Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak reakcji kontrolek na kluczyk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149885)

mikolaj86krot 16-02-2012 18:59

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
mialem ten sam problem kilka dni temu, raz zdarzylo mi sie ze rano nie bylo zadnej reakcji kontrolek na przekrecenie kluczyka, a drugi raz po odpaleniu ujechalem 2 metry i samochod zgasl i rowniez nic nie dzialalo...
okazalo sie ze przewod ktory dochodzi do plusowej klemy byl luzny i powodowal iskrzenie, przez to klema bardzo mocno sie zgrzala...
po wyczyszczeniu tego przewodu i klemy wszystko wrocilo do normy..

memaka 03-03-2012 17:42

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Cześć
Tydzień temu miałem także problem z kontrolkami i zegarami. Przed tym problemem wszystko działało i chciałem podpiąć interfejs ELM by zobaczyć czy komunikuje się z autem. Zadziałał coś odczytał na wyłączonym silniku, a później na załączonym. W pewnym momencie na wyłączonym silniku wszystko zgasło. Wyjąłem kluczyk odłączyłem laptopa i zaczęło się: zegary wariowały, z kontrolek paliła się tylko chyba poduszka, radio nie działało, klima/wentylacja tym bardziej. Po próbie odpalenia "cykały" tylko przekaźniki i nic więcej. Akumulatora nigdy nie ładowałem, nie było problemów, auto garażowane, tygodniowy wyjazd na narty i auto pod chmurką i także OK. Po zmierzeniu napięcia na akumulatorze okazała się totalna padaczka poniżej 12V (czy to sprawka ELM z laptopem???). Po jednym dniu ładowania akumulatora aerometr pokazał na wszystkich celach grubo na czerwono. Po następnym dniu wszystkie cele prócz jednej były już na białym (trochę naładowane) a jedna dalej na czerono (może zwarcie celi). Po następnym dniu ładowania wszystkie były już na granicy biały-zielony (prawie dobrze naładowany). Napięcie miał 12,7V, przeczyściłem i dokręciłem klemy sprawdziłem masy na karoserii i zapuściłem wszystko miedzianem a także sprawdziłem bezpieczniki i przekażniki przeczyściłem. Po włożeniu akumulatora zegary zrobiły niby "test" i wszystko było OK. Auto pokazało normalnie kontrolki i odpaliło. Po teście zegarów pokazał się błąd 9318 i D262. Natomiast w trybie serwisowym Blaupunkta EX pokazał błąd 9317 i D900. Trzy dni auto stało w garażu i obserwowałem podpięty akumulator czy nie spada napięcie. Był na jednym poziomie, dziś włączyłem test zegarów na ładowanie i zrobiłem sobie przejażdżkę. Przy wyłączonym silniku było 12,5V, przy włączonym pokazało 14,5/14,6V ładowanie. Po włączeniu świateł, radia, klimy/wentylacji na postoju 13,5/13,6V i to samo przy jeździe.Sam akumulator ma obecnie 12,^V. Na razie wszystko ok ale zamówiłem już akumulator bo ten jest od początku auta i nie wiadomo ile pociągnie. Ciekawe czy błędy same zniknął czy będę musiał się podpiąć i wykasować? Ciekawe co mnie tak załatwiło czy aku czy ELM?

17.03.
Po przejechaniu 400km w/w błędy w teście zegarów jak i w nawigacji zniknęły.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.