Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Światła do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238866)

b@rth 12-04-2010 21:25

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał ceicam (Post 1412338)
lejesz miód na moje serce... 8)

heh ... ja bym mogl maly elaborat tu napisac ... jaka fure sobie wybralem i jaka miala byc ... i co do tego jaka miala byc i co miala miec na wyposazeniu ... KUGA sie lekko chowa ... naprawde, ale teraz jako posiadacz, uzytkownik ... nie zamienil bym tego auta na nic innego ...
... usmiech z mej twarzy nie znika siadajac za kierownica ... a te male niedopracowania ... heeheheeheheh mialem kiedys fiata punto ... jak tos wogole wie co znaczy miec fiata ... znaczenie niedopracowanie zmienia swoje znaczenie ...

... pozdrawiam zadowolonych wlascicieli/uzytkownikow tego zacnego auta jakim jest ford (auto dla mas) pasKUdA :D

wacek1 12-04-2010 21:56

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
ja jezdze na swiatlach w dzien i w nocy w poz. 0..nie chce mie sie przekrecac, no chyba ze pojade w dalsza droge ale po miescie nie ma sensu. nie sadze zeby byla roznica poz 0 czy wlaczenie normalnych..byc moze nie testowalem, ale lampki w lusterkach sa gites :)

a co do auta to to nie ma co porownywac do fusionow, puntów sruntow itp bo to nie ta klasa. diesel jest cichutki i chodzi jakmaselko, na przyspieszenie nie ma co narzekac, wykonczenie tez fajne i tyla.

podjechalem pod prace a koles mowi, ale z...bista bryka. :) i nie ma co doszukiwac sie niedorobek tylko jezdzic

Rapalek 13-04-2010 06:23

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1412351)
heh ... nie zamienil bym tego auta na nic innego ...
... usmiech z mej twarzy nie znika siadajac za kierownica ...

b@rth... ujałes to chyba najlepiej jak można..... uśmiech z ust nie znika jak mam tę kierownicę w rękach.....ta bryczka to fenomen nie tylko dla mnie ale i żonki....za foczką nieprzepadała natomiast za KUgą szleje......czeka tylko do 2 tys kilometrów by jej w palnik dać i przekonać sie co autko naprawde potrafi:!!:
Kiedyś napisalem że dywaniki mi sie nie podobają gumowe........zmieniłem na welurowe i po problemie (aczkolwiek gumy też nie są takie złe jak sie przypatrzyłem)
A najbardziej za samochodem to mój maluch przepada, szczególnie za dachem ze szkła. non stop ma nos do góry zadarty i siedzi uśmiechnięty.
W życiu bymnie pomyśla że bryczka może byćtaka fantastyczna:!!:

kubek792 08-02-2011 19:39

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Światła do jazdy dziennej led ori jako opcja dodatkowa tylko że cena kosmos [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Pozdro

f_i_r_e_k 10-02-2011 14:44

Odp: Światła dzienne
 
Cytat:

Napisał Becia (Post 1402296)
Witam.
Kilka dni temu żonka odebrała swoje nowe autko. W wyposażeniu był też pakiet 20 jak również pakiet 12. A w nim światła do jazdy dziennej. Niestety z przykrościa stwierdzam iż nie mogę takowych namierzyć. Jestem wielkim przeciwnikiem jazdy na światłach mijania w dzień. Tak więć światła dzienne są świetnym rozwiązaniem. Coraz więcej można spotkać samochodów z takimi światłami (montowane fabrycznie). A nasza Kuga nie ma a powinna mieć!
Inteligentny pan z salonu Bemo ze Szczecina próbował mi wcisnąć kit, że światła mijania (ksenony) sa światłami dziennymi. Żenada.
P.S.
Nie polecam Bemo Motors, żona ma na ich alergię serwis, obsługa, ceny, porażka. Samochód kupiłem w Słupsku był tańszy o prawie 9 000 zł niż w Bemo.

Wyjaśnij mi kolego dlaczego jesteś przeciwnikiem świateł mijania a zwolennikiem świateł dziennych. Przecież i tak i tak jedziesz na światłach. Kodeks drogowy póki co nakazuje jazdę na światłach mijania w ciągu dnia.

Ja jestem zwolennikiem natomiast odwrotnej koncepcji.
Światła do jazdy dziennej odpalane są tylko z przodu samochodu, bez świateł tylnych. Już nieraz widziałem idiotów którzy jeździli na światłach dziennych wieczorem i nocą bez oświetlonego tyłu. Światła mijania natomiast masz zarówno i z przodu i tyłu samochodu i jesteś widoczny. Według mnie jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie.

Remus1 10-02-2011 14:58

Odp: Światła dzienne
 
firek

troszkę jesteś w błędzie,

........................ Kodeks drogowy póki co nakazuje jazdę na światłach mijania w ciągu dnia..............

Przepisy ruchu drogowego umozliwiają w czasie od świtu do zmierzchu korzystanie ze świateł do jazdy dziennej.
W czasie od zmierzchu do świtu, i w okresie zmniejszonej przejrzystości powietrza - światła mijania.
Pojazdy które nie posiadają w/w świateł, mają obowiązek korzystać przez cały okres doby ze świateł mijania. Pozostałe pojazdy nie wyposażone w światła mijania i do jazdy dziennej muszą korzystać ze świateł, w które są wyposażone, np. rower.

mistrzp87 28-11-2015 15:00

Odp: Światła dzienne
 
Witam,
zakupiłem ostatnio Kuge z 2011r z Niemiec. Na pozycji 0 nie świeciły żadne światła, a na pozycji Auto światła mijania zapalają się dopiero po zmierzchu. Jako, że jestem przyzwyczajony z poprzednich samochodów do tego, że światła same się zapalają, teraz co chwilę jeździłem bez świateł. Dzisiaj dobrałem się do bezpieczników i zgodnie z Waszymi instrukcjami powkładałem bezpieczniki nr 110, 113 i 135 ( z polskiej instrukcji obsługi ściągniętej z neta wynika, że te trzy bezpieczniki są odpowiedzialne za światła dzienne). I teraz na pozycji 0 po odpaleniu auta świecą mi się tylko postojówki, a jak przełączę na AUTO to palą się postojówki i mijania (cały czas, już nie tylko po zmierzchu). Problem polega na tym, że nie mogę zgasić samochodu gdy mam przełącznik w pozycji AUTO. Dopiero jak przekręce na 0 samochód gaśnie. CO powinienem zrobić, żeby samochód gasł na pozycji Auto? Albo co zrobić, żeby na pozycji 0 świeciły się też światła mijania?

tedi_k 29-11-2015 12:10

Odp: Światła dzienne
 
Wyjąć bezpieczniki 110 i 113. Nie zakłada ich się przy przełączniku z AUTO. Reszta będzie działać jak należy w pozycji AUTO.

mistrzp87 02-12-2015 12:32

Odp: Światła dzienne
 
Niestety nie pomogło. Na pozycji AUTO dalej światła włączają się tylko po zmroku. Ale teraz gaśnie na pozycji Auto. A w pozycji świateł mijania gaśnie silnik i gasną też światła, ale włączone zostają postojówki - można coś z tym zrobić?

tedi_k 02-12-2015 15:57

Odp: Światła dzienne
 
Oprócz bezpiecznika F135 musi też być przekaźnik R15. Musi też być zworka 1-26 w zielonym złączu GEM. Na pozycji świateł mijania po wyłączeniu silnika zawsze zostają postojówki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.