Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana zaworu EGR w 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172939)

tedi_k 04-06-2013 12:30

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Reset pamięci KAM to osobna procedura - nie znam na tyle ScanXL, ale chyba tego nie umie zrobić. Kasowanie błędów przy czynnościach (np. po wymianie EGR) to elementarz. Oczywiścieie, że trzeba to robić, ale zwykle to nie pomaga i pojawia się uparcie błąd mówiący (w tym przypadku), że nastawy EGR są poza zakresem.
Reset pamięci KAM robi kilka programów - w tym dla wybranych silników także ELMconfig.

benio 04-06-2013 13:03

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2024190)
... Reset pamięci KAM robi kilka programów - w tym dla wybranych silników także ELMconfig.

Ale pod Mondeo chyba nie podejdzie.:?
A ScanTool może wykonać reset pamięci KAM?

trolmin 04-06-2013 14:46

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Szukając zaworu na alledrogo napotkałem na aukcję
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy ten zawór można bez obaw podłączać do c-max'ów?

jacky28 04-06-2013 14:59

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
a czy moze ktoś "łopatologicznie" wytłumaczyc mi gdzie jest egr w 2,0tdci i jak go wyczyścic ???
jest ok ale moze profilaktyka by była wskazana

kowal91 04-06-2013 15:30

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Moim zdaniem nie ma sensu tego czyścić, wymieniać, naprawiać, kalibrować itp. Męczyłem się z tym długo - czyściłem różnymi środkami i to daje radę na tydzień, czy miesiąc. Rok temu zaślepiłem i mam spokój, żadnych błędów na tablicy nie wyświetla. Polecam ten zabieg.

benio 05-06-2013 23:38

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
1 załącznik(i)
Tedi_k, czy takie coś (w załączniku) zrobi reset pamięci KAM:?:

benio 07-06-2013 19:34

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2023786)
Nie - moim zdaniem pamięci KAM nie da się zresetować odpinaniem klem.

Tedi_k na zaprzyjaźnionym Forum znalazłem dodatkowe info na temat kasowania pamięci KAM.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Znalezione w sieci:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PS
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

tedi_k 07-06-2013 22:31

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Nic tylko próbować... Producenci programów się męczą i piszą spore kawałki kodu (w tym kolega Siegiej od ELMconfiga...) a tu wystrczy wyjąć bezpiecznik...
Powodzenia!:D

benio 10-06-2013 16:44

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Dzisiaj byłem u znajomego mechanika, aby wykasować pamięć KAM.
Z tego co się dowiedziałem po powyższym procesie następuje kalibracja (odczytywanie i zapamiętanie parametrów) wszystkich czujników silnika w tym również EGR'a.
Ze względu na krótki przebieg po wyczyszczeniu ww. pamięci trudno mi jest w chwili obecnej napisać, czy czuję różnicę - może puszcza mniejszego bąka, ale może to być również jak na razie sugestia.
Mogę się więc tylko domyślać, iż jeżeli którejś/któregoś z Was pojazd skacze jak kangur przy dodawaniu gazu po wymianie, regeneracji lub ponownym podłączeniu zaworu EGR to wykasowanie danych w pamięci KAM może pomóc.
Tak więc dzięki Tedi_k za [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], dotyczący tego procesu.:one:

PS
W miejscu bezpiecznika nr 32 w komorze silnika mam puste miejsce, więc takie kasowanie w moim przypadku odpada.

trolmin 14-06-2013 10:08

Odp: Wymiana zaworu EGR
 
Panowie, ponawiam pytanie.
Czy można montowac u nas części z innej dystrybucji niz Ford? Ja mam załozony napinacz i łańcuch rozrządu z jakiegoś Fiata.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.