Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] dołożenie czujników PDC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264362)

czakus84 04-06-2017 20:50

Odp: dołożenie czujników PDC
 
mam u siebie 16pin w gnieździe. Po nr VIN wychodzi że auto wczesniej było bez czujników.
Jest możliwe że jak zestaw czujników bedzie miał też 16pin to zadziała od razu ? Jest możliwe że auto niema czujników ale jest gotowe do ich dołożenia w postaci wpięcia kostki i adaptacji ?

steell 05-06-2017 19:09

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Od razu to raczej nie, trzeba by aktywować. Tu muszą się wypowiedzieć znawcy tematu. Być może oprócz aktywacji trzeba będzie coś jeszcze dołożyć, np przycisk na tunelu. Przecierasz szlaki wiec powodzenia :)

kzmuda1 05-06-2017 22:54

Odp: dołożenie czujników PDC
 
jeśli masz PAM i czujniki tylne, to zakładaj przód i będzie śmigało po aktywacji

steell 06-06-2017 09:17

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Jak sprawdzić czy ma PAM?

totek2 06-06-2017 09:19

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Jeżeli nie miał w ogóle czujników to raczej nie ma, jezeli ma tylne to ma tez PAM.

kolopeter 06-06-2017 11:24

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Widzieliście PAM w mk5? Czy to jest integralna cześć bcm czy można go wymienić, czy trzeba cały bcm.
Druga sprawa, czym się różni zachowanie parktronika w eu i USA?

kuba0005 06-06-2017 18:47

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 2812909)
Widzieliście PAM w mk5? Czy to jest integralna cześć bcm czy można go wymienić, czy trzeba cały bcm.
Druga sprawa, czym się różni zachowanie parktronika w eu i USA?

PAM nie ma oddzielnego modułu jak w MK 4 jest w BCM ale też aby wyświetlało w APMI i jak ma sam parkować to w module maglownicy jest potrzebna konfiguracja.

motoenzo 02-10-2017 20:23

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Witam, również w tym samym temacie. Mam FUSION w wersji SE, kupiłem zderzak z wersji EU z otworami na 6 czujników, oryginalne czujniki w FORD - dwa skrajne są inne i mają inne wtyczki niż 4 środkowe, oryginalną instalację do której jest podłączone:

1. Silnik aktywnej rolety chłodnicy
2. Halogeny - również nie było, dołożyłem
3. Czujniki PDC
4. Czujnik maski - trzeba było dorobić 1 PIN bo czujnik maski w wersji USA idzie z wiązki zderzaka a w wersji EU z innej - po dołóżeniu 1 PIN i masy działa

Kostka pasowała z wersji EU z aktywną roletą, ilość PIN się zgadza co do jednego (po dołożeniu tego od czujnika maski), roleta chłodnicy działa, czujnik maski działa, halogeny działają wraz z doświetlaniem zakrętów a PDC nie.

Niby zostało aktywowane, pokazuje się w komputerze ale funkcja jest niepodświetlona - jakby była nie aktywna. Mam też dołożony przycisk OFF na tunelu i też się podświetla ale naciskanie go nic nie daje.

Wie ktoś co może być powodem że PDC nie działają mimo że inne elementy na wiązce działają bez problemu ? Fabrycznie są PDC z tyłu i kamera cofania.

karolff 04-01-2018 05:46

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Witam, także chcę dołożyć czujniki parkowania z przodu do Fusiona.
1. który pin w wersji USA idzie do czujnika maski??
2. kupiłem przycisk parktronika przód, ale w panelu nie ma wtyczki, więc raczej trzeba dołożyc instalację. Posiada ktoś nr instalacji?

muffintsi 14-02-2018 19:31

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Składam do kupy Forda Fusiona MR 2016 data na tabliczce 07/2015. Wersja wyposażenia Titanium i PDC tylko z tyłu.

Zderzak przedni jest zakupiony z europejczyka: 6 czujników PDC, halogeny. Napotkałem na problem różnicy we wtyczce w samochodzie vs wiązka zderzaka. Z Ecata wywnioskowałem, że od bodaj 05.2015 są jakieś zmiany we wiązkach zderzaka.

Organoleptycznie wiązka ze zderzaka jest 2-3 milimetry węższa od wiązki w samochodzie.

Czy ktoś z Was przerabiał już taki problem i jest mi w stanie naświetlić bliżej jaką wiązkę kupić?

Czy ktoś ma może schemacik tegoż miejsca z Mondeo MK5 i z Fusiona, abym mógł pożenić to do kupy?

Fotki wtyczki w samochodzie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wtyczka po stronie zderzaka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.