Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie tarcze hamulcowe i klocki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128254)

plastuś 27-06-2011 20:27

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1674666)
plastuś;
podaj nr kat.

nr fabryczny: ME6G9J-2M008-GA

fumfel 22-10-2011 12:51

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Witam postanowiłem odświeżyć temat

Ponieważ niedługo zmieniam klocki mam pytanie do Was.

Mój S MAX ma 203KM mocy i podobno nie mogę założyć normalnych klocków na przód tylko te droższe pasujące do S MAX 2.5 litra.

Czy ktoś z podobnym silnikiem zakładał inne klocki ?
Jak byłem w ASO to wycenili usługę na 600zł i uważam że to lekka przesada.


indeks towaru: 1431178;
S-Max ST 2,5 V6 rocznik od 03/2006 -> indeks: 1431178 nr fabryczny: 6G9N-2K021-CC zastępują wcześniej stosowane: 1405511, 1423389
Producent: MOTORCRAFT

duss 23-10-2011 11:09

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Fumfel to ile ty masz zrobionych km ze juz zmianiasz klocki?????

PiotrKa 23-10-2011 14:18

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Kup klocki w sklepie internetowym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], który mieści się pod Poznaniem (ten z Warszawy odradzam) i jedź do Inowrocławia na wymianę. Będziesz miał nieco taniej. Serwis w Bydgoszczy nic nie jest lepszy, a kasuje 2x drożej za usługę. Weź tylko fakturę i zabierz ją do serwisu, aby potwierdzić, że kupiłeś oryginały z pewnego źródła. Bez tego nie chcą wymieniać.

Kayu 23-10-2011 18:59

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
lekko OT: dlaczego odradzasz ten z Warszawy ? Robiłem tam zakupy nie raz (głownie z odbiorem osobistym), i pomimo specyficznego zachowania starszego gościa nie natrafiłem na żaden problem.

PiotrKa 23-10-2011 20:25

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
"pomimo specyficznego zachowania starszego gościa"
Właśnie dlatego, jest gburowaty i zawsze ma jakiś problem. Zamawianie części samochodowych jest specyficzne, najczęściej potrzebuje się daną część na wczoraj, zapomnij, że zadzwonisz o godz. 14 i zamówisz daną część z dostawą na następny dzień - zawsze Gość ma 1000 problemów. Pod Poznaniem jeszcze nie zdarzyło mi się, abym czekał na dostawę powyżej 24h.

fumfel 24-10-2011 10:00

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał duss (Post 1725491)
Fumfel to ile ty masz zrobionych km ze juz zmianiasz klocki?????

28tyś i wizualnie się kończą.

Cytat:

Napisał PiotrKa (Post 1725581)
Serwis w Bydgoszczy nic nie jest lepszy, a kasuje 2x drożej za usługę.

ja nie mam nic do ASO bydgoskiego tylko do ceny. Usługa powinna kosztować 100zł za wymianę nie więcej, a do klocków mam pytanie czy mogę założyć zamienniki o podobnych parametrach czy tylko te za 400zł ze sklepu.
W ofertach jest pełno klocków za około 250zł ale czy one się nadają do mojego auta czy muszę mieć te do mocniejszego modelu.

Pozdro

pawpor 24-10-2011 10:39

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Zobacz na PW, poszła oferta na klocki ATE :)

(ATE robi klocki dla Forda na pierwszy montaż)

MAG 24-10-2011 12:29

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Gdybym wymieniał przód, to nie namyslając się wiele brałbym zestaw ATE PowerDisc (o ile jest ta tarcza do eSia dostępna) razem z klockami ATE, albo, wziąłbym tarcze Zimmermann plus klocki Ferrodo DS (o ile te klocki do Esia wystepują), bo wiem, że taki zestaw rewelacyjnie sie spisywał na Mondeo z zaciskami od Focusa ST g:D - różnica w stosunku do serii była ogromna.

Co do "eksperymentów", to z całym szacunkiem, ale Motorcraft jesli chodzi o klocki czy tarcze, to wcale nie jest jakas wysoka półka.

Oczywiście jest to przyzwoity towar w przyzwoitej cenie (jeśli jest kupowany poza ASO), ale na rynku jest mnóstwo zamienników dużo wyższej klasy - chociażby wzmiankowany ATE, czy też wyższe modele EBC albo Brembo/Ferodo ...

duss 24-10-2011 14:51

Odp: Tarcze hamulcowe i klocki
 
Cytat:

Napisał fumfel (Post 1725970)
28tyś i wizualnie się kończą.

Pozdro

to dziewne.... bo ja mam juz 37k i wizualnnie sa ok.... a jezdze dynamicznie i po miescie....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.