Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wariujące ogrzewanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147181)

Deryll 03-02-2012 15:05

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
W większości problemy z nagrzewaniem spowodowane są małym termostatem. Skoro duży już wymieniłeś więc teraz kolej na mały.

AdamJ. 03-02-2012 15:35

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał mike51 (Post 1776921)
Własnie że nie wymieniałem małego termostatu,i nie wiem czy warto!!!ale skoro tak piszesz to moze warto jeszcze jego wymienic!!! Twierdzisz ze to powinno pomóc??? pozdrawiam

Po co te wykrzykniki? :027:

Skoro uważasz że nie warto to nie wymieniaj i nie zadawaj pytań- jak koledzy pisali: są dwa termostaty i często wymiana jednego nie przynosi żądanego efektu i głównie winowajca to mały termostat.

radekg32 03-02-2012 18:46

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
A u mnie dzisiaj wskazowka normalnie podniosla sie do pionu,potem zaczela schodzic do 1/4-ogrzewanie takie sobie-ledwo cieple powietrze i za cholere nie chce sie juz podnies do pionu.Bez wzgledu na czas usruchomienia silnika i ilosc przejechanych km.
Czy to tez moze byc wina malego termostatu ?

AdamJ. 03-02-2012 19:24

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Może być.

mike51 04-02-2012 14:05

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Właśnie zamówiłem ten mały termostat,mam go otrzymac na wtorek.W miarę możliwości bedę się go starał wymieni jak najszybciej, ponieważ jazda przy -17st nie jest żadną przyjemnością jak dla mnie.Proszę o jakiś link albo coś w tym stylu gdzie się znajduje ten termostat ponieważ mój mechanik stwierdził ze jeszcze nie miał do czynienia z wymiana czegoś takiego.Dziękuję

mike51 10-02-2012 09:01

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
I wszystko jasne.Przyczyna był "mały termostat"!!!tzn.olejowy
jak już pisałem wcześniej po wymianie "dużego " nic nie pomogło,więc "taka rada"dla Was Wszystkich.Proszę się nie sugerowac tylko jednym termostatem,ale dwoma:):)w moim przypadku bynajmniej pomogło bez większych komplikacji.Pozdrawiam

radekg32 24-04-2012 22:12

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Witam ponownie,panowie dzis znowu cos nie tak z klima.Zrobilo sie na tyle cieplo,ze przelacylem na LO a tu lipa powietrze leci letnie !!!!!!!!!! Probowalem na rozne sposoby,i test klimy i ewentualny reset bledow i za kazdym razem to samo.
Czy jest mozliwe,ze po 2 i pol miesiacach po wymianie na ten z zolta ikonka cos w nim strzelilo ? A moze przyczyny szukac gdzie indziej ? Dodam tylko,ze bezpiecznik w kabinie nie jest spalony.

radekg32 25-04-2012 21:48

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Dzis odpialem jeszcze aku na jakis czas,ale bez zadnych zmian,jakdmuchalo letnie tak dalej jest.Jakies pomysly ?

radekg32 29-04-2012 16:53

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
Usterka zdiagnozowana,padla cewka od sprezarki..........Czy mozecie doradzic mi czy wymieniac tylko sama cewke czy trzeba cala sprezarke ?
Jaki ewentualny koszty wymiany samej cewki badz sprezarki ?

radekg32 06-08-2012 22:35

Odp: Wariujące ogrzewanie
 
I znowu powtorka............sprezarka sie zalacza a z nawiewu leci tylko letnie powietrze.
Gaz jest,resetowalem ustawienia na panelu i nic nie pomaga.Czynnik klima?tyzacji jest na 100%,W czym moze byc znowu problem ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.