Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136053)

Atlis 26-07-2011 23:00

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
@Pestoo - ze bys mnie zle nie zrozumial, ja nie mam nic przeciwko 2.0, lubie klasyczne wolnossace dwulitrowki, ale w momencie, kiedy jest w sprzedazy 1.6 EB, uwazam, ze jest to lepszy wybor. EB jedzie od 1500 do 6500 obrotow, z tym sie nie moze 2.0 rownac w zaden sposob.

btw, Mondeo wazy 1477kg, Honda 1423kg a Focus 1333kg. Do Mondeo FF jeszcze sporo brakuje. Pozatym wlasnie dla tego ma Mondeo o 10KM wiecej.

@Frogster - EB maja automatyczny uklad chlodzenia, nie trzeba nic chlodzic samemu...

Strzeszku 26-07-2011 23:59

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 1688084)
@Frogster - EB maja automatyczny uklad chlodzenia, nie trzeba nic chlodzic samemu...

Taki układ Ci się do niczego nie przyda, jak wyłączysz silnik przy rozkręconej turbinie. Przy ostrej jeździe wirnik turbiny może mieć koło 180 do 200 tyś obr/min. Po wyłączeniu silnika nie będzie miał smarowania, więc szybko go załatwisz. Jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę na krótkich dystansach, to raczej silnik turbo się*nie nadaje. Po 1. nie ma dobrego smarowania turbiny na niedogrzanym silniku, po 2 trzeba odczekać ok. 1 min przed jego wyłączeniem.
Oczywiście jeśli nie masz zamiaru przejechać autem więcej niż 60-80 tyś km, to możesz olać wszystko niech się kolejny właściciel martwi.

dawid 27-07-2011 06:50

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 1688084)
@Pestoo - ze bys mnie zle nie zrozumial, ja nie mam nic przeciwko 2.0, lubie klasyczne wolnossace dwulitrowki, ale w momencie, kiedy jest w sprzedazy 1.6 EB, uwazam, ze jest to lepszy wybor. EB jedzie od 1500 do 6500 obrotow, z tym sie nie moze 2.0 rownac w zaden sposob.

btw, Mondeo wazy 1477kg, Honda 1423kg a Focus 1333kg. Do Mondeo FF jeszcze sporo brakuje. Pozatym wlasnie dla tego ma Mondeo o 10KM wiecej.

@Frogster - EB maja automatyczny uklad chlodzenia, nie trzeba nic chlodzic samemu...

Kolejny rzecz ktora sie moze popsuć ;)))

Atlis 27-07-2011 07:12

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
@Strzeszku - w EB olej dalej krazy az do ostygniecia. olej = smarowanie i chlodzienie.

silnik EB nagrzewa sie bardzo szybko, sam olej osiaga temperature robocza na kilku set metrach... mialem diesla ktory byl bez wymuszanego chlodzenia/smarowania turbiny, przejechalem nim 160tys km i turbina byla zdrowa. wiec spokojnie.

@dawid - masz racje, dlatego powinienesz przesiasc sie na konia.

dawid 27-07-2011 07:47

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
lubie czasami pojezdzic ;))),
Dlatego napisalem wczesniej kazdy chwali to co ma.
zaden z nowych diesli nie wytrzyma tyle co stare diesle np. Mercedesa. to samo tyczy sie benzyn.
Za te wszystkie rzeczy mozemy podziekowac Unii Europejskiej i ich normom Euro x.

spiczek 27-07-2011 07:50

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1687877)
spiczek, dostałeś te auta demo po dotarciu, czy nówki? Bo 2.0 ma taką cechę (patrząc po opisach na forum faktycznie tak jest), że dopiero po tych 10 kkm układa się ostatecznie...

oba były niedotarte, oba były klientów, którzy jeszcze ich nie odebrali :P
2.0 troszkę na samym początku był sprawniejszy, ale później, nie wiem czy to sprawa zmiennych faz rozrządu, czy subiektywna, czy moje skąpstwo, ale nie przekonał mnie. Spodziewałem się dużo więcej od 2.0, a różnica była dość mała.

corneliusab 27-07-2011 08:17

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
Cytat:

Napisał spiczek (Post 1688144)
oba były klientów, którzy jeszcze ich nie odebrali :P

To juz bym tam swojego auta nie serwisowal, a jak bym to robil to tam siedzial i pilnowal swojego auta, jakas porazka.

Pozdrawiam

FrogsterPL 27-07-2011 08:24

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
Cytat:

Napisał spiczek (Post 1688144)
2.0 troszkę na samym początku był sprawniejszy, ale później, nie wiem czy to sprawa zmiennych faz rozrządu,

2.0 ma zmienne fazy rozrządu? O_O

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1688128)
silnik EB nagrzewa sie bardzo szybko, sam olej osiaga temperature robocza na kilku set metrach...

Olej czy silnik? Bo to delikatna różnica :P Focus 3 ma wskaźnik temperatury oleju?

rustin 27-07-2011 08:47

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
A co powiecie o silniku 2,3 ? Mało się interesował ale myślałem o takim właśnie. On chyba ma już hydraulikę zaworów?

Atlis 27-07-2011 09:10

Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)
 
@rustin - 2.3 byla dostepna tylko w automacie, z tego co slyszalem (nie mam z nia doswiadczenia), bardzo paliwozerna
@Frogster - nie, ma wzkaznik temperatury cieczy chlodzacej. jakie to ma znaczenie, skoro olej jest cyrkulowany w silniku i chlodzony przez ciecz chlodzaca tak by nie sie zabronilo uszkodzeniu turbiny?
@dawid - wyobraz sobie, ze niektore lokomotywy z lat 20tych tez do tej pory jezdza. ja rozumiem o co ci chodzi, ale niestety tak wyglada rozwoj. jezeli znajdziesz nowego merca W124 to se go kup, pewnie bedziesz mogl nim jezdzic do 2050r. ja wole cos bardziej nowoczesnego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.