Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132763)

kubus1384 22-06-2011 13:28

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
Ja mam taki problem: od zakupu po 4 miesiącach pojawiają się rysy na lakierze bezbarwnym.
Szczególnie na drzwiach, progu przy bagarzniku.
Czasami też drobne odpryski, szczególnie na krawędziach drzwi.
Napisałem już oddzielny temat , ale odpowiedzi jest mało:(
Co zrobić żeby wzmocnić ten lakier ?
Jeden z kolegów pisał mi o polerce, ,,że utwardza lakier".
Ja się na tym kompletnie nie znam.
Może Fordy tak mają ?

kundziel 22-06-2011 13:35

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
to ja pisałem o polerce :) słuchaj jeżeli masz nowe auto to lepiej jedź do lakiernika i niech zrobi to profesjonalista. Koszt 250 zł i będzie spokój. Jeżeli nie chcesz takiego rozwiązania to kup sobie pastę woskową np. K2 (kupisz nawet w auchan - przeczytaj etykietę jak jej używać) + miękka ścierka + 5x piwo :D i również osiągniesz niezły efekt. Na drobne rysy polecam drugą opcję z pastą.

ShaD 22-06-2011 13:37

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
Cytat:

Napisał kundziel (Post 1672876)
uważaj, żeby się nie przecinać przez lakier to znacznie ułatwisz sobie życie

tzn?


ja musze malować całe bo lakiernik partacz narobil zaciekow, cytrynek i zle dobrał kolor...

kundziel 22-06-2011 13:41

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
z przecinaniem chodzi mi o to abyś nie przesadził z szorowaniem papierem ściernym. Zacieki i skórkę pomarańczy - lub baranek jeśli jest to rzeź ; wszystko to zmatujesz papierem. Pamiętaj abyś powierzchnię przed malowaniem miał idealnie gładką, zmatowaną i odtłuszczoną. Do matowania pod lakier używaj papieru wodnego o gradacji 800 - tak samo jak i na lakierze jak i na podkładzie.

ShaD 22-06-2011 13:44

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
cenne informacje :) a jak najszybciej wygladzic zacieki i cytryne/baranek? tzn tak zeby sie nie najeb** a zrobić dobrze? najwiecej takiego barana/cytrynki mam na masce - tzn cala jest taka..

kubus1384 22-06-2011 13:45

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
Gość w moim mieście oferował mi polerkę za 150 zł cały samochód(robiłem kiedyś u niego jeden element było ok.)
Powiedział jednak że dopuki nie załatwię sobie garażu to nie opłaca się polerować... bo rysy szybko wrócą.
Te 150 zł trochę tanio, ale to podkarpacie (biedny region) więc może u nas tak jest.
Jak on ma wykonać tą polerkę żeby była ok?
Chodzi mi o etapy.
Chciałbym wiedzieć, co trzeba robić, bo będę mógł przyglądać się jak to robi i ocenić, czy robi to zgodnie z zasadami.

kundziel 22-06-2011 13:59

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
Odp dla shadk-k najszybciej zdejmiesz maszynką oscylacyjną i wodnym papierem założonym na niej. Jeśli nie posiadasz to niestety musisz robić to ręcznie. Jak masz duże zacieki to możesz ściągać je zakładając papier 400 (na sucho) na twardą kostkę. Później i tak musisz poprawić to 800 żeby nie było rys pod nowym lakierem. Niestety jest to żmudna i czasochłonna robota i innej drogi nie ma.

A co do polerki. kubus1384 150 zł to niezła cena. Zwróć uwagę czy nie uszkodzi Ci elementów gumowych i plastikowych. Zasada polerki jest bardzo prosta. Nakładasz trochę pasty trochę wody i grzejesz polerką. Jeżeli ktoś się oferuje to pewnie wie o co mniej więcej chodzi. Ja zawsze uznaję polerkę za dobrze zrobioną jak na lakierze widać odbicie własnego oka :)
Przy polerowaniu obroty polerki nie mogą być wysokie, nie może trzymać polerki w jednym miejscu bo spali lakier. Po polerowaniu powinien użyć mleczka do lakieru, zmienić gąbkę na taką z cyckami i powtórzyć proces. Lakier nabiera wtedy szklistości i jest można powiedzieć "natłuszczony"

A jeżeli ktoś gada, że nie opłaca się robić bo nie masz garażu to jest w błędzie. Bo dobra polerka powinna trzymać się min 6 miesięcy.

Aha jak myjesz auto to dobrze je najpierw spłucz, często mocz gąbkę i nie używaj żadnych szczotek . Ja raz trochę olałem temat i też mam trochę rysek :D

kubus1384 22-06-2011 14:03

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
Bardzo dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam

Jarek1 22-06-2011 19:18

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
Chciałbym skorzystać z twoich rad. Otóż w moim MK3 drzwi od spodu od strony wewnętrznej zaszły rdzą. Wiem że jest to przypadłość forda.Mam więc pytania
1. Po wyczyszczeniu rdzy odtłuścić i zamalować farbą wchodzącą w reakcje z rdzą - i czy można malować z uwagi na konsystencje pędzlem czy pistoletem?
2. Po wyschnięciu nałożyć cienki wałek silikonowy tak jak w oryginale i czy przed tym odtłuścić i nałożyć farbę podkładową czy dopiero po ?

Chyba że jest inny na to sposób. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

wujeksam 22-06-2011 20:28

Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą
 
1 załącznik(i)
...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.