Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Forscan - program do diagnostyki i nie tylko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190910)

Pem2 02-11-2013 17:24

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Cytat:

Napisał bobanr (Post 2084494)
Na liczniku 55 km/h a komputer pokazuje 49,9 km/h.

http://img33.imageshack.us/img33/249/gzwl.jpg

bobanr, jak to uruchomić na wyświetlaczu ?

leszcz 02-11-2013 21:42

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Cytat:

Napisał Pem2 (Post 2100531)
bobanr, jak to uruchomić na wyświetlaczu ?

trzymaj przycisk ok na kierownicy i włącz auto . Wtedy wejdziesz w tryb serwisowy wyświetlacza.
wtedy zmieniając strzałkami dojdziesz do tej opcji i innych też np napięcia aku .

fido 04-11-2013 10:36

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Koledzy czy w MK3 idzie sprawdzić przebieg programem forscan jeśli tak to proszę podpowiedzieć jak.

jacekn8 04-11-2013 10:56

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Cytat:

Napisał fido (Post 2101461)
Koledzy czy w MK3 idzie sprawdzić przebieg programem forscan jeśli tak to proszę podpowiedzieć jak.

Podobno w MK3 nie ma nigdzie takiej opcji...

salmon 09-11-2013 15:40

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Od jakiegoś czasu mam problem z EGR - zapala się kontrolka MIL i błędy P1412 oraz P0404. Auto chodzi normalnie.
W najnowszej wersji FORScan jest procedura serwisowa "Reset EGR Valve Adaptations". Wiecie może co ona dokładnie robi? Czy może mi pomóc w tym przypadku a może zaszkodzić?

benio 09-11-2013 22:01

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Cytat:

Napisał salmon (Post 2104620)
...Czy może mi pomóc w tym przypadku a może zaszkodzić?

Odnośnie błędu P1412 to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz coś w tym temacie.
Błąd P0404 "Układ recyrkulacji spalin - sygnał poza zakresem/wydajność".
Procedura serwisowa "Reset EGR Valve Adaptations" dotyczy wyzerowania wskazań położenia zaworu EGR i od tego momentu komputer ECM kasuje zapisane dane i ponownie zczytuje parametry, dotyczące położenia zaworu - kalibracja. Powyższa procedura nie zaszkodzi, ale czy pomoże - spróbować nie zaszkodzi. Przyczyna to albo zawór zapchany spalinami i silniczek nie ma siły poprawnie nim sterować, albo czujnik jego położenia nawala.

mayak 09-11-2013 22:49

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
najpierw oczyścić egr z syfu, a potem odpalić tą adaptację

mm32 27-11-2013 21:20

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
W jaki sposób można w Forscan sprawdzić kiedy ostatni raz było wypalanie DPF'a ?

tedi_k 27-11-2013 23:36

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Na danych live z PCMa są odpowiednie pozycje do oglądania. Na podłączonym samochodzie - po lewej stronie ekranik z oscylogramem, kółko zębate i wybór PCMa jako źródła danych, następnie wybór z tabeli odpowiedniej pozycji (nie pamiętam z głowy jak konkretnie się nazywa, ale łatwo znaleźć) i wskazanie jej do tabelki wybranych parametrów - tej po prawej stronie. Jak już wszystko wybierzemy, to klikamy guzik "odtwarzania" i już wszystko widać...

kasztan 28-11-2013 19:58

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
1 załącznik(i)
Przed chwilą sprawdzałem u siebie za pomocą ForScana jak wygląda temat DPF. Wydaje mi się, że parametry, które wybrałem dotyczą właśnie DPF.
I pojawiły się pytania:
1. Czy ktoś wie jak jest obliczana średnia odległość przebywana między regeneracjami?
2. Jaka jest różnica między DSLCR i DSLRT?
3. Kiedy jest kasowane NOFRE? (jakoś mi się nie chce wierzyć, żebym nigdy nie wyłączył auta podczas wypalania DPF)
4. Czy wyniki które mam wskazują, że wszystko jest ok, nie ok, można je jakoś zinterpretować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.