Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170461)

butel 02-12-2012 10:35

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
2 załącznik(i)
U mnie wersja 0.2.2 i 0.2.3 nie działa!
Przy próbie otwarcia test prędkości pokazuje się błąd. (zdjęcie poniżej)

Programy:
ScanMaster Elm,
PCMSCAN,
ScanTool,
Maxi Test działają normalnie. Wszystkie programy działają na porcie 18. Kabelek przerobiony zgodnie ze schematem.

Pozdrawiam

Kapsel_lg 02-12-2012 12:25

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
za wysoki numer portu. zmień na jakiś dużo niższy. najlepiej chyba z zakresu 1-6.

butel 02-12-2012 15:04

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Niestety dalej to samo po zmianie portu. Komunikat ciągle taki sam.

butel 02-12-2012 18:59

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
1 załącznik(i)
Po wymuszeniu portu com1, udało się połączyć z programem. Po uruchomieniu pierwszej zakładki program dość szybko odczytał dane, dwa komunikaty, że program działa tylko po USB, lecz po każdej kolejnej zakładce pokazywał błąd z połączeniem. Z moich obserwacji zauważyłem, że po odczytaniu każdej zakładki musiałem odłączać kabel usb od kompa i uruchamiać program od nowa, inaczej program nie chciał działać.
Dla sprawdzenia odczytałem dane z BCM strona 4, wszystkie kontrolki na wyświetlaczu Convers się zapaliły, pokazywał komunikaty:
"kluczyk nierozpoznany", ABS i ESP włączone,
"usterka silnika" włączył klimatyzację i nawiew, zresetował czas na zegarku. Dane zapisałem do pliku i zamknąłem program. Wyłączyłem zapłon i włączyłem z powrotem, odpaliłem auto i wszystko wróciło do normy.
Następna próba odczytu (podczas odczytu znowu wariacje) i zaznaczeniu "Ostrzeganie nie zapiętych pasów pasażerów" i zapis konfiguracji do BCM. Po odpaleniu auta i przejechaniu kilkuset metrów kontrolka i dźwięk nie zapiętych pasów się odezwała :)
Miałem tą funkcję wyłączoną.


Program u mnie działa lecz nie chcę się za bardzo zagłębiać aby czegoś nie skopać ;)

Kapsel_lg 02-12-2012 19:05

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
on nie pisze że działa tylko pod usb tylko że używanie wersji z BT jest ryzykowne i ze względu na możliwe błedy w zapisie mozna "uszkodzić" moduł w komputerze pojazdu (czyli jak mniemam zapisać z błędami co uniemożliwy normalne korzystanie z jego funkcji).

butel 02-12-2012 19:08

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Tak masz rację, "odradza się..." korzystałem z tłumacza google ;)

tedi_k 02-12-2012 19:45

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Efekty "wizualne" (błędy...) to standard przy odczycie konfiguracji. Tak samo zachowuje się ASOwski IDS...

Zacznijmy stosować sandardowo procedurę zgłaszania błędów tak jak zaproponowałem to tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Warto to robić, bo to działa!
Trzeba tylko dochowywać standardów zgłoszenia: zrzut ekranu, plik z logiem komunikacji z ELM327, opis błędu).

mayak 04-12-2012 20:43

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
to chyba ja zacząłem temat ElmConfiga w Polsce ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) więc pozwolicie, że się wtrącę troszeczkę :)

Cytat:

Napisał KrisSzy (Post 1913267)
U mnie wersja ELM327 BT działała z ELMConfig do czasu aż nie zachciało mi się podnieść prędkości transmisji powyżej 38K.

podnoszenie prędkości transmisji powyżej 38400 wymyślił Sergiej ("Civil-zz", autor programu) aby szybciej trwało wgrywanie najnowszego ROMu do zegarów w FF2 (przy 38400 trwa koło 27 minut), do czytania i pisania konfiguracji nie ma sensu zmieniać, niech zostanie 38400
maksymalnie można wyciągnąć prędkość 50000, ale żeby działo, to trzeba zmienic delay w ustawieniach portu COM z 16 do 1

Bump:
Cytat:

Napisał butel (Post 1914155)
U mnie wersja 0.2.2 i 0.2.3 nie działa!
Przy próbie otwarcia test prędkości pokazuje się błąd. (zdjęcie poniżej)

w pierwszym release wersji 0.2.2 tez miałem taki błąd, potem już nie
Cytat:

Napisał butel (Post 1914155)
Kabelek przerobiony zgodnie ze schematem.

jeśli chcesz czytać centralny plik konfiguracyjny (as-build'a z bcm'a) to nie trzeba przerabiać ELMa, bo BCM jest na HS-CAN, przeróbka jest po to aby działał tez MS-CAN
Cytat:

Napisał butel (Post 1914383)
Po wymuszeniu portu com1, udało się połączyć z programem.

dziwne, w pierwszych wersjach programu działały tylko porty <10, potem już dowolne

TEDI_K
może dodaj w pierwszym poście żeby instalować też dll'e http://civil.iffc.ru/ELMConfig/RuntimePack.exe

KrisSzy 05-12-2012 08:22

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
No u mnie interfejs z 023b najpierw zaczął robić test szybkości i zatrzymał się na szybkosci 19200 i zawisł. Teraz rozumiem czeka mnie twardy reset pamięci kontrolera.

Czy robi się to przez zwarcie nóżki nr 28 układu z masą przy włączaniu adaptera do portu OBD ? Czy ktoś ma z tym twardy,m resetem doświadczenie, czy też trzeba go zrobić w inny sposób ?

Pozdrawiam

K

tedi_k 05-12-2012 10:58

Odp: Program konfiguracji - ELMconfig
 
Sprawdż innym programem albo terminalem (wpisujesz np. ATZ i patrzysz czy Ci nie odpowie wersją modułu), czy Ci na tej prędkości 19200 jednak nie pracuje.
Co do twardego resetu - dość często wystarcza podpięcie pod USB (trzeba sprawdzić czy PIC ma zasilanie) i wykonanie tego zwarcia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.