Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] błąd p2303 cewka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289081)

mariouksspg 04-12-2018 10:47

Odp: błąd p2303 cewka
 
Czy powodem padnięcia sterownika może być to, że kapał na 1 i 2 cylinder płyn do spryskiwaczy ? Miałem taki problem, że auto mi szarpało, źle paliło i szukałem przyczyny i okazało się, że kable w fajce są zaśniedziałe. Szukałem przyczyny dostawania się wody i okazało się, że dysza spryskiwacza nie ma uszczelki. Kapało delikatnie, powiedzmy 2-3 kropelki dziennie więc nawet tego nie zauważyłem. Wymieniłem tą dyszę z rok temu i od tamtej pory spokój. Czy tranzystor mógł paść po takim czasie ? Bo od roku nic na świece i kabel nie kapało, a to w sumie ta woda mogłaby zrobić jakieś zwarcie.

Rafał A.(antek) 04-12-2018 13:28

Odp: błąd p2303 cewka
 
raczej nie,
a kapie deszczówka przez spryskiwacz a nie płyn :)

mariouksspg 04-12-2018 14:12

Odp: błąd p2303 cewka
 
No to nie wiem co spowodowało uszkodzenie sterownika. Przyznam, że od kilku lat miałem takie problemy czasem, np podczas redukcji i mocnego wciśnięcia gazu było szarpnięcie i dopiero auto szło, tak jakby zapłon gubił na sekundę. Psuł się psuł i w końcu padł całkowicie. Zobaczymy co za tydzień powie elektryk.

Rafał A.(antek) 04-12-2018 14:38

Odp: błąd p2303 cewka
 
no to ten efekt to było niedomaganie właśnie któregoś elementu układu zapłonowego. Jeździłeś to wykończyłeś sterownik.

mariouksspg 04-12-2018 15:19

Odp: błąd p2303 cewka
 
Tak tylko pytanie co było tego przyczyną, bo prawie rok temu wymieniłem kable, świece i te dysze sprysków, woda przestała kapać i auto już jeździło normalnie, nie strzelało z wydechu ani nic.

Rafał A.(antek) 04-12-2018 15:58

Odp: błąd p2303 cewka
 
zużycie. lekkie uszkodzenie np cewki przez świece. nie wymieniłeś wszystkiego na raz wiec niewymieniony element wreszcie padł.
tak w ogóle to nie widze auta ni objawów, wiec sobie tak wróże z fusów.

mariouksspg 05-12-2018 10:39

Odp: błąd p2303 cewka
 
Dziwne jest to, że najpierw auto nie miało mocy jechać do przodu, na wolnych pracował fajnie i na wstecznym też dobrze jeździłem. Na następny dzień wymieniłem cewkę i świece i wtedy właśnie przestał palić na 2 cylindry. Wcześniej tak jakby iskra była ale za słaba bo pracował równo ale nie miał mocy.

Rafał A.(antek) 05-12-2018 19:50

Odp: błąd p2303 cewka
 
Bo tak bylo, możliwe ze nowa cewka dokończyla sterownik.

mariouksspg 06-12-2018 08:55

Odp: błąd p2303 cewka
 
Jeśli wyjdzie, że to sterownik to mogę zostawić tą nową cewkę i świece które są wymienione ? Nie przejechałem na nich nawet 1m, tylko odpalałem auto.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.