Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328163)

Slawko 04-05-2022 13:26

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Cytat:

Napisał DPF-GPF-APP (Post 3409030)
Już tłumaczyłem, chcesz copy-paste z Internetu?

nie ma tego w internecie aby można było skopiować.

DPF-GPF-APP 05-06-2022 10:45

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Dodałem drugi wariant konfiguracji dla silnika DW10F w celach testowych (inne źródło danych dotyczące temperatury DPF).

Jednak bardzo mnie interesuje Forda Tourneo Custom 2.0 diesel Ecoblue z AdBlue 185KM 415Nm BCFA, gdyby był ktoś taki z takim pojazdem z podkarpacia lub okolicy to zapraszam do kontaktu. To auto posiada możliwość wypalania na postoju co nie zmienia faktu że normalnie funkcjonuje jak zwykła osobówka. Mój profil DW10F jest kompatybilny z tym pojazdem tylko częściowo - temperatura DPF to jakieś bzdury są i dlatego chciałbym to wyprostować.

DPF-GPF-APP 24-07-2022 12:10

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
To co wyżej już jest wyprostowane, profil nazywa się BCFA póki co. Wydaje się że jest najlepiej kompatybilny z silnikami Forda, można śmiało próbować z innymi silnikami również.

Bombel59 24-09-2022 20:27

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Może ktoś podpowie jakiej aplikacji użyć żeby sprawdzić DPF w silniku DW10C

DPF-GPF-APP 24-09-2022 20:47

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Nie testowałem DW10C, ale proszę wypróbuj profil DW10F. Jeżeli nie działa wcale to nie mam na to rozwiązania. Jeżeli temperatura DPF podana jest błędnie to profil BCFA powinien być lepszy. Jeśli chodzi o tą temperaturę, to dla silnika DW10F też można śmiało korzystać z BCFA ale skutkiem tego będzie brak powiadomienia o regeneracji, bo raportowana temperatura jest temperaturą bodaj za TURBO, a ta nie dobija do poziomów takie jakie są potrzebne dla DPF (w DPF jest dotrysk paliwa aby się podgrzał) - to z grubsza taka różnica między nimi.

Tak czy inaczej jak sprawdzisz to nic się nie stanie, tylko nie zapomnij mi napisać jaki jest efekt tego sprawdzenia. -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Teraz widzę że jest to Kuga 1? Jeśli to jest Kuga o której myślę to figa z makiem. ECU nie raportuje stanu DPF, ale możesz sprawdzić bo może jestem w błędzie a może jest jakaś wariacja z ECU w tych samochodach czy coś.

Bombel59 24-09-2022 21:26

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Wbijałem DW10F ale pokazuje tylko przebieg całkowity km
Komunikat - niepełne dane

DPF-GPF-APP 24-09-2022 21:31

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
No to nic nie poradzę. To jest Kuga 1 jak rozumiem, nic z tego nie będzie. Tam można najwyżej odczytać różnice ciśnień co i tak nic nie daje. - Reklamacja do producenta.
W ogóle to te parametry powinny być podawane na zegarach a nie zrobione tak jak jest.
W Turneo Custom czy coś takiego już te parametry z tego co wiem są przynajmniej w menu IPC łącznie z wypalaniem manualnym..

Bombel59 25-09-2022 06:39

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
Dzięki za odpowiedź , będę zwracał uwagę na chwilowe zużycie paliwa.

luckyboy 25-09-2022 07:39

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Bombel59 (Post 3425968)
Może ktoś podpowie jakiej aplikacji użyć żeby sprawdzić DPF w silniku DW10C

Wypróbuj FAP APP
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jacek,heser 09-11-2022 15:29

Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF
 
DPF-GPF-APP Witam czy program sam się odpali jak będzie wypalanie DPF


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.