Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74802)

RECONDO 26-08-2009 23:34

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Hehe. A kto każe jechać. Zadzwonić można. Zresztą to Twój interes, składane lusterka mam i nikogo na siłę obdarowywać nie muszę.

trtami 27-08-2009 07:56

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1232645)
Hehe. A kto każe jechać. Zadzwonić można. Zresztą to Twój interes, składane lusterka mam i nikogo na siłę obdarowywać nie muszę.

Kolego to jak masz takie dobre układy z Docento i trochę chęci to prosze dowiedz się o to.

Kipa 27-08-2009 19:15

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Nie za bardzo mnie to przekonuje. Przypuszczam, że takie składane lustereczka powinny mieć do wysterowania dwa styki - zamknij lusterka i otwórz lusterka (ktoś wspominał o wyprowadzonym guziczku koło sterowania lusterkami do ręcznego strowania)
Jaki więc problem wysterować ten mechanizm po prostu z centralnego zamka - zamek zamknięty - lusterka złożone i w drugą stronę.

RECONDO 27-08-2009 20:14

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
W MK III uruchomienie takiej opcji to była łatwizna (oczywiście należało posiadać lusterka z taką funkcją) nie sądzę by w MK IV było trudniej, potrzebny jest "tylko" impuls = napięcie z centralnego przy ryglowaniu/odryglowaniu auta. Przy najbliższej okazji podpytam DOCENTO o receptę na uruchomienie.

trtami 27-08-2009 21:11

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1233253)
W MK III uruchomienie takiej opcji to była łatwizna (oczywiście należało posiadać lusterka z taką funkcją) nie sądzę by w MK IV było trudniej, potrzebny jest "tylko" impuls = napięcie z centralnego przy ryglowaniu/odryglowaniu auta. Przy najbliższej okazji podpytam DOCENTO o receptę na uruchomienie.

To ja czekam z nieceirpliwościa na jakies info w tej sprawie,

PAFFCIO 27-08-2009 21:53

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Cytat:

Napisał trtami (Post 1233315)
To ja czekam z nieceirpliwościa na jakies info w tej sprawie,

ja też. Wprawdzie już się przyzwyczaiłem by składać je z palca ale szybko mogę się odzwyczaić ;)

kubuspuchaty 27-08-2009 22:53

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 1233253)
W MK III uruchomienie takiej opcji to była łatwizna (oczywiście należało posiadać lusterka z taką funkcją) nie sądzę by w MK IV było trudniej, potrzebny jest "tylko" impuls = napięcie z centralnego przy ryglowaniu/odryglowaniu auta. Przy najbliższej okazji podpytam DOCENTO o receptę na uruchomienie.

Gdyby byłoby takie proste, nie byłoby tej całej dyskusji. Więc może wytłumaczę dokładniej gdzie jest problem. Wersja oprogramowania zainstalowana w modelach 2007 i 2008 nie posiada opcji lusterek w automacie. Po podpięciu komputera serwisowego, taka opcja jest niewyświetlana , jakby nie istniała. Czyli system auta nie widzi takiej opcji.
Dla upartych: można zwierać styki razem z alarmem, ale przypomnę, że ten model jest czuły na wszelkie odchyłki w poborze zasilania. Sygnał idzie na komputer na ten wykazuje usterkę.
Usterka na zasilaniu alarmu może uruchomić immo i autko na lawecie jedzie do serwisu. Nie wspomnę o gwarancji.
Reasumując, problemem jest oprogramowanie. Mimo pełnego uznania do umiejętności polskich informatyków, wątpię czy jest to możliwe. Obawiam się , że zmiana oprogramowania jest niemożliwa bez zmian sprzętowych,

Kipa 28-08-2009 00:07

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Cytat:

Napisał kubuspuchaty (Post 1233400)
Obawiam się , że zmiana oprogramowania jest niemożliwa bez zmian sprzętowych,

Przywaliłeś teraz jak łysy grzywką o beton ;-) zastanów się co powiedziałeś.

kubuspuchaty 28-08-2009 08:05

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
To wyjaśnij proszę dlaczego oprogramowania nie można zmienić ? Możesz zmienić ustawienia poszczególnych parametrów, ale softu nie wymienisz. Czy jesteś pewien ,że soft nie jest zapisany na stałe na kości ?
Zamiast chwalić się swoim podwórkowym językiem, może wiesz więcej i może objaśnisz temat zainteresowanym ?

RECONDO 28-08-2009 12:07

Odp: Lusterka składane elektrycznie - da się dołożyć?
 
Na czym mają polegać zmiany sprzętowe?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.