Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263900)

K@mix 21-03-2019 09:49

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Sprawdziłem czujniki przekładając przednie do tyłu... sytuacja się powtarza (tył działa - przód wyrzuca fail). Wiązka sprawdzona. Zamawiam moduł - zobaczymy.

Danielo_82 21-03-2019 11:28

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Cytat:

Napisał K@mix (Post 3108312)
Wiązka sprawdzona od A do Z. Wiązka już połatana - były 2 przetarcia + ktoś już kombinował, ale wyprostowałem wszystko do fabryki. Wiązki jestem pewny. Forscan nie wykrywa mi modułu od czujników :/ I tu jest problem bo tak bym wiedział który czujnik uważać za uszkodzony. Może centralka świruje? Jak sprawdzić samą centralkę? Tył działa tak jak mówisz, do czasu aż nie wykryje przeszkody przy skrajnie prawym czujniku z PRZODU. Na resztę czujników z przodu 0 reakcji.

A jaki masz interfejs? Z przełącznikiem czy bez? widzi wogole moduł PAM? Jeśli interfejs z przełącznikiem, to w ustawieniach forscana musisz taka opcję zaznaczyć, wtedy program przy odczytywaniu modułów poprosi o przełaczenie na szynę ms-can.

K@mix 21-03-2019 19:17

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Mam Viaken'a na STN1170 wiec pełen automat i nie wykrywa właśnie modułu PAM...

Wiązka sprawdzona
Czujniki sprawdzone

Usterka wskazuje na moduł bo:

Modułu PAM nie wykrywa Foscan
Delikatnie świeci się kontrolka od czujników (włącznik).
Po wykryciu przeszkody z przodu od razu awaria systemu - 1 długi bip i 8 krótkich.


Kupiłem moduł. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

K@mix 22-03-2019 19:57

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Ma ktoś schemat do Fiesty MK7?? Rozkładam już ręce :/ Moduł wymieniony - to samo. Czujniki niby działają bo po podmianie do tyłu tył działa cały czas a przód wyrzuca fail i 8 bipów :/

adams502 26-03-2019 18:04

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Mi zamienniki z przodu nie działały a z tylu tak może wina w czujnikach masz oryginalne?

K@mix 27-03-2019 08:39

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Są własnie oryginalne... Ale może któryś broi że z przodu nie działa a z tyłu po podmianie działa. W weekend postaram się załatwić czujniki komplet przód na podmianę oryginalne.

Bump: Ma ktoś schemat do fiesty 2008 - 2012??

Rozi10 29-03-2019 07:19

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Mógłby ktos wrzucić jakie kodowanie forscanem trzeba zmienic na ipc i bcm i bedzie ladny kompletny post. Pozdrawiam

adams502 30-03-2019 18:27

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Zmieniasz tylko w IPC Central Configuration (Main) opcje Park assist na front and rear lub tylko na pomoc przy pakowaniu.

Bobo1 01-04-2019 12:56

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
1 załącznik(i)
Witam, mam podobne pytanie. Mam szanse zdobycia oryginalnych czujnikow z fiesty po lifcie. Moje taz jest po lifcie.
Zauwazylem, ze do modulu dochodzi kilka przewodow (na zdj. ponizej). Domyslam sie, ze obsluguje on czujniki z przodu i tylu.
Mi zalezy jedynie na tyle. czy moglbym pominac ktoras z tych wtyczek? Nie wiem czy moja fiesta ( wersja ambiente z 2016) posiada modul, pozwalajacy na uruchomienie wyswietlacza w momencie cofania, ale nie zalezy mi na tym, sam sygnal dzwiekowy mi wystarczy.
Tylko teraz mam kilka pytan:
1. Czy mozna podlaczyc ten modul bez zadnych ingerencji i aktywacji forscanem(tak jak podlacz
a sie niestandardowe czujniki)?
Jesli istnieje taka mozliwosc, to ktore przewody odpowiadaja za mase i zasilanie? W niestandardowych czyjnikach wystarczy przewod 2 zylowy, a tutaj mamy cala mase kabelkow i troche mnie to przeraza. Jesli byloby to zbyt skomplikowane to po prostu kupie valeo ulatwie sobie zycie.
Dziekuje i pozdrawiam

K@mix 01-04-2019 13:33

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
W wersji po FL nie ma już modułu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.