Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Jakie opony zimowe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190282)

karole 28-09-2013 18:44

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał arttk (Post 2082260)
Raczej było wielokrotnie wałkowane:
- letnie opony muszą mieć indeks prędkości zgodny z homologacją,
- zimowe mogą mieć indeks mniejszy (nie mniejszy niż 160 km/h) ale jeśli zimą masz indeks mniejszy niż homologacja samochodu, to w samochodzie w widocznym dla kierowcy miejscu musi być nalepka z napisaną maksymalną prędkością.

Gdzie znajdę ten zapis? Nie mogę nigdzie tego odszukać...

Rozmawiamy tutaj o indeksie prędkości, a jest jeszcze indeks nośności.
Jak wygląda sprawa z jego niezgodnością?

Lep 02-10-2013 21:25

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Nie jestem ekspertem wiem tylko że moja Kuga wyszłą na oponach z indeksem 99 i takie też kupiłem zimowe:)

jankowalski973 02-10-2013 21:33

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2082428)
Felgi też już zamówione...

Jakie kupiłeś, stal czy alum? Jaki rozstaw 5x108?

Lep 02-10-2013 22:25

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2084527)
Jakie kupiłeś, stal czy alum? Jaki rozstaw 5x108?

Kupiłem aluminiowe a rozstawu niestety Ci nie podam bo nie pytałem. Po prostu poszedłem do Forda i wziąłem od nich felgi.

slick 03-10-2013 17:06

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Hejka Panowie i jeśli są Panie :P

Wiadomo, że nie trzeba konkretnego indeksu ale są te minimalne z homologacją . A tak przy okazji można też tam porównać ceny oponek.
Nie warto dawać rozmiaru bez homologacji bo ubezpieczalnie właśnie ten argument używają najczęściej.

Pzodro:P

Pozdro

karole 03-10-2013 17:52

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał arttk (Post 2082260)
Raczej było wielokrotnie wałkowane:
- letnie opony muszą mieć indeks prędkości zgodny z homologacją,
- zimowe mogą mieć indeks mniejszy (nie mniejszy niż 160 km/h) ale jeśli zimą masz indeks mniejszy niż homologacja samochodu, to w samochodzie w widocznym dla kierowcy miejscu musi być nalepka z napisaną maksymalną prędkością.

No to pokrywa nam się, bo za rezulteo-opony.pl:

"Wybrałeś opony zimowe. Pośród wyników wyszukiwania znajdować się mogą także opony o niższym indeksie prędkości niż ten, który jest normalnie zalecany do twojego pojazdu. Jest to prawnie dopuszczalne w przypadku opon zimowych."

jankowalski973 03-10-2013 20:48

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2084549)
Kupiłem aluminiowe a rozstawu niestety Ci nie podam bo nie pytałem. Po prostu poszedłem do Forda i wziąłem od nich felgi.

Nawet gdybyś zapytał to prawdopodobnie by Ci nie powiedzieli bo nie wiedzą. Pytałem dziś o rozmiar stalowych i... danych brak:shock: ale zamówić mogę 350zł/szt
Ze świadectwa zgodności wiem tyle 7,5Jx17H2OS52.5

Lep 03-10-2013 21:48

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2084978)
Nawet gdybyś zapytał to prawdopodobnie by Ci nie powiedzieli bo nie wiedzą. Pytałem dziś o rozmiar stalowych i... danych brak:shock: ale zamówić mogę 350zł/szt
Ze świadectwa zgodności wiem tyle 7,5Jx17H2OS52.5

Hehe tu się z Tobą zgodzę:) W salonach są najlepsi specjaliści:D

Lep 05-10-2013 18:24

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Hehehehehe dziś to były dopiero jaja... Jade do salonu Forda gdzie zakupiłem felgi do nowej Kugi. Proszę ich o wymianę (założenie kół zimowych na felgi i przekładkę kół). Oni na to że spoko... 10 minut, 15 minut, 30 minut, przychodzi mechanik i mówi coś w stylu: Wie Pan co, okazuje się że aby podnieść Pana samochód musimy zdjąć orurowanie (oryginalne forda) aby go nie pogiąć.
Ja na to że chyba sobie jaja robią. Przez godzinę się kłóciłem że to idiotyzm a oni mi wmawiają że taka jest konstrukcja i jest to konieczne:D W końcu zmienili ale zajęło im to jakieś 2 godziny.

Specjaliści tacy że nawet kół mi nie potrafili zmienić i do tego jeszcze się kłócą i wmawiają mi że muszą zdjąć orurowanie do podniesienia pojazdu. Jakieś chore.
Koniec końców skończyło sięna wymianie bez zdejmowania orurowania:)

E-rick 08-10-2013 13:07

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Zamówiłem takie-Dunlop SP Winter Sport 3D 235/55/17R 103V XL,myśle że beda dobre :-)

Proszę o namiary na porządny serwis,bo KAMAG w Pile właśnie skreśliłem z powodu niekompetencji.
Rejon pomorza zachodniego,wielkopolski z góry dziękuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.