Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Podmiana zegarów z temp. zew. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169028)

Matych 07-11-2012 00:09

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 1901359)
licznik po lifcie nie zawsze idzie w starym fokusie przed liftem,

bzdura bez urazy-może tobie nie idzie,bo o ja widziałem nawet benzynę w dieslu i odwrotnie

kuba0005 07-11-2012 07:07

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
nie idzie to zmacz że nie przyjmuje immo w samochodzie przed liftem z zielonymi zegarami po założeniu czerwonych po lifcie nie da sie dograć immo. Co za znaczenie ma czy licznik od benzyny czy diesla masz najwyżej 6000 obtrotów a nie 8000. Kuga to środek c -maxa a c- max to focus więc idzie, możesz wziąśś licznik od c maxa. Ja mówie o dograniu immo a nie wymianie procka. Jak dogrywasz po lifcie to podaj kolegom kontakt bo że widziałeś to wiele nie zmienia w tej sytuacji, Co ja przerabiałem i dokładałem w focusach to inna sprawa a co idzie zrobić ids- em inna. Masz ids a to daj kontakt i rób.

tedi_k 07-11-2012 09:59

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 1901433)
...a co idzie zrobić ids- em inna. Masz ids a to daj kontakt i rób.

Kolego, wszyscy wiedzą, że IDSem nie idzie zrobić wszystkiego, bo jest poblokowane. Tak więc trzeba czytać różne fora i ciągle się uczyć:569:
Bez problemu uruchomisz z zegarami poliftowymi dowolne IMMO - wystarczy najpierw (przed parowaniem) w zegarach ustawić z jakim IMMO chcesz je parować (bardziej precyzyjnie - w jakim trybie ma działać IMMO zawarte w zegarach!!!). IDSem tego nie zrobisz a ELMconfigiem w 15 sekund:one: Oczywiście samo parowanie IMMO z PCMem oraz dopisanie kluczy tylko IDSem... Załączam ekran z ELMconfiga wyboru trybu IMMO w zegarach. Zakładam, że mimo wszystko wiesz na co się porywasz i masz dostęp do kodów IN-OUT długich i krótkich...

Matych 07-11-2012 20:47

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
IDS-m zrobisz wiele jak masz VIN-y samochodów tak skonfigurowanych jak ma być twój po doposażeniu

tedi_k 07-11-2012 20:56

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
W przypadku FF2/C-max/Kuga przecież dużo prościej jest wygenerować porządany AS BUILD (bo zapewne o ich ściągnięciu przy pomocy znanego VINu myślisz...) przy pomocy np. ELM-FF2:one:
A tak w ogóle to konfigurację modułów praktycznie w całości zdecydowanie najprościej jest zrobić w ELMconfigu.
Natomiast dla Mondeo MK4/S-max/Galaxy kolega Keisim opracował całkiem zgrabny modyfikator konfiguracji centralnej...

Sesje z innych samochodów o porządanej konfiguracji potrzebne są w IDSie w obecnej chwili chyba tylko do wymuszenia reprogramowania modułów, jak sam IDS nie chce zaproponować upgrade (np. zegary uparcie nie chce reprogramować z ROMu 0403 do 0509 - trzeba wówczas wziąć sesję z samochodu z ROMem np. 0203 i wymusić reprogramowanie).

Matych 08-11-2012 02:36

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Dokładne nie miałem Elema i configa ale miałem dostęp do IDS-u i zapisane Viny bogatych wersji wtedy idzie bez problemu bo zaznaczając opcje w IDSem to nie da rady ford zablokował tą możliwość i dzieją się cuda-np. coś znika (godzina z wyświetlacza) albo gubi inne funkcje.Dopiero Mayak pokazał mi jakie życie może być proste przy pomocy Elema

danynx 08-11-2012 06:29

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Napiszcie koledzy czy okablowanie obecnej manetki (bez sterowania) będzie dobre dla manetki nowej ze sterowaniem? Jeśli nie to gdzie dokupić, jak sobie z tym poradzić.
I czy manetkę dokupić z FF MK2 (04-07) czy również z FF MK2 po liftingu i C-maxa będzie pasowała?

tedi_k 08-11-2012 09:22

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Manetka będzi pasowała każda z przyciskami pochodząca z FF2/C-maxa/Kugi.
Co do okablowania nikt Ci gwarancji nie da bo Ford wpadał na przeróżne pomysły. Można założyć na 90%, że masz okablowanie, ale dowiesz się dopiero jak wypniesz kostkę z manetki i sam policzysz kabelki albo zrobisz zdjęcie i wrzucisz tu. Możesz śmiało rozbierać obudowę kolumny i wymienić manetkę na taką z przyciskami bo nawet jak nie będziesz miał wiązki, to nowa manetka będzie działać jak stara i będziesz miał w razie czego czas na szukanie wiązki.

danynx 08-11-2012 09:40

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1902035)
Manetka będzi pasowała każda z przyciskami pochodząca z FF2/C-maxa/Kugi.
Co do okablowania nikt Ci gwarancji nie da bo Ford wpadał na przeróżne pomysły. Można założyć na 90%, że masz okablowanie, ale dowiesz się dopiero jak wypniesz kostkę z manetki i sam policzysz kabelki albo zrobisz zdjęcie i wrzucisz tu. Możesz śmiało rozbierać obudowę kolumny i wymienić manetkę na taką z przyciskami bo nawet jak nie będziesz miał wiązki, to nowa manetka będzie działać jak stara i będziesz miał w razie czego czas na szukanie wiązki.

o to mi chodziło :) dzięki tedi_k

Matych 08-11-2012 20:29

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
2 załącznik(i)
chciałeś zdjęcia to proszę ale ja cały środek wymieniłem na poliftowy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.