mnie też nie ma.

m4v3r 24-01-2014 08:36

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał jni (Post 2144820)
Szukałem dziś tego dość mocno, bez rezultatu. Jest tylko informacja, że pozostałe informacje są w instrukcji obsługi. A może dopiero jak się ma "łyse" koniczynki, to wtedy widać dlaczego, np. że się jeździ na zimnym silniku?

U mnie identycznie, nigdzie nie idzie tego znaleźć. Może to dobrze ? :)

_Big_Mac_ 24-01-2014 08:49

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
U mnie czasem jest, czasem nie ma, tak przynajmniej mi się zdaje. Może jak jest "fajnie", to nie pokazuje? Np. tylko jak ponad 50% przejeździłeś na zimnym, to jest ostrzeżenie?

Blood 24-01-2014 14:26

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
U mnie jest ta informacja (wcześniej o tym nie wiedziałem). Trzeba wejść w tryb wyświetlania średniego spalania, potem OK by wejść w tryb przeglądu EcoMode (koniczynki) i ostatni 4 ekran po koniczynkach wyświetla info o % jazdy z zimnym silnikiem. Mam kolorowy duży wyświetlacz kompa pokładowego, ale raczej rodzaj wyświetlacza nie powinien tu mieć jakiegoś znaczenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.