Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 2008-2011] Większa przepustnica (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308428)

konieczko5 26-01-2023 06:56

Odp: Większa przepustnica
 
I o to chodziło. Masz wahania 0,97-1 bar. Dopiero przy 6580 obr na min masz spadek na 0,95 bara. Pytanie czy jak wyprzedzasz to osiągasz takie obroty? Jeżeli tak to wtedy można myśleć o zmianie przepustnicy na większą (wystarczy nawet o 1 mm szersza). To nie jest jak w Ti-VCT gdzie spadek był znaczny. Jednak przed wymianą przepustnicy jak wspomniałem wcześniej wyczyścić przepływomierz i ew. wyczyścił przepustnicę (jak nie chcesz jej demontować i mechanicznie czyścić to wystarczy zdjąć rurę elastyczną z obudowy filtra i są środki do czyszczenia z takim wężykiem (tutaj możesz kupić dowolny środek).
Jakby dalej brakowało mocy to tylko do tunera. Nie wiem jak w tym silniku, ale w żony Ti-VCT zapłon był bardzo bezpiecznie ustawiony. Wystarczyło przyśpieszyć i jest zupełnie inne auto. Tylko to już nie do mnie. Niby są gotowe mapy na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (są pod euro-2 i euro-4). Jednak z tamtąd nie wgrywałem i nie biorę odpowiedzialności za tamte softy.

Jones_1 26-01-2023 20:38

Odp: Większa przepustnica
 
z przepustnicą sobie odpuszczę temat
poszukałbym tunera ale wszyscy odmawiają :(
wszyscy piszą że u mnie się nie da, jak to się k.... nie da ?
u wszystkich tuning polega na wstawieniu większej turbiny
czym bardziej mnie odwodzą tym bardziej chcę :)
wszystkim dziękuję za zaangażowanie

konieczko5 26-01-2023 21:36

Odp: Większa przepustnica
 
Gadają, że się nie da bo albo nie mają programu do edycji tych map, albo im się nie chce Szybsza kasa jest w turboklekotach - nawet jak coś skaszanią to silnik nie padnie tak szybko. Do turbobenzyny już trzeba co nieco wiedzieć. Wolnossak to tyle samo pracy jak turbobenzyna, a nie ma takich przyrostów, więc za to się nie biorą.
Tak samo w moim. Tunerów, którzy ogarniają SIM28/29 jest mało. Znalazłem tylko na tym ruskim forum + przez przypadek greckiego tunera (co miał ten sam silnik i rozpracował mapę, choć sam o kilka rzeczy się pytał na różnych forach).

klocolus 26-01-2023 22:50

Odp: Większa przepustnica
 
Cytat:

Napisał Jones_1 (Post 3441774)
poszukałbym tunera ale wszyscy odmawiają
wszyscy piszą że u mnie się nie da, jak to się k.... nie da ?
u wszystkich tuning polega na wstawieniu większej turbiny

Moim zdaniem dlatego, że chip w NA daje niewielkie rezultaty w większości (zauważalne dopiero na stoperze), właściciele nie czują różnicy i potem reklamują.

Z przepustnicą spróbuj zrobić thinblade, może wystarczyć. Plus nie zmieniasz parametrów jej pracy poza tym pożądanym czyli na pełnym gazie, w przypadku wstawienia większej bez programu komp się zaadaptuje ale może być wyższe spalanie czy nierówna praca na wolnych.

Zawsze możesz dać 4 przepustnice z motocykla i jakieś ostre wałki :619:

konieczko5 27-01-2023 06:38

Odp: Większa przepustnica
 
Tylko powiedz jak odkręcić motylek. Śruby wykręcają się do pewnego momentu i dalej nie chcą iść (tak było u mnie i sprawdzałem na przepustnicy forda oraz vaga). Zawsze najpierw trzeba wykręcać czujnik położenia przepustnicy?

Jones_1 27-01-2023 16:58

Odp: Większa przepustnica
 
zrobić thinblade to trochę roboty
jeszcze tak się zastanawiam mam takie odczyty,bez uruchomienia silnika tylko zapłon
bez dotykania gazu i z pedałem na max w podłodze

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i teraz czy to fizycznie chodzi w takim zakresie czy sterownik tak ustawia
dla mnie jako laika to jest bez sensu dlaczego nie mam 100% na przepustnicy i 90st. na przepustnicy?
co zrobić żeby pedał poszedł na 100% ? dywanik zdjąć :)

edit:
wtedy przepustnica powinna iść na 90st. i problem rozwiązany

konieczko5 27-01-2023 19:41

Odp: Większa przepustnica
 
Nic to nie da. Mapa silnika zawiera maksymalne otwarcie przepustnicy. U ojca czujnik położenia gazu podaje 7%, a w podłogę 39%. Znany jest zakres "gazu" to odpowiednio jest dobrana mapa silnika. Niby u ciebie otwiera przepustnicę na te 82,5%, ale jak z poprzednich pomiarów, praktycznie nie ma spadków ciśnienia. Większe otwarcie (jakby utrzymywać ten 1 bar) to dałoby te 3-5% (i to powyżej ~6500 obr/min). Tego 1 konia mechanicznego na bank nie odczujesz w niższym zakresie obrotów.
Nie wiem czy masz kombi, więc obliczenia przyjmę do hatchbacka 5 drzwiowego. Masa auta 1420 kg, do łatwiejszych obliczeń przyjmę, że ważysz 80 kg (całkowita masa 1500 kg). Moc przyjmijmy katalogową (choć na ogół jest troszkę więcej).
Wychodzi, że na 1 KM przypada 10,3448 kg. Aby zachować moc na kg to jak dodasz 1 KM to w bagażniku przewieziesz 10 kg. Czujesz różnicę w przyśpieszeniu z pełnym bakiem, a 3/4? Jak tak, to możesz się bawić. :)

Jones_1 27-01-2023 20:09

Odp: Większa przepustnica
 
OK rozumiem
dla ścisłości waga auta 1232kg, aktualnie 149HP:D

klocolus 30-01-2023 22:58

Odp: Większa przepustnica
 
Cytat:

Napisał Jones_1 (Post 3441898)
OK rozumiem
dla ścisłości waga auta 1232kg, aktualnie 149HP

Jeśli chodzi o te silniki (2.0 duratec a nie 1.6 jak na początku)to poczytaj na brytyjskich stronach, popularne silniki do tuningu NA, robią nawet na 300km bez doładowania. Aczkolwiek jak NA to wszystko idzie w obroty i raczej trzeba by było zmienić przełożenia w skrzyni na trochę krótsze aby odczuć różnice w momencie.

Jones_1 31-01-2023 15:28

Odp: Większa przepustnica
 
tak chodzi o 2.0 podpiąłem się bo szkoda zakładać nowy temat
jeszcze mniejsze przełożenie, kurcze na dwójce nawet 100 nie osiągam ale popatrzę co i jak w necie
dzieki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.