Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] instalacja tempomatu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189720)

Cossi86 13-08-2014 07:33

Odp: instalacja tempomatu
 
Spróbuję zanabyć taki BCM od wersji C. Zibaczymy czy będzie to hulało z moim transitkiem.

Tymczasem Marcinie jak być mógł podesłać mi kody błędów będę niezmiwrnie wdzieczny.

P.S Dzięki za pomoc.

mayak 13-08-2014 07:48

Odp: instalacja tempomatu
 
wysłałem maila z odczytanymi błedami

a ja znalazłem pasującego BCMa ozn. 6C1T-14A073-CJ:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale cena ciągle nie fajna

Jak ganiacie po Polsce, to najlepiej osobiście podjechać do kilku szrotów i potargować się - myślę, że mało kto wymienia w Polsce BCMy w Transitach, więc szrociarze mają mały zbyt i powinni chętnie obniżyć cenę

ps.
miej świadomość, że wymiana BCMa w transicie to nie jest banalna rzecz: oprócz wgrania konfiguracji z Twojego auta, to przede wszystkim trzeba zaprogramować immobilizer!

mazzy137 11-11-2014 21:28

Odp: instalacja tempomatu
 
Gdzie umiejscowiony jest ten komputer? (domniemam, że pod deską, ale gdzie dokładnie..?)
Ile kosztuje kierownica w ASO nowa? (nie musi byś obszywana).

maciek8792 25-11-2021 23:50

Dołożenie tempomatu
 
Witam czy ktoś orientuje się może, gdzie w Łodzi lub w Warszawie można by dołożyć tempomat do transita 2009 r?

Auto nie ma klimy ani el. lusterek, ale ma elektryczne szyby. Jest teraz u blacharza i nie wiem jaki ma moduł BSI. Sprawdziłem na internetach schematy mojego auta po VIn niestety jest ogólny nr FINIS fordowski bez specyfikacji jaki jest u mnie kod modułu. Zakładam, że nie jest to moduł "bogaty" i będzie trzeba podmienić moduł.

Mam pytanie : czy ktoś kto ma transita tylko z el. szybą (bez podgrzewanej szyby przód, klimy czy el lusterek) może się wypowiedzieć, jakie tam są wtedy moduły? Czy dobrze kombinuje, że do tempomatu muszę mieć moduł z oznaczeniem C (pierwsza litera ma być C - np. 6C1T-14A073-CJ) ?
W przypadku biednego modułu domyślam się, że wiązki do kierownicy nie będzie i będę musiał przeciągnąc dwa kable, może ktoś to robił i wie gdzie się trzeba wtedy podpiąć?
pozdrawiam Maciek

pucharek1988 30-12-2021 07:54

Odp: instalacja tempomatu
 
Witam czy komuś udało się dołożyć tempomat? i powiedzcie skąd mam wiedzieć jaki mam moduł B,C,A ?? jakie ma to być oznaczenie ?

maciek8792 01-01-2022 21:37

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał pucharek1988 (Post 3388219)
Witam czy komuś udało się dołożyć tempomat? i powiedzcie skąd mam wiedzieć jaki mam moduł B,C,A ?? jakie ma to być oznaczenie ?

Cześć ja będę dokładał w przyszlym tygodniu.
Masz już kierownicę?
Uważaj, bo są sprzedawcy na allegro, którzy sprzedają kierownice od focus jako rzekomo "również mogącą pasować do transita.
Co do montażu to aby sprawdzić jaki masz moduł - otwórz schowek i rozepnij tą czarna skrzynkę z biezpiecznikami (otwiera się jak książka). Tam zobaczysz oznaczenie modułu powinno być z C
Reszte powiem jak dołoże u siebie.
Ktoś wie, czy po podłączeniu ale bez kodowania powinny świecić klawisze od tempo, czy zapalają się dopiero po zakodowaniu? Może ktoś kodował to forscanem?
pozdrawiam Maciek

mayak 03-01-2022 13:07

Odp: instalacja tempomatu
 
Cytat:

Napisał maciek8792 (Post 3388780)
Ktoś wie, czy po podłączeniu ale bez kodowania powinny świecić klawisze od tempo, czy zapalają się dopiero po zakodowaniu?

jeśli w transit 2009 fabrycznie jest podświetlenie, to będą świecić się - kodowanie nie ma nic wspólnego z podświetleniem klawiszy tempomatu

mst78 25-03-2024 22:47

Odp: instalacja tempomatu
 
Witam,

Udało mi się to dzisiaj domontować. Kierownica z tempomatem kupiona na allegro, moduł był oryginalnie z literą C jak to było opisywane wcześniej, ilość przewodów we wiązce do kierownicy - 6 sztuk (2 puste dziury). Apka forcan pobrana i aktywowana gratisowo na 2 miesiące.
Najtrudniejsze w procedurze było chyba zdemontowanie samego klaksonu, ale i to się udało.
Apka forscan marudziła o braku możliwości automatycznego pobrania pliku konfiguracyjnego, ale udało się go pobrać stąd:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po włączeniu opcji wyposażenia i wgraniu jej do BCM'a działa ok.
Klawisze na kierownicy nie są podświetlane.. nie wiem czy to kwestia wady zakupionego "2nd-hand" elementu, czy to tak po prostu jest.

życzę innym powodzenia :)

marek230482 26-03-2024 18:42

Odp: instalacja tempomatu
 
U mnie też się nie podświetlają przyciski w kierownicy. Tak jest chyba fabrycznie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.