Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146311)

Torusek 03-03-2012 19:31

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
mi nie buczy zawór od turbiny tylko od EGR. od turbiny jest głębiej.

eclipse 21-08-2012 19:26

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Mam S-Maksa /2007r. 2.0L 143kM.od 2-ch lat buczy w nim zaworek od turbiny ( ten głębiej zamontowany) silnik nie stracił na mocy.Jedyne co , to zaolejony dolot rura do interkulera dalej sucho
.W poprzednie lato rozebrałem i poczyściłem dolot, rury ,interkuler- była minimalnie mgiełka na wejściu do interkulera.
Po roku słychać leciutkie pogwizdywanie na biegu przy 1800-2000 obr/min. i widać zaolejone połaczwnie rury z interkulerem. Po rozkreceniu i wyczyszczeniu mocno skreciłem i dla pewnosci owinołem szczelnie to połaczenie taśmą uszczelninajacą.(byłem przekonany ze jest tam nieszczelność i dlatego pogwizduje ) Zonk...... 1800 fiiii.....2000 obr/min.
Dzisiaj odkręciłem przepustnice, rurkę metalową do EGR i zaslepiłem blaszką zawór EGR.
Wszystko wyczyściłem (w dolocie było tłusto -ale nie tak jak poprzednio) .rura od EGR sucha okopcona. Skręciłem i odpaliłem przejechałem się zrobiłem test zegarów. Błedu nie wyrzuca nowego poza starymi .( DTC#01 C41568 i drugi DTC#02 C41668 .których nie rozumiem ). Pogwizduje tak samo , po zgaszeniu silnika słychać bbrrrrr........przez 8-10 sek.to zaworek podciśnienia od turbiny. Pytanie do fachowców ; czy jeśli zaślepiłem EGR a jest tam sprawny zaworek taki sam jak od turbiny to czy mogę je zamienić ?....bo chyba jest teraz zbedny . Jak sprawdzić dokładnie szczelność dolotu ?......... (podejrzewam to pogwizdywanie .) kto wie co to sa za błędy ?.

bodziofila 22-08-2012 05:38

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
a masz dpfa? bo nie napisales,jesli tak to nie mozesz zaslepiac zaworu egr,musi on byc sprawny,ja z problemem buczenia i poszarpywania walczylem rok:mad: az check,kontrolka esp.diagnoza serwisu uszkodzony silownik turbiny,wiec turbo wyciagniete i okazuje sie ze jest igla,powrot do serwisu a oni dalej ze to turbo,ostatnia nadzieja:wink: heko:wink: i auto hula jak zloto.wymienil jeden z tych zaworków,wgral od nowa soft i dopalil dpf,auto lepiej chodzi jak kupilem.przebieg dobijam juz do 200tysi(kilka kilometrow brakuje)

heko 22-08-2012 09:00

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
tak jak napisał bodziofila, nie zaślepiaj, wymień zaworek na nowy...egr jest potrzebny do prawidłowego działania DPF

eclipse 22-08-2012 20:58

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
No i człowieku bądż tu mądry , może ktoś się jeszcze wypowie odnośnie moich pytań .Jedni mówia że EGR to można usunąć i nie zaszkodzi , tylko poprawi a tu zgoła odmiennie . A może ktoś wie czego dotyczą te dwa błędy?. .

bodziofila 23-08-2012 06:17

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
tak jak napisales sam badz madry:razz: i podjedz na ids do kogos to bedziesz wiedzial dokladnie co to za bledy,oprogramowania ogolne mozna sobie wsadzic tam gdzie swiatelko nie docierag:galy wiem po sobie.jestem w plecy pare stówek a o czasie i nerwach nie wspomne.pozdrawiam i udanej walki....

MMV 17-11-2013 07:55

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Panowie podnoszę temat. Mam podobny problem z buczeniem i do tej pory było to tylko buczenie. Teraz przed buczeniem pojawiło się takie głuche buch, jak uderzenie gazu prze starych benzyniakach z lpg, słabsze ale dziwne uderzenie co to może być???

eclipse 17-11-2013 10:30

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Te zaworki podobno regenerują , ale przyczyną może tez być zanieczyszczenia lub woda w wężykach doprowadzających , które nie są bez znaczenia . Należało by je b, dokładnie przejrzeć i oczyścić .

lecchu1971 27-01-2014 20:37

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Wymieniłem zaworek tydzień temu.Buczenie ustało i samochód jakby trochę płynniej jeżdzi.Stary rozebrałem i sprawdziłem o co chodzi.Jest tam tłoczek i membrana i ten tłoczek był po prostu zapieczony i stał w miejscu.Teraz po wyczyszczeniu będzie na zamiankę.I to cała filozofia związana z tym zaworkiem.Jak buczy to trzeba go poprostu wymienić. Ja zapłaciłem za zaworek 180 zl i sam wymieniłem.

eclipse 27-01-2014 22:05

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Ja wymieniałem 1,5 roku temu i znów buczy pie.....
Czym czyściłeś? (jakiś środek?/
Czy mógłbyś wrzucić jakieś fotki z rozebranego do czyszczenia zaworka bo ja kiedyś rozbierałem ale doszedłem do punktu gdzie nie dało już rady więcej rozebrać i dałem spokój .A mam również stary który zmieniałem .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.