Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179072)

GrekuPL 01-10-2016 16:57

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Cytat:

Napisał bartoszek (Post 2667443)
Już poruszałem kilkakrotnie ten temat. Też włożyłem cały zamek od keyfree, bez podłączenia dodatkowej wtyczki - bo jej nie mam :) A po prostu nie chciało mi się rozbierać drugi raz całego zamka na czynniki pierwsze, żeby przełożyć silniczek.

ja mam jedną dużą kostkę, dwa silniczki wewnątrz, to mam to keyfree czy nie ? W sumie co to jest, system bezkluczykowy czy co ?

Paramedyk 26-10-2016 17:48

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Podpinam sie pod temat żeby nie mnożyć...

Dzisiaj przestał mi się otwierać zamek w drzwiach kierowcy. Wygląda to tak, że słychać dźwięk odryglowywania ale zapadka przy klamce pozostaje wciśnięta (musze otwierać szyby i ręcznie pociągając za klamkę zapadka normalnie wychodzi). Zamykanie różnie - albo zamyka od strzała albo za pierwszym razem do połowy a jak przycisne drugi raz do ryglowania to "zabiera" ją do końca.
Ewidentnie problem z "wydolnością" silniczka. Potwierdzenie w błędach:
"DM DTC B1108:11-2F
Kod: B1108 - Silniczek zamka centralnego drzwi kierowcy
Dodatkowe symptomy usterki:
- Obwód zwarty do masy
Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC
Moduł: Modu drzwi kierowcy"


Moje pytanie: czy zacząć od rozebrania drzwi i próby ziołolecznictwa w postaci przeczyszczenia itp. kabelków, styków? Czy daremna robota i bez nowego silniczka do drzwi nie podchodzić...
Pewnie najtrafniejsza odpowiedź będzie brzmiała "można tak, można i tak" ale może ktoś już miał podobny przypadek... Nie chciałbym sie z tym grzebac dwa razy.

jvc 26-10-2016 18:11

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Miałem podobnie w tylnych prawych drzwiach. Wymieniłem na zamek używkę za chyba 150 zł i od roku spokój.

Paramedyk 26-10-2016 18:51

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Zastanawiam się jeszcze czy otwierając kluczykiem też uruchamiam ów silniczek czy w jakiś inny sposób następuje przełożenie ruchu kluczyka? Bo z kluczyka też nie otwiera.

cliner 26-10-2016 21:51

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Tylko wymiana,szukaj z polifta,są zamienne.Im młodszy tym lepiej,jest trochę roboty przy demontażu i później przy wypinaniu linek.

Paramedyk 26-10-2016 22:26

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Cytat:

Napisał cliner (Post 2682304)
Tylko wymiana,szukaj z polifta,są zamienne.Im młodszy tym lepiej,jest trochę roboty przy demontażu i później przy wypinaniu linek.

Dzięki. Domyślam się i to mnie przeraża. Nie wiem czy są jakieś poradniki z demontażu boczków, będę szukał.

cliner 26-10-2016 23:07

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Boczki to pikuś,rączki małego żółtego brata do wyjęcia całości z drzwi bezcenne....:one:

Paramedyk 27-10-2016 10:13

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Ok. Jeśli się okaże, że wymiana to czy zamek o numerze 7S7A-A21813-DC "nada się" do mojego? Nr VIN WF0EXXGBBE9K84182. Zastanawiam się czy szukać samego siłownika czy całego zamka.

Paramedyk 28-10-2016 05:07

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Cytat:

Napisał Paramedyk (Post 2682494)
Ok. Jeśli się okaże, że wymiana to czy zamek o numerze 7S7A-A21813-DC "nada się" do mojego? Nr VIN WF0EXXGBBE9K84182. Zastanawiam się czy szukać samego siłownika czy całego zamka.

Ktoś? Coś? Potrzebuję pomocy w doborze zamka...

kewcio 18-11-2016 10:27

Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach
 
Witam,
panowie podobny problem z zamykaniem i otwieraniem auta. Chodzi o drzwi kierowcy, jak jadę to czasami pokazuje komunikat o nie zamkniętych drzwiach kierowcy, przestają działać szyby elektryczne. Zdjąłem boczek drzwi i sprawdziłem kostki i przewody - wyglądają OK. Można jakoś w 100% stwierdzić czy to uszkodzenie zamka czy na przykład modułu sterującego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.