Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wycie w kabinie po stronie kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118111)

Tyskiebeer 13-03-2012 22:43

Odp: Wycie w kabinie po stronie kierowcy
 
A moglbys nakierowac gdzie tych przewodow szukac i jak wykryc nieprawidlowosc?
U mnie dzwiek zmienia sie wraz z obrotami a czasem potrafi mimo biegu jalowego i stalych obrotow "odegrac melodyjke". Brzmi to jak buczenie/wycie jakby powodowały to zawirowania powietrza.... o jakbys dmuchal w szyjke od butelki...
No i ustaje jak tylko wskazowka przekroczy 45 stopni.... i to tez dziwne....
No i to co opisujesz slyszalbym przy otwartej masce ... a u mnie tylko w kabinie tuż za radiem slysze to najmocniej.

Piotrek1977 14-03-2012 09:07

Odp: Wycie w kabinie po stronie kierowcy
 
Witam.
Proponuje sprawdzić pompe wspomagania. Jeszcze nie padnięta tak mocno ale to mogą być pierwsze objawy. Może pojawiają sie kropelki czerwonego oleju pod pompą. Zaczeło sie jak przyszły pierwsze przymrozki lub mrozy.

Tyskiebeer 14-03-2012 11:40

Odp: Wycie w kabinie po stronie kierowcy
 
Pompa sucha. poza tym gdyby to byla pompa odglos pojawialby sie podczas krecenia kierownica chyba...

konrad291 19-11-2014 15:28

Odp: Wycie w kabinie po stronie kierowcy
 
koledzy cos wiadomo może w tym temacie? też mam coś takiego kazdej zimy gdy temperatura otoczenia spada poniżej 5-6 stopni wystepuje ten dzwiek, az do tąd gdy silnik osiągnie min 45 stopni, poźniej cisza, troche mnie to irytuje:/

zrobiłem dzis małe sledztwo, u mnie występują identyczne objawy takie jak opisał: Bulion771 i Tyskiebeer, Mondi80.
A wiec moim zdaniem takie dzwieki wydaje dogrzewacz cieczy PTC, po wyjęciu przekaźników od podgrzewacza, które znajdują sie na grodzi silnika pod podszybiem jest cisza, przekaźniki próbowałem także podmieniać( posiadam takowy) i brak różnicy...
na czasie spróbuję podmienic jeszcze swiece nurkowe i zobaczę jakie będą tego efekty..

krzyszto1976 20-11-2014 08:54

Odp: Wycie w kabinie po stronie kierowcy
 
To może być czujnik temperatury ten który znajduję się w kabinie na wysokości prawego kolana kierowcy.

konrad291 20-11-2014 15:22

Odp: Wycie w kabinie po stronie kierowcy
 
ten czujnik odpada u mnie... bo go nie ma, klima manual...

po wymianie grzałek nurkowych w podgrzewaczu nastała cisza, hmm najdziwniejsze jest ze te stare grzałki były jeszcze sprawne, ale po wymianie cisza, takze u mnie problem rozwiązany

Pogodny 26-11-2014 12:36

Odp: Wycie w kabinie po stronie kierowcy
 
Jak tam diagnozowanie problemu?
Bo u mnie myślałem że u mnie jest to samo, ale teraz to już wentylator dmuchawy świerszczy. Czyżby brak smarowania?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.