Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pulsacyjne przyspieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204825)

bs84 23-05-2014 09:18

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Dzis problem sie pojawil od nowa. Naparzanie autostrada ok 160 km/h, zjechalem z autostrady i zaczelo sie pulsacyjne przyspieszenie. Na kom zauwazylem ze w momencie braku mocu spada wartosz "fuel rail psi" czyli wnioskuje ze listwa cr. Czy taka informacja cos daje ????

damiasek 23-05-2014 10:49

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Daje, ale jeszcze mało, dlatego pisałem o logowaniu wartości. Czy najpierw spada ciśnienie na listwie CR i wyniku tego spadają obroty, czy też spadają obroty i wtedy spada ciśnienie
Przypadek pierwszy to awaria, a drugi to norma.
Którą wersje ScanXL używasz i czy jest ona z rozszerzenie dla forda, bo tylko te pokazywały dodatkowe pozycje z błędami.

bs84 23-05-2014 11:09

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Wartosci podgladalem na komorce w programie torque i niestety ciezko zauwazyc ktora wartosc spadla pierwsza. ScanXL nie mam tylko mechanik go mial jak jezdzil kiedys ze mna i swoim laptopem w celu diagnozy tego problemu.
pomimo tego wydaje mi sie ze obroty nie spadaja przynajmniej nie znaczaco

flacha2000 25-05-2014 15:09

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Wymień zawór pierbourg (czy jakoś tak) sterujący turbiną. Miałem identyczne objawy. Po wymianie jak ręką odjął. Kupiłem używany, wymieniłem na miejscu (3 minuty) i problem znikł.

bs84 25-05-2014 15:29

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Cytat:

Napisał flacha2000 (Post 2216773)
Wymień zawór pierbourg (czy jakoś tak) sterujący turbiną. Miałem identyczne objawy. Po wymianie jak ręką odjął. Kupiłem używany, wymieniłem na miejscu (3 minuty) i problem znikł.

Dzieki za wskazowke, ale mam tez pytanie. Wszedzie na necie zawor ten jest opisany jako zawor turbiny egr. Czy jezeli mam zaslepiony egr nadal zawor ten moze miec wplyw na przyspieszenie ?

flacha2000 25-05-2014 16:56

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Tak bo chodzi tu o sterowanie turbiną. Dla pewności poszukaj tego zaworu w swojej okolicy i podmień na miejscu. Sprawdzisz czy to jest przyczyną.

bs84 25-05-2014 18:37

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Pewnie zaryzykuje. Widzialem na allegro ze chodza w granicach 70 - 100 zl (30zl za taki ale do fiesty 1.6 tdci - czy to ten sam silnik?). Problem w tym, ze to pulsowanie pojawia sie po przegonieniu auta z wiekszymi predkosciami i to nie za kazdym razem. Wiec pewnie podmienie na inny pojezdze troche i zobacze co z tego bedzie.

wrzoch 25-05-2014 19:16

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Ciekawi mnie to "podmień na miejscu"
Czy dostęp do niego jest "sensowny"?
Jak się dobrać do niego jakbym chciał go wyczyścić/sprawdzić?

Miałem dziurawą gruchę, także jakiś syf mógł mi się przez to do zaworu dostać.
Chciałbym mu się bliżej przyjrzeć. Poza tym ma już 10 lat.

flacha2000 25-05-2014 19:38

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
W 2.0 TDCI dostęp dostęp jest sensowny i wymiana zajęła mi 3 minuty o czym pisałem niżej.

bs84 26-05-2014 07:44

Odp: Pulsacyjne przyspieszenie
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2216873)
Jak się dobrać do niego jakbym chciał go wyczyścić/sprawdzić?

Ponoć w naszym przypadku (1.6 tdci) sprawa nie jest taka prosta, ale wykonalna. Trzbeba podnieść auto, ściągnąć osłonę silnika i zawór ten jest przykręcony do bloku silnika od strony przegrody (takie info znalazłem w internecie).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.