Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Założenie tempomatu i ESP (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69647)

RECONDO 01-07-2009 20:40

Odp: Założenie tempomatu 2005 TDCi
 
Już kończę temat. Musiałem wymienić też kolumnę kierowniczą - moja nie miała uchwytu na czujnik kąta skrętu kierownicy. Kolumnę zakupiłem okazyjnie od znajomego z angola - jest prawie identyczna. Po weekendzie składam wszystko do "kupy".

kordyl 01-07-2009 21:13

Odp: Założenie tempomatu 2005 TDCi
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1164352)
żyroskop - poziom/pozycja auta

Kolego a gdzie znajduje się żyroskop?? ESP mam, ale nie działa mi poziomowanie ksenonów, a jeden z elektryków powiedział, że to właśnie żyroskop nie wyczuwa pozycji auta i to jest przyczyną. Tak w ogóle to wiecie czy to może być przyczyną złego samo poziomowania?? Sorki, że nie na temat. Dzięki za odp. Pozdr

RECONDO 01-07-2009 21:59

Odp: Założenie tempomatu 2005 TDCi
 
Oj chłopie... po takiej wiązce NIGDY więcej nie pojechałbym do takiego specjalisty. Podobno jeżeli kobieta ma mały biust to ZAPEWNE jest facetem. ESP nic nie ma do świateł i odwrotnie.

taxidriver 01-07-2009 22:04

Odp: Założenie tempomatu 2005 TDCi
 
poziomowanie lamp jest przy wahaczach pod spodem poszukaj moich tematów nt lamp znajdziesz linki do sga forum i fotki ;)

RECONDO 01-07-2009 22:11

Odp: Założenie tempomatu 2005 TDCi
 
Problem może być z:
- czujkami na wachaczach (rzadko);
- silniczkiem poziomowania;
- instalacją elektryczną (na czujkach jak i przy lampach)
Innej opcji brak.

karex 01-07-2009 22:21

Odp: Założenie tempomatu 2005 TDCi
 
No to Recondo trzymam kciuki :) . Ja miałem nadzieję, że sobie podziałam w wakacje, ale na razie mam gorzej niż krucho z kasą więc się nie wychylam i za wszystko obwiniam dziennikarzyny, które non stop wałkowały niegdyś kryzys którego nie było, ale nakręcili napiętą sytuację gospodarczą :/ . Al eto już nie ten temat.

A więc śledzę temat.
A nie trzeba nic aktywować przez WDSa?
I ponieważ temat jest jest o tempomacie (ale już go zmieniam :D ) to Recondo pamiętasz czy tempomat miałeś tylko aktywowany, czy coś Ci że tak powiem "dogrywali" i czy wszystko było przez WDSa czy też licznik wyciągany był (wyjęcie licznika to pikuś ok 5-7 minut, ale chciałbym wiedzieć).

RECONDO 01-07-2009 22:33

Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP Mondeo 2005 TDCi
 
Jeżeli chodzi o tempomat to w benzynie nie trzeba nowego softu - to sprawa mechaniczna - odwrotnie jest w dieslu. Jeżeli chodzi o ESP to konieczna jest już zmiana w sofcie. Faktycznie z finansami jest krucho ale ja kupiłem części ponad rok temu - teraz w końcu finalizuję montaż w innym przypadku też bym się tego nie podejmował.

macios 03-07-2009 13:44

Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP Mondeo 2005 TDCi
 
Proszę, podajcie mi namiary na ASO Forda, które aktywowało tempomat w TDCi.
Panowie w Gliwicach z uporem twierdzą że tego się nie da zrobić - może jak ich
skomunikuję z kimś w innym ASO kto to robił to jednak mi to też zrobią....

kordyl 04-07-2009 06:29

Odp: Założenie tempomatu 2005 TDCi
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1197629)
Problem może być z:
- czujkami na wachaczach (rzadko);
- silniczkiem poziomowania;
- instalacją elektryczną (na czujkach jak i przy lampach)
Innej opcji brak.

Koledzy RECONDO i taxidriver dzięki za pomoc w walce z samo poziomowaniem ksenonów. Przy waszej pomocy udało mi się znaleźć usterkę. Powodem był urwany kabel czujnika przy tylnym stabilizatorze. Jeśli spotkamy się na jakimś zlocie to macie u mnie duże pifko. Pozdr

lunek1 07-07-2009 20:24

Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP Mondeo 2005 TDCi
 
Dorzucę tak na przyszłosc.Opis jest po Angielsku ale mozna dojść co i jak.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.