Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167013)

sobolewskii 01-02-2013 14:41

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
i tu kolega chyba ma racje co do zasysania nawet jest tak napisane w instrukcji obslugiwania forda :)

bartixr 01-02-2013 14:42

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
u mnie w mk1 nawiewy nad tylnymi rzędami (2 i 3) są tylko dla klimatyzowania (przy włączonej sprężarce klimatyzacji).

Jarek G. 03-02-2013 13:44

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
I dlatego 3-ci rząd służy do przewozu teściowej zimą.
Drugi raz już z nami nie pojedzie.
Pozdro. g:D

marcink719 03-02-2013 14:31

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Szukałem, ale odpowiadających haseł do galaxy nie znalazłem, mianowicie co oznaczają kody błędów climatronic:

90 b9

E1 01

Ponadto zauważyłem, że po ich wykasowaniu, w samochodzie jest cieplej, tzn. normalnie przy 22 st. C było w sam raz, a teraz skręcam nawet na 20 st C (ale to może być bardzo subiektywne odczucie). I jeszcze jedno - temperatura 3-ciej strefy- tylnej - może być indeksowana do przedniej w trybie MONO lub DOKŁADNIE średnią dwóch przednich (wcześniej -CO NAJWYŻEJ średnią).

Będę wdzięczny za odpowiedź.

W-F 05-02-2013 12:06

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Tak jak pisaliśmy wcześniej, w układzie trójstrefowym, w III rzędzie siedzeń działa tylko układ chłodzenia (nie ogrzewanie). Cytat ze str. 127 instrukcji: "Układ ten nie zmieni ustawień dla tylnej części pojazdu na temperaturę wyższą niż średnia ustawień dla kierowcy i pasażera z przodu".

W praktyce wygląda to tak, że nawet tej średniej temperatury dla przodu (lub dokładnie takiej samej w trybie MONO) nie jesteśmy w stanie osiągnąć, bo ciepłe powietrze leci tylko spod foteli II rzędu, a to za mało dla tak znacznej przestrzeni bagażnika. Nawiewy górne w III rzędzie transformują bowiem tylko powietrze z przedniej części kabiny. Stąd III rząd pozostaje niedogrzany...

marcink719 05-02-2013 13:03

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
ok, ale wczesniej mozna bylo ustawic temperature dla 3ciej strefy NIŻSZĄ niz srednia dla przodu!

Poza tym chodzi mi o szukanie przyczyny NIE dzialajacych nawiewow w 3-cim rzedzie - zadne powietrze z nich nie leci !

Czy ktos moze rozszyfrowac kody błedów, ktore wczesniej podalem?

marcink719 09-02-2013 23:50

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
nikt nie zna kodów błędów? w takim razie muszę napisać wątek w bardziej szerokim temacie...:/

patinho 10-02-2013 10:57

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
miałem coś podobnego w oplu omedze okazało się że silniczek sterujący padł i wiało tylko ciepłe powietrze nie wiem czy można to przenieść na Twoje auto

dikileiden 10-02-2013 23:16

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Cytat:

Napisał patinho (Post 1955760)
miałem coś podobnego w oplu omedze okazało się że silniczek sterujący padł i wiało tylko ciepłe powietrze nie wiem czy można to przenieść na Twoje auto


...mój odkurzacz raz chce odkurzać raz nie , może to też jest z tym powiązane.......chłopie porównujesz dwudziestoletnią omegę do nowego auta.

bartixr 11-02-2013 06:04

Odp: Brak ogrzewania w 3 rzedzie. Leci tylko zimne powietrze
 
Cytat:

Napisał dikileiden (Post 1956368)
.....chłopie porównujesz dwudziestoletnią omegę do nowego auta.

W silniczkach indukcyjnych i klapkach nic się nie zmieniło i nie prędko zmieni.
Klapki w Twoim nowym aucie działają tak samo jak w 20-letniej omedze :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.