Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana pompy wody (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108529)

vip03 08-02-2011 12:44

Odp: wymiana pompy wody
 
żeby zluzować napinacz paska to trzeba całkowicie tą srube odkręcić czy jak ?

avix 21-04-2011 02:24

Odp: wymiana pompy wody
 
jestem po długim demontażu pompy wody ze wspomaganiem, tak jak podejrzewałem wałek pompy wody jest wytarty na maxa (zrobił się pręt z zębatki) a ten napędzający w pompie wspomagania jest taki sobie ciężko określić jego dokładne zużycie i nie wiem co robić z tym, jak na razie zalałem odrdzewiaczem, w ogóle to ja podejrzewam jako przyczynę tego zużycia wodę (rdzę) która się wytworzyła na tym wałku i działała jak piasek ścierający kółko zębate, smar który tam był nie dotykał nawet wałka tylko był na około wszędzie w dodatku miał w sobie rdzawy pył z tego wałka.

Dodam że kolektor dolotowy jest pokryty 0.5cm warstwą zbitego olejo-piacho-węgla jak również rura dolotowa do niego (z egr-em) jest w podobnym stanie ale warstwa osadu mniejsza


uwaga! w tdci 130 koni jest jeszcze metalowa rurka z egr-u która przeszkadza w demontarzu kolektora i komplikuje cały demontaż niestety

niestety! tak jak można było przypuszczać wałek pompy wody uszkodził wewnętrzne koło zębate pompy wspomagania, co za tym idzie kupuję używkę "pompa wody+pompa wspomagania"
http://lh6.ggpht.com/_jx6Pm4uPiIQ/Tb...423_182039.jpg

http://lh5.ggpht.com/_jx6Pm4uPiIQ/Tb...423_182014.jpg

AdamJ. 21-04-2011 07:20

Odp: wymiana pompy wody
 
Cytat:

Napisał sygulap (Post 1499512)
pompa wodna padła mi przy 210 000 km wymienić trzeba było i pompe wspomagania . Koszt części 1300 zł w ASO ( orginały). Asistans bardzo się przydaje bo awaria wydarzyła sie o 3 w nocy na A1 na dodatek ciągłem przyczepę i byłem 350 km od domu. Auto jest serwisowane w ASO jednak takich awarii nie sposób przewidzieć!

Wiem coś o tym i dobrze jest miec assitance:D
Pompa padła...ale wspomagania w Drawsku :D
Wszytsko juz naprawione i działa bez zarzutów.

jendrekmak 21-04-2011 21:45

Odp: wymiana pompy wody
 
Cytat:

Napisał avix (Post 1642045)
uwaga! w tdci 130 koni jest jeszcze metalowa rurka z egr-u która przeszkadza w demontarzu kolektora i komplikuje cały demontaż niestety

tylko w silnikach po zmianie kolektora kiedy egr jest z przodu bo w starszych tego nie było

mch12 12-05-2011 21:49

Odp: wymiana pompy wody
 
no właśnie i mnie dopadło, na 100 km muszę uzupełnić ok 200ml wody destylowanej tak że wożę bańkę w bagażniku i się zbieram do wymiany,
kupiłem już nowy pasek i obie uszczelki ale widzę że trzeba kupić pompę wody i tak patrze ale nie wiem czy podołam samemu wymienić - ciężki dostęp i tu pytanie czy muszę odkręcić kolektor i tę metalową rurę co idzie do egr'a - czy wystarczy wyjąć aku i obudowę i jeszcze jedno : jaki rodzaj rolki jest w napinaczu - słyszałem że można ją wymienić tylko ę rolkę a nie cały kosztowny napinacz ??

avix 13-05-2011 23:10

Odp: wymiana pompy wody
 
Cytat:

Napisał mch12 (Post 1653517)
no właśnie i mnie dopadło, na 100 km muszę uzupełnić ok 200ml wody destylowanej tak że wożę bańkę w bagażniku i się zbieram do wymiany

czy to napewno pompa, skąd taka diagnoza?
Cytat:

kupiłem już nowy pasek i obie uszczelki ale widzę że trzeba kupić pompę wody i tak patrze ale nie wiem czy podołam samemu wymienić - ciężki dostęp i tu pytanie czy muszę odkręcić kolektor i tę metalową rurę co idzie do egr'a - czy wystarczy wyjąć aku i obudowę
minimum to zestaw kluczy z łamaną grzechotką, rura egr owszem przeszkadzała ale idzie... kolektor to na 100% musisz zdemontować a przy okazji go sobie wyczyścisz bo będzie 0.5kg syfu w nim a uszczelki z niego u mnie przy 230 000 przebiegu były ok więc nie kupowałem zestawu chyba 9 uszczelek około 50 zł aczkolwiek z pod jednej lekko spryskuje :/. Problem w tym że pompa wody jest połączona z pompą wspomagania gdzie przewód ciśnieniowy to 1 wielki problem (ciężko odkręcić+ nieciekawy dostęp a w dodatku potem jak to skręcisz jest duża szansa że będzie ciekło polecam lekko oszlifować mosiężną podkładkę z castoramy za 45gr i nie cieknie bo kupiłem oring u forda plastikowy za 15zł który nawet nie pasował.... Demontaż obudowy akumulatora może pomóc (ja nie demontowałem)

Cytat:

i jeszcze jedno : jaki rodzaj rolki jest w napinaczu - słyszałem że można ją wymienić tylko ę rolkę a nie cały kosztowny napinacz ??
czy to naprawde niezbędne? dostęp bardzo dobry w sumie to jest 1 śruba... wymienisz jak naprawde padnie a nie na zapas inwestować

marcinjan15 23-05-2012 17:46

Odp: wymiana pompy wody
 
Witam. wyczytałem że przy demontażu pompy wody trzeba też odkręcić pompę wspomagania i przewody. i takie pytanie mam czy płyn nie będzie wyciekał z tych przewodów i czy trzeba będzie to jakoś odpowietrzać?
Pozdrawiam;)

avix 30-05-2012 01:11

Odp: wymiana pompy wody
 
Cytat:

Napisał marcinjan15 (Post 1831596)
Witam. wyczytałem że przy demontażu pompy wody trzeba też odkręcić pompę wspomagania i przewody. i takie pytanie mam czy płyn nie będzie wyciekał z tych przewodów i czy trzeba będzie to jakoś odpowietrzać?
Pozdrawiam;)

będzie wyciekał a odpowietrzy się samo jak poskładasz i dolejesz płynu, radze wyssać wszystko ze zbiorniczka przed demontażem to będzie się mniej czasu sączyć

jendrekmak 31-05-2012 08:54

Odp: wymiana pompy wody
 
Cytat:

Napisał avix (Post 1833994)
odpowietrzy się samo jak poskładasz i dolejesz płynu

ciekawe po co zrobili odpowietrznik na pompie wody?

avix 03-06-2012 13:06

Odp: wymiana pompy wody
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1834468)
ciekawe po co zrobili odpowietrznik na pompie wody?


Zrobili go po to żeby odpowietrzyć pompę wody a nie pompę wspomaganie, przeczytaj ze zrozumieniem 2 posty przed twoim :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.