Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] wymiana żarówki w reflektorze jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203730)

jaskół 09-10-2015 13:36

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Udało się - żarówka H7 wymieniona :mrgreen:

Dla zainteresowanych, nie trzeba wyciągać reflektora, ale warto odkręcić 2 śruby,
dzięki temu lampę mozna trochę pociągnąć do przodu i wtedy łatwiej ściąga się klapkę, która zasłania dojście do żarówki H7.

Dodam, że fabrycznie była żarówka Philipsa, wytrzymała ponad 42 miesiace
chyba to jest model VISION +30%
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dkkm63 25-11-2015 17:40

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Mam C maxa z 2012r i pierwsza wymiana żarówki to była klęska. Ale poradziłem sobie (po instruktażu)- przy górnej śrubie (obok) jest mały zatrzask wystarczy delikatnie podważyć śrubokrętem i reflektor wychodzi. oczywiście trzeba go trochę potarmosić ,delikatnie , i jest nasz. Cierpliwości...

gregorio hiszpa 19-12-2015 12:27

wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
wymiana żarówek w cmax2013 zajęła mi całe 2 minuty.
trzeba odchylić lampę i wyjąć ją z górnego mocowania przy śrubie, z nadkola.
a wtedy cała wyjdzie bez problemu.
ja załozyłem u siebie żarówki pozycyjne LED .
takie
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12...3ad5ada320.jpg

Stasiu47 19-12-2015 15:49

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Jeszcze nie miałem potrzeby wymiany żarówki, ale chyba poćwiczę na sucho, żeby w razie konieczności zrobić to w trasie.

becherek 30-01-2016 09:24

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Panowie i Panie,
zgłębiłem temat w praktyce.
rzeczywiście wystarczy 10min. na wyjęcie reflektora, ale niestety trzeba czymś zapełnić czas pozostały po demontażu czyli ok 5min.
sprawa okazała się bajecznie prosta:
1. jak wcześniej koledzy pisali trzeba odkręcić dużym wkrętakiem dwa wkręty - przedni na chłodnicą i tylny przy podszybiu.
2. przy tym drugim / tylnym wkręcie znajduje się jedyny poważny zaczep - pazur ok.8mm., więc:
3. unosimy i wysuwamy przednią część reflektora - na ile pozwala obudowa
4. delikatnym szarpnięciem unosimy tył reflektora wyjmując zaczep z otworu ustalającego
5. i dalej już intuicyjnie - kabel i żarówki.

pozdrawiam i szerokości na drodze

Kristoforos 10-07-2016 09:50

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Ad2. Za nic nie mogę znaleźć tam zaczepu. Mam dokładnie tak, jak na zdjęciu kol. nozdy wyżej i też dokładnie te samy problemy, co on. Gdzie na tym zdjęciu byłby ten zaczep??

edit: faktycznie jest zaczep, taka wpinka, którą trzeba podważyć. Uwaga taktyczna: z 4 punktów wymienionych przez kol. nozdę najważniejszy jest 1. Ten kawałek blachy trzeba po prostu pokonać nieco siłowo. Podobnie przy wkładaniu.

eiwedes 18-08-2016 20:16

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
poczytalem troche ale tak naprawde to sam doszedlem jak wyjac lampe w fordzie c max 2011-15 rok by wymienic zarowke a wiec odkrecamy dwie sruby bierzemy lampe troche do przodu i obok gornej sruby w plastiku jest taka zapadka trzymajaca lampe bierzemy drogi roniec troche do gory i sama wyskoczyc powinna 5 minut roboty gdy juz wiem

pint 05-12-2016 12:33

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
1 załącznik(i)
W uzupełnieniu , dla tych - którzy tak jak ja - mieli jednak kłopot ze znalezieniem "pazura", "zatrzasku", "zapadki" znajdującego się przy górnym wkręcie załączam zdjęcie pokazujące (strzałka) kwadratowy otwór w blasze , w który wchodzi plastikowy zaczep reflektora i skutecznie utrudnia wyjęcie całości .
Szarpanie reflektorem niewiele daje , pomaga spory płaski śrubokręt włożony pod plastik w okolicy tego kwadratu i delikatne wyhaczenie plastiku.

N/N 13-12-2016 23:46

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Dokładnie wczoraj spaliła się się żarówka mijania w prawym reflektorze. Wymiana zgodnie z instrukcją zajęła mi 10 minut. Nie powiem troche "szarpania" przy wyjmowaniu było ale bez tragedii. Wczesniej mialem Focusa Mk2 i tam szlo to o wiele szybciej. Pozdrawiam.

qba.fi 24-08-2017 08:35

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
czytam wasze komentarze i troche strach w oczach bo pamietam moje pierwsze dostwaidczenia z wymina zarowki stop, teraz wymia zarowki stop zajmuje mi doslownie 5 min.Czas na wymiane zarowki mijania. Jakis konkretny rodzaj zarowki polecacie do C-max 2013, bede szedl dzis po pracy zeby kupic i wyminic asap bo w weekend wyjedzamy w trase.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.