Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto nie odpaliło rano, akumulator ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142903)

palmak 03-11-2011 09:32

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
Jasne ! chwała mu za 7 lat posługi :)

Co polecacie na zakup nowego? o takich samych parametrach czy może coś mocniejszego ? ( mam Ksenony i Denso na pokładzie ...)

Wojtek 03-11-2011 10:02

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
Cytat:

Napisał palmak (Post 1730423)
Motocraft EMF 570 091 068 W , 12v 125RC 680A 70Ah

Taki wystarczy. Aczkolwiek cena może być zaporowa za oryginał.
Więc kup coś o takich samych parametrach. Może być Centra Plus , Bosch , Banner lub temu podobne. Jakość podobna , a cena 2 x niższa.

palmak 03-11-2011 10:53

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
Hmm a jakie ma faktyczne znaczenie czy zakupię akumulator z większym parametrem prądu rozruchowego bądź mniejszym ? Jak to ma się w praktyce ?
Czy wystarczy aku o parametrze prądu rozruchowego na poziomie 640A ? czy minimum musi być 680A ?

Wojtek 03-11-2011 10:59

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
Takie rozbieżności jak podałeś , nie mają większego znaczenia.
To w zasadzie różnice czysto kosmetyczne.

Ważne , żeby nie było jakiejś większej różnicy w parametrach.

Kasia8989 03-11-2011 12:38

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
tyle wiem, że jak zegary robią w ta i w tą to coś się popsuło. Zaczęłabym od akumulatora.

Johnny86 03-11-2011 15:58

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
Miałem podobnie jak w temacie. Przy 16-godzinnym ładowaniu akumulatora jedna cela w ogóle się nie "gotowała" , tak jakby tam była sama woda, po sprawdzeniu areometrem rzeczywiście w tej 1 praktycznie mało co wykazało elektrolitu , zaś w pozostałych od 1,22 do 1,25... wiem, że bez nowego aku w najbliższym czasie się nie obędzie ale... znajomy, który zna się trochę na autach poradził mi bym kupił sobie elektrolit w sklepie (cena ok 9zł) i podolewał do wszystkich 5 celi po trochu , a do 6 "słabej" celi na maxa ile sie da po wcześniejszym opróżnieniu jej.. myślicie, że to coś da ?? A jeśli nie to, to co? Oprócz nowego aku :)

Z góry dzięki za sugestie

nygus 03-11-2011 20:20

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
Palmak a swiece kiedy ostatnio wymieniales ? Ja mialem to samo co ty i akumulator co prawda byl kija wart ale swiece byly jeszcze gorsze.

marcin 74 03-11-2011 20:47

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
w moim przypadku było tak po krótkim postoju ok.20 min.już nie zapalił wiadomo zegary w te i we wte , kontrolki migają . Podjechał znajomy z kablami ,próba odpalenia i tylko tykanie jak w bardzo głośnym zegarku ,więc na sznurek i do domu szybka przekładka z drugiego auta jeden strzał i mondzia śmiga więc wniosek nasuwa się sam wymiana akumulatora konieczna . Dodam tylko że stary był oryginalny 19/2003 więc miał prawo nagle odmówić posłuszeństwa

robson646 04-11-2011 10:25

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
Panowie ja również mam problemy z odpaleniem i okazało sie po wyjęciu rozrusznika że do wymiany automat i bendix tylko mam problem z zakupem czy są jakieś konkretne numery tych części żeby pasowały do mojego modelu? w inter carsie kupiłem i okazało się że nie pasują i dziś byłem zmuszony je zwrócić...
chcę wymienić bendix automat łożysko i tulejki żeby był spokój na dłuższy czas...
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi...

Johnny86 04-11-2011 14:08

Odp: Auto nie odpaliło rano, akumulator ?
 
robson646 a jakie masz objawy tego nie odpalenia auta ? aku sprawdziles ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.