Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98453)

Piotr K 25-06-2010 11:51

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
To możliwe. Półoś prawa jest dłuższa od lewej i wsparta na podporze z łożyskiem.

Tosti 12-07-2010 14:48

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
a moze to poducha od silnika :)

jendrekmak 12-07-2010 17:39

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
ja też obstawiam początek problemów z łożyskiem podpory półosi. niestety to łożysko jest narażone na działanie wody i brudu i w tej sytuacji lubi często rdzewieć

abe76 12-11-2010 15:56

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
Witam ponownie .
Na początku lipca wymieniłem całą półoś prawą (strona pasażera ) używaną problem znikł .
Niestety znowu od paru dni drgania wróciły !!!!!
Mam pytanie , czy można wymienić same łożysko na tej półosi , czy znowu muszę kupić całą półoś ?

ekokk 12-11-2010 18:05

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
witam
borykam się z tym samym ...między 80 a 100 km trzepie całą budą najmocnie to czuje na fotelu....kleryk2... napisał że to brak śrub centrujących ...ale u mnie trzepie tylko podczas PRZYŚPIESZANIA jak zdejmę nogę z gazu jak ręką odjął więc to raczej nie od kół
pozdrawiam.............

TomCat 12-11-2010 18:21

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
jak przy określonych prędkościach i przy przyspieszaniu to zacząłbym od sprawdzenia wspomnianych poduszek.

Gieronimo5 27-05-2011 20:15

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
ja wysłałem półosie do firmy motomax z Torunia. Za 127 zł sprawdzili wszystkie przeguby oraz czy półoś nie jest krzywa. Niestety nie była, a ja nadal nie mogę znaleźć przyczyny, a tych może być naprawdę bardzo wiele - całe zawieszenie, koła, zawieszenie silnika, jak i cały silnik. Niestety sprzedaję dziada, bo nie ma już ani sił, ani kasy na wymienianie wszystkich części, co i tak nie gwarantuje sukcesu. To w końcu ford, a jak mawiał mój wujek, który miał dwa fordy, ford g.....wort. Za pierwszym razem myślał, że miał pecha, drugie auto tylko go utwierdziło w tym przekonaniu

trezus 28-05-2011 06:15

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
Panowie miałem podobny problem, również wysłałem półosie do firmy motomax z Torunia, no i po sprawdzeniu okazało się, że półosie są ok. Jednak stwierdzili, że przyczyną drgań może być łożysko w podporze prawej półosi. No to kazałem wymienić mechanikowi to łożysko i drgania zniknęły. Kosztowało to wszystko parę złotych, ale mam spokój.

Gieronimo5 02-07-2011 21:31

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
Nie sprawdzili ci tego łożyska? U mnie podobno sprawdzili całą półoś i wykluczyli ją. Sam nie wiem co o tym myśleć, mówią, że na pewno nie to, a każą sprawdzić jedną ze składowych półosi?

bulgar 03-07-2012 19:02

Odp: Drgania nadwozia, pomiędzy 90-100 km/h
 
witam, mi w ASO powiedzieli, ze przyczyna drgań jest prawdopodbnie wyrobiony kielich i ma luzy. W najblizszych dniach mam zaplanowana dłuższą podróż i nie wiem czy przy takich lekkich drganiach przy przyspieszaniu nalezy bezzwłocznie wymieniać juz teraz czy moge jeszcze kilka tys przejechać. Drgania prawej strony mam przy przyspieszaniu pozniej ustepują na kierownicy nie drga.

zdecydowałem się na zakup półosi [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jednak w tej półosi brak jest tego wałka od skrzyni biegów. Czy mieliście przy wymianie w swoich Mondeo sytuację w której frez tego wałka był już mocno zjechany? zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując te cześć, bo u mnie luz był własnie w tym miejscu w którym ten wałek wchodzi w przegub wewnętrzny tuz przy podporze .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.