Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116127)

duszek70 01-12-2010 08:55

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Ja od siebie dodam, że jest to mój pierwszy diesel i jeśli chodzi o ten temat to jestem miło zaskoczony. Auto stoi pod chmurką i pali na dotyk. Na pewno nie bez znaczenia jest stan naładowania akumulatora (choć od czasu kupienia nie ładowałem go) i stan techniczny innych zespołów.
Natomiast wolniej się grzeje, muszę osłonić mu chłodnicę to powinno trochę pomóc.

maestro06 01-12-2010 10:00

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Cytat:

Napisał duszek70 (Post 1550126)
Natomiast wolniej się grzeje, muszę osłonić mu chłodnicę to powinno trochę pomóc.

sprawdź ewentualnie czy masz dogrzewacz (podgrzewacz) płynu chłodzącego, jesli tak to wypadałoby sprawdzić w jakim stanie są świece dogrzewacza

marcinmg2 01-12-2010 10:07

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
-10 stopni i zapalił po jednym pełnym obrocie wału, po dwukrotnym grzaniu świec. Nic nie dymił i nie szarpał - obroty 1000 na minutę.

duszek70 01-12-2010 10:20

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Cytat:

Napisał maestro06 (Post 1550159)
sprawdź ewentualnie czy masz dogrzewacz (podgrzewacz) płynu chłodzącego, jesli tak to wypadałoby sprawdzić w jakim stanie są świece dogrzewacza

A wiesz, że nie wiem czy mam ten dogrzewacz. Podaj namiary jeśłi możesz, gdzie go szukać. Byłoby dobrze jakby on był i sprawnie działał.

blazej123 01-12-2010 10:25

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
witam co zrobic jak w -15 bardzo cieszko odpala ford mondeo 1.8 td

bad55 01-12-2010 10:44

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Moj przy -13 odpala na strzał po dwukrotnym podgrzaniu swiec.

robson646 01-12-2010 10:45

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Moje autko zeszłej zimy ciężko ale sobie radziło bez niczyjej pomocy nawet przy -30 stopniach, a teraz bez bestera nie podchodzę podpinam pod aku i wtedy odpala. U mnie dzisiaj w nocy było około -20. Podepnę go pod prostownik to może go trochę odświeży ale podejrzewam że i tak będę zmuszony wcześniej czy później go wymienić.... niestety...

pj1812 01-12-2010 11:00

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
Dziś rano przy -11 (mocno wiało i odczuwalną temperaturę podawali -20) robiłem dwa podejścia, pierwszy raz kręciłem przez ok 5sekund, odpuściłem i zakręciłem drugi raz tez ok 5sekund i zapalił.
jak na przebieg auta (242000) i swoje lata to nie ma tragedii.

yaro79 01-12-2010 11:59

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
mój fordzik dostał nowy akumulatorek i odpala aż miło posłuchać:one:

raTek 01-12-2010 13:23

Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach
 
moj tez na strzał.
dzis minus 18 mialem w nocy.
rano kolo 6 minus 16.
wszystko klasa poza tym ze temp silnika przy spokojnej jezdzie do pracy nie przekracza mi tej drugiej kreski co jest po luku polaczona z 3 :)
to chyba normalny zakres pracy skoro to tak oznaczone jest jednak jak tylko stanalem albo jechalem znacznie wolniej to lecialo jeszcze bardziej w dol.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.