Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] osłona grila - na zimę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118164)

Przemek_PC 28-12-2010 08:27

Odp: osłona grila - na zimę
 
To może jeszcze dodam, że dla prawidłowego ogrzewania kluczowe znaczenie ma czysty filtr kabinowy i drożne kanały wentylacyjne (te przez które powietrze opuszcza kabinę). Paradoksalnie uchylenie tylnych okienek może czasami pomóc w dogrzaniu wnętrza bo jest lepszy obieg powietrza a więc i lepsze odbieranie ciepła z nagrzewnicy.

zibi187 28-12-2010 08:59

Odp: osłona grila - na zimę
 
Cytat:

Napisał kowal_ezg (Post 1565656)
Nie popieram "połśrodków", ale każdy może miec czasem problem z finansami i oczywiście nie mówię tu o koledze le-mar, bo nie znam jego sytuacji, ale czasem może tak się zdarzyc każdemu. Staram się dbac o swoje auto najlepiej jak potrafię, ale wiem sam po sobie, że w życiu nie zawsze jest tak jak się chce. Wtedy trzeba wybrac, to mniejsze zło - tymczasowo oczywiście. Pozdrawiam.

Właśnie, właśnie !!! Mi też nie leżą na rękę półśrodki, ale padł mi motor i naprawa z częściami to jedyne 2000zł. Dogrzewacz mam zdiagnozowany i nawet bym się tym zajął (jedynie brak zasilania. Sam dogrzewacz po przeglądzie). Problem w tym, że nie mam kanału. Żaden mechanik teraz Ci nie udostępni, a poza tym śnieg wali non stop. Pozdrawiam Zibi.

kowal_ezg 28-12-2010 15:05

Odp: osłona grila - na zimę
 
Przemek pc gdzie są kanały wentylacyjne te przez, które powietrze opuszcza kabinę?

low_radiation 28-12-2010 17:10

Odp: osłona grila - na zimę
 
witajcie! kanały- jak zwykle z boków pod zderzakiem..
U kolegi w mondeuszu tak dowalili konserwacji że się skleiły.. ale heca- w zimie sauna..;D

bodzior 28-12-2010 18:39

Odp: osłona grila - na zimę
 
Wylot z nich jest pod zderzakiem a wlot do nich gdzieś w tych boczkach?

le-mar 28-12-2010 19:57

Odp: osłona grila - na zimę
 
pompa naprawiona piecyk hula - ostatnio tak ciepło w aucie było ....... jak byłem na wakacjach w Chorwacji.
Jednak ciekawi mnie jedno - dlaczego dla maskownicy grilla - NIE ale dla ocieplenia rurek ("tubolitem") - TAK ???
i jedno i drugie to ingerencja w producenta - co Wy na to ?

bodzior 28-12-2010 20:30

Odp: osłona grila - na zimę
 
Ocieplanie rur od spodu jak najbardziej polecam bo dużo ciepła tracą.
A producenci nie są doskonali i nie raz po sobie poprawiają w nowszych modelach.

Biernaś 28-12-2010 21:21

Odp: osłona grila - na zimę
 
Czym te rurki ocieplić?

galo 30-12-2010 00:18

Odp: osłona grila - na zimę
 
Cytat:

Napisał Biernaś (Post 1566502)
Czym te rurki ocieplić?

Jedna literka a jaka różnica.

Na forum ktoś to już robił i pokazywał jak pamiętam to ocieplił otuliną do rur centralnego ogrzewania i najlepiej czerwoną, bo ma hydro izolacje.


U mnie filtr wymieniony i wszystko jest drożne, ale właśnie wymieniłem termostat na 92st. I polepszyło się, bo tamten przy 82st. dopiero się zamykał.
Ale mam wrażenie, że płyn powracający z nagrzewnic pcha się też przez oryginalny termostat na trójniku, przez co puszcza na chłodnicę i wystudza płyn będę musiał to jakoś zaślepić.
Dla tych, co nie w temacie dodam, że mam dwa termostaty, ale ten typ tak może mieć.
Ocieplenie rurek to na pewno fajna rzecz, ale nigdy nie mam na to czasu za to mam elektrozawór na tylną nagrzewnice i załącza obieg płynu dopiero przy 80st.
Jutro biorę się za montaż dogrzewacza i liczę, że szybkość nabierania temperatury znacznie się poprawi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.