Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto test klimatronka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29844)

robal 12-12-2008 11:10

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał ozmatox
Czy to jest wersja softu?

Cytat z tego tematu:
Cytat:

Odczyt wersji softu

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "AC" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"

mkobo1 07-04-2009 13:50

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witam
Po przeprowadzonym teście klimatroniku wg powyższego opisu wyskakuje mi błąd: 1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego. Może ktoś wie co to konkretnie oznacz i ewentualnie co dokładnie należy wymienić? Dodam że wymieniłem już uszkodzony rezystor układu klmatyzacji i sprawdzałem silniczki sterująca klapami pod schowkiem od strony pasażera i wyglad na to, że są ok. Climatronic casami mi strasznie wariuje pomimo nastawienia w pozycji LO - grzeje (przy niższych temperaturach na zewnątrz) przy temp. pow 20 stopni jest prawie oki. jednak przy dłuższych odcinkach jazdy musze stopniowo zwiększać tem. na wyświetlaczu żeby zachować stałą tem w kabinie.

ace2 25-04-2009 21:06

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Odgrzebie temat, wkoncu udalo mi sie uruchomic test ico i nic. Po mruganiu dmuchawom , wyswietla mi sie caly wyswietlcz ale nie pokazuje kodow , co robie nie tak lub moze nie ma bledow ???

ace2 29-04-2009 08:25

Odp: Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał ozmatox (Post 1038269)
Cześć Wam
Ja miałem problem z włączeniem serwisowych opcji, ponieważ za wolno wciskałem np AC.
Wciskamy 2 przyciski razem na 2 sec. i jak je puścimy to odrazu należy przycisnąć 3 guzik np. AC i napewno Wam się uda.

Mi na wyświetlaczu pojawiły się 4 oznaczenia po dwa znaki :

56
d0
4F
00

Czy to jest wersja softu?

Potem zaczyna wyświetlać to samo od początku.

To wersja softu i mi tez tak pokazuje.

FOX2 29-04-2009 09:31

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Jak uruchomić ten test pod DENSO?

robal 29-04-2009 11:38

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał FOX2 (Post 1151275)
Jak uruchomić ten test pod DENSO?

Ano tu jest problem. Procedura self-testu np. dla DENSO nie opisuje diagnozowania klimatyzacji (testowanie ekranu dotykowego, audio, gps itp. tylko) - w sumie wyświetla kody błędów, więc może i wyłapie klimatyzację. Ale nie wiem - DENSO się nie bawiłem :)

Tryb diagnostyczny DENSO:

1. Kluczyk w pozycję II
2. Wcisnąć i przytrzymać MENU przez ok. 10 sekund do czasu aż zapika i pojawi się ekran PIN
3. Wpisać PIN: 6414 i zatwierdzić.

Pojawią się opcje:
General Info - zawiera informacje o aucie
W tym dział "Audio Diagnostics" - umożliwia test systemu audio
Manual Check - umożliwia dostęp do testów np.
DIAGNOSTIC ERROR CODES - wyświetla listę wszystkich błędów DTC
NAV RGB TEST - zatwierdzenie kolorów wyświetlacza
TOUCH SCREEN CHECK - umożliwia kalibrację ekranu dotykowego
DISPLAY HARDKEY CHECK - Ikony na ekranie są podświetlane w momencie naciśnięcia zwykłego przycisku.

Display Info - wersja softu wyświetlacza

Navigation Info - zawiera informacje o GPS
RESET POSITION - Umożliwia reset pozycji auta do bieżącej mapy DVD domyślnego państwa (nie za bardzo to kumam :D)
VEHCILE/GYRO SIGNALS - Wyświetla kierunek auta, prędkość i odległość, jak również informację o żyro.
GPS INFORMATION - Wyświetla sygnały satelitów i ich pozycję

S/W Update - umożliwia update oprogramowania systemu
Self Check - wyświetla błędy wykryte podczas self-testu systemu

Kluczyk w pozycję "0" kończy tryb diagnostyczny

Ale to wszystko teoria nie zweryfikowany przeze mnie :)

kamylj 30-04-2009 15:42

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
czy ma sens robic ten test jak dzial klima ?i w autku latem jest zimno

macslad 05-05-2009 21:53

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Test pod DENSO robi się dokładnie tak samo jak przy normalnym panelu (te same kombinacje klawiszy) i kody błędów wypisuje na ekranie. Sprawdziłem to osobiście :)

paki 06-05-2009 10:02

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał kamylj (Post 1152340)
czy ma sens robic ten test jak dzial klima ?i w autku latem jest zimno

zrób a sam się przekonasz :)

eng 06-05-2009 10:52

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Do tej pory wyskakują mi błędy A297 a drugi to A299 i nawet po skasowaniu dalej są. Niby dobrze działa klima, ale w zimie zdarzały mi się problemy z ogrzeniem auta. Zaznaczam, że płyn chłodniczy wymieniałem, a problem z ciepłym nawiewem był okresowy. Wie ktoś dokładnie co ten błędy oznaczają? I nie mówie tu o napisaniu "Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód" tylko na chłopski rozum co gdzie jak?

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.