Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] puka z w bagażniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190498)

typper 01-10-2013 09:05

Odp: puka z w bagażniku
 
dźwięk to takie dziwne stukanie jakby coś lekko uderzało o coś innego heh
ale nie jakiś metaliczny dźwięk...

jak jadę po dziurach jest ok - tylko jak się auro rozkołysze an boki - coś w stylu jakby niewielkie nierówności raz po jednej raz po drugiej stronie..

ok popatrzę na te zaczepy.. może to jest to..fajnie by było..
w bagażnik jest tylko zestaw naprawczy..

a co to są te "łączniki cukierki"?

STAH1968 02-10-2013 08:59

Odp: puka z w bagażniku
 
Cytat:

Napisał typper (Post 2083698)
...a co to są te "łączniki cukierki"?

przepraszam, pomyliłem się chodziło mi o łączniki stabilizatora.Podczas sprawdzania "moich" stuków gostek mówił o mocowaniu rury wydechowej,na wieszaku czasami może rura bujać się na boki.Przychodzi mi silentblock też z prawej strony wymieniałem można sprawdzić na szarpakach, tam gdzie robisz przegląd na stacji diagnostycznej powinni zrobić to za darmo przynajmniej u minie tak jest. Teraz jak popatrzyłem na twój rocznik to trochę za wcześnie ale nigdy nie wiadomo.

void-tech 02-10-2013 19:10

Odp: puka z w bagażniku
 
Kolejna osoba której coś puka z tyłu po prawej... Ja mam kombi i mi nie puka... ale kiedyś miałem okazję szwagra kombikiem pojechać i tam ewidentnie coś pukało. Także nie wie, ani on, ani mechanik co to za pukanie.

typper 13-10-2013 11:12

Odp: puka z w bagażniku
 
byłem na wymianie płynów i mechanik powiedział, że to stuka łącznik stabilizatora od strony pasarzera..oczywiście jak wymieniać to dwa..koszt jakieś 200zł z robocizną..

teraz pytanie czy to należy od razu wymieniać? czy można poczekać do wiosny..?
coś się będzie bardziej eksploatować?

typper 17-10-2013 18:57

Odp: puka z w bagażniku
 
potwierdzam w moim przypadku stukał łącznik..

dla pomocy z zdiagnozowaniu mogę dodać u mnie jak się autem kołysało na boki na wysokości tylnych drzwi pasażera to słychać było z jednej strony pukanie :619:

spawacz4 17-10-2013 19:59

Odp: puka z w bagażniku
 
Polecam zaciągnąć ręczny na kilka ząbków i się przejechać być może klocki z tyły stukają

Jasiu1907 24-03-2014 18:04

Odp: puka z w bagażniku
 
Po ciężkich trudach i wydanych paru złotych u mechaników musiałem i tak sam zdjagnozować problem bo nikt nie potrafił się określić więc zdjełem tylny amor i okazał się on mimo że na djagnostyce miał 72% sprawności:(

kiroll 24-03-2014 18:12

Odp: puka z w bagażniku
 
A nie mówiłem?że amor.

Bump:

Bump:

Basra 24-03-2014 20:12

Odp: puka z w bagażniku
 
Witam

Też kiedyś borykałem się z taką usterką.Charakterystyka amorka jest poprawna i myślimy że są one dobre.A tym czasem stuk pochodzi od pierwszego ruchu tłoczyska,na odcinku 1-2cm.Odgłos tego stuku zbliżony jest nieco do stuków górnych mocowań amortyzatorów.Luz powstaje na tłoczysku, tak jak luz na zaworach.

pozdrawiam

m1strzunio 11-05-2014 07:02

Odp: puka z w bagażniku
 
A o 100zł mogę się założyć że nie rozwiązaliście problemu tylko go zaleczyliście. Wyjmijcie sobie tylny prawy siłownik od klapy, stuków nagle nie ma?
Problem leży w tylnym siłowniku od klapy:
- pierwsze rozwiązanie, trzeba jego górne mocowanie odgiąć trochę w prawo bo po zamknięciu klapy amortyzator się obija o blachę tą przy drzwiach... sprawdzone na dwóch focusach i działa.
- drugie, wymiana na nowy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.