Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34550)

taxidriver 26-04-2009 20:52

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
No i jak po tak długim okresie coś wiadomo????????
Ja mam coś takiego od wymiany oleju ostatniej i nie wiem czy się nie zacząć bać, na razie olewam czekając aż coś się wydarzy .

janbra 26-04-2009 21:22

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
U mnie tak rzęzi jak silnik jest zimny, po wciśnięciu sprzęgła jest cisza. Wystarczy podnieść trochu obroty i też nie słychać.

taxidriver 26-04-2009 23:31

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Cytat:

Napisał janbra (Post 1148951)
U mnie tak rzęzi jak silnik jest zimny, po wciśnięciu sprzęgła jest cisza. Wystarczy podnieść trochu obroty i też nie słychać.

U mnie podobnie po jakichs 30 sek przechodzi

dydorobert 27-04-2009 18:01

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
u mnie jest tak samo, chyba tttm (te typy tak mają)...

Kowalu 27-04-2009 19:07

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Dopisuje sie do tematu rzężenia:) Mam to samo odkąd mam Gala, czyli jakis rok, u mnie w zime dochodził jeszcze pisk przy zmianach biegów jak silnik schodził z obrotów ale na wiosne to ucichło, a rzęzi przez pare minut na półsprzęgle i dwójka cięzej wchodzi ale tylko zaraz po ruszeniu na zimnym. Ogólnie staram sie tym nie przejmowac, zwłaszcza ze objawy się nie nasilają.

janbra 07-05-2009 22:01

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Kolego danielp czy sprawa "Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi" wyjaśniła się?

danielp 11-05-2009 07:40

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Cytat:

Napisał janbra (Post 1158040)
Kolego danielp czy sprawa "Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi" wyjaśniła się?

Tak wyjaśniła, przepraszam, że nie odpowiadałem na priv ale nie zaglądałem tam od dłuzszego czasu. Powodem chrobotania na półsprzęgle jest padający wysprzęglik a telepania silnikiem przy gaszeniu koło dwumasowe. Koszt wymiany to ok. 2,5-3tys zł, komplet sprzęgła z dwumasą i wysprzęglikiem + robocizna. Większośc z kilku mechaników u których byłem kazało mi jeszcze z tym jeździć bo to dopiero początki i do kompletnego padu jeszcze długa droga. Nie lubię jak cos w aucie nie bangla ale jeszcze tego nie wymieniłem, nasłuc***e i jak na razie objawy nie narastają.
pzdr DanielP.

rafal_aa 27-02-2011 12:58

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
witam mineło juz troszke czasu a nikt konkretnie nie odpowiedział na hałas po puszczeniu sprzegła (mam własnie taki sam problem)

taxidriver 27-02-2011 14:37

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
Po wymianie sprzęgła wszystko wraca do normy masz post wyżej opisane dokładnie.

radekkacz 27-02-2011 17:51

Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?
 
poprzedniej zimy sledzilem ten temat bo u mnie tez zezilo wiosna mniej ale troche latem pedal wpadl w podloge plynu ubylo wysprzeglik sie wysypal oczywiscie wymieniony luk tej zimy tez troche furczy zaraz po odpaleniu i przy puszczaniu sprzegla odpalam zawsze na wcisnietym wiec na mrozie chyba tak ma byc.pozdawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.