Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114331)

Mariusz 09-11-2010 10:56

Odp: temperatura silnika w TDCI
 
Panowie, silniki diesla mają dużo większą sprawność od silników PB (czytaj: mniej ciepła oddają na ogrzanie silnika i kabiny). Stosujcie zasadę: nie włączać klimy, ani ogrzewania na pierwszych kilku kilometrach (jakieś 6-7 km). Później dopiero włączcie ogrzewanie, no chyba, że w wózku jest -2st. C, to inna historia. Wtedy postępujemy inaczej. Na początku bez ogrzewania, później po 3-4km ogrz. , następnie wyłączamy, a jak złapie połowę skali to już jest cacy i ma trzymać.

damian28 10-11-2010 22:30

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
ja mysle ze powinni wprowadzic grile bez siatek na chlodnice albo zastawki jakies jak w polonezach hehe

incognitus 11-11-2010 11:18

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
sam zrobilem sobie zaslone na grill ale malo to daje. ciekawe za to jak wplywa to na zasilanie w powietrze - takze nie bede chyba uzywal.

Marcinfix 20-11-2011 11:51

Niska tem silnika
 
Witam wszystkich mam problem z temperatura silnika tzn oscyluje przy pierwszej kresce nie chce dojść do polowy nawet po odcinku 10-20 km . Sprawdzałem po ok 2km wskazówka jest pod pierwsza kreską , a rura od dużego termostatu ciepła i chłodnica tez . Jakie są objawy uszkodzonego dużego termostatu ? Mały na razie wykluczam wymieniałem go na wiosnę . Czy to może być wina dużego termostatu?
Czy go wymienic ?
http://img193.imageshack.us/img193/3379/1940480946.jpg

Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

darmodziej 20-11-2011 12:06

Odp: Niska tem silnika
 
Wygląda na stale otwarty termostat. Możesz zrobić jeszcze taką próbę: niech silnik pracuje kilka minut na postoju (do 10 min.), jeżeli wskazówka pójdzie do góry, to przejedź kilka kilometrów, powinna spaść, bo przez chłodnicę zacznie przepływać powietrze i ją schłodzi.

SrebnaStrzała 20-11-2011 14:22

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Tektura przed chłodnice i jedziemy tak całą zimę. Ja teraz już 2 sezon tak będę jeździć.

lukaszw232 20-11-2011 14:30

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Witam też miałem ten sam problem wymieniłem na początku duży termostat i nic to nie dało więc wymieniłem mały na który czekałem 3 dni aż go zamówią i a teraz jest jak ręką odjął po przejechaniu ok 6 km skazówka jest na samym środku i na włączonym ogrzewaniu tem.nie spada nie faluje ps.zakrywanie chłodnicy też nic nie daje miałem zakrytą całą i też nie łapał temperatury wymień mały termostat i powinno pomóc

Deryll 20-11-2011 18:36

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1740396)
Tektura przed chłodnice i jedziemy tak całą zimę. Ja teraz już 2 sezon tak będę jeździć.

Mam sprawne dwa termostaty i gdy zrobiło się zimno to jest problem z temperaturą. Ale wystarczy że przez pierwsze 5-6 km klimatronic dam na off to temperatura jest w pionie, przy AUTO jest już zdecydowanie gorzej, na trasie ok 10 km przy prędkości ok 100 km/h i nagrzeje się. Za to w mieście przy ogrzewaniu na AUTO nagrzanie silnika do 95 st jest bardzo trudne.
Wniosek jest taki że nagrzewnica pobiera tak dużo ciepła z silnika, także wstawianie tekturki przy sprawnym obiegu jak dla mnie mija się z celem skoro na chłodnicę i tak nie płynie chłodziwo.

Marcinfix 20-11-2011 18:41

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
To co myślicie żeby jeszcze raz wymienić mały termostat ?

lukaszw232 21-11-2011 07:27

Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
 
ja bym do wymontował to nic trudnego i sprawdził pewnie jest tak jak u mnie że cały czas jest otwarty


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.