Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Jaki fotelik wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186970)

Lukaszko 31-07-2013 21:30

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Poczytaj forum e-dzieko na gazeta.pl, tam jest temat o fotelikach. O 9-36 raczej zapomni, z jednym wyjątkiem, ma się pojawić romer xtensafix i on zapowiada się dobrze.
Ideałem byłby 0-18 lub 0+-25 mocowane tyłem do kierunku jazdy ale same wiem że to czasem jest problem. Ja wybrałem jedne z lepszych fotelików przodem z 9-18 romer safefix plus.

rafal8967 31-07-2013 22:57

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Z tego co wiem to jest pare fotelikow z przedzialu 9-36 ktore maja bardzo dobra opinie a takze 4 punkty w testach ADAC, jedna z firm jest kiddy, Cybex,Concord. Wiec nie skresla to zakupu w przedziale 9 - 36. Ale i tak punkty w testach nie oddaja tego co moze sie stac w realnym wypatku a nie symulowanym i to we wszystkich przedzialach wiekowych...

RedFord 31-07-2013 23:03

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Rafale, jednym słowem udanego szukania ci życzymy. Mam nadzieję że wsparcie z naszej strony ci się przydało :) pochwal się co wybrałeś jak już dokonasz zakupu.

rafal8967 31-07-2013 23:26

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
i sie przydalo i troche namieszalo mi w glowie hehe, ale napewno za jakis czas pochwale sie zakupem fotelika dla mojej Maryski, tylko troche mi przykro ze wczesniej nie mialem takiej pomocy i bede teraz musial pomyslec o zmianie fotelika dla 4 letniego Wiktora

hefi 01-08-2013 01:18

Cytat:

Napisał rafal8967 (Post 2053413)
i sie przydalo i troche namieszalo mi w glowie hehe, ale napewno za jakis czas pochwale sie zakupem fotelika dla mojej Maryski, tylko troche mi przykro ze wczesniej nie mialem takiej pomocy i bede teraz musial pomyslec o zmianie fotelika dla 4 letniego Wiktora

Kidfix:D

wrredusek 01-08-2013 07:08

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Absolutnie zgadzam się z przedmówcami, zachowanie dzieci w samochodzie i reakcje na fotelik to tylko przyzwyczajenie rodziców i ich błędy. Taka kruszyna jest zdecydowanie za mała na fotelik "siedzący" mój brzdąc jak był na granicy przesiadania się z nosidełka na fotelik to w podróż jechaliśmy z 2 fotelikami. Oczywiście, że po rocznym patrzeniu w sufit samochodu, jak pokażesz dziecku zmieniający się obraz za oknem to będzie się buntować na nosidełko. Mój syn ma już skończone 2 lata i jeździe w foteliku RECARO YOUNG SPORT, bardzo fajny fotelik i łatwy w montażu, jednak jak ktoś już zauważył jak młody zasypia potrafi mi głowa polecieć do przodu a nie jest to najwygodniejsza pozycja dla malucha. Ten fotelik ma jeszcze jedno "udogodnienie", które potrafi przeszkadzać. W klamrze ma sygnalizator odpięcia pasów, ma to za zadanie ostrzegać rodzica gdy dziecko rozepnie sobie pas. Szczerze mówiąc nie wiem w jakim wieku dziecko będzie potrafiło rozpiąć ten pas a już używam prawie rok tego fotelika i jak na razie to piszczek potrafi obudzić mi syna jak wyciągam go śpiącego z samochodu. Jeszcze jedna uwaga dotycząca szczególnie tanich fotelików, aczkolwiek nie tylko takich. To, że fotelik ma homologacje wcale nie oznacza, że jest on bezpieczny. Niestety chęć zysku jest ważniejsza od bezpieczeństwa dzieci.
Co do fotelików to polecam stronę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lukaszko 01-08-2013 12:08

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Cytat:

Napisał rafal8967 (Post 2053408)
Z tego co wiem to jest pare fotelikow z przedzialu 9-36 ktore maja bardzo dobra opinie a takze 4 punkty w testach ADAC, jedna z firm jest kiddy, Cybex,Concord.

To są firmy które sprzedają tak zwane poduszkowce, zdecydowanie je odradzam. Jest to sprytny wybieg na dobre wyniki w testach. Niestety w rzeczywistości poduszkowce źle się sprawdzają.

Grinch 01-08-2013 13:27

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Mogę się podłączyć? :)
Szukam fotelika dla noworodka, moją uwagę przykuł [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Romer Baby Safe Plus II + baza z ISOFIX.

Ostatni ow testach w tej wadze wygrał: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Peg Perego Primo Viaggio SL ale firma jest mi nie znajoma.

Myślałem jeszcze o czymś od Maxi Cosi albo ewentualnie RECARO YOUNG PROFI PLUS oczywiście z isofixem.

Podpowiecie Panowie?

RedFord 01-08-2013 14:26

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
I panie ;)

to ja polecę recaro. Wygląda najbardziej solidnie i przestronnie (zima, kurteczka itp.). A testy wypadły ok. Tapicerka na oko gruba, więc ok. Będzie dziecku wygodnie. Ważne też żeby nosidełko nie było bardzo ciężkie. Firma znana, mają pojęcie o tym robią.
Peg Perego włoskie ale wydaje mi się że chińska produkcja skorupy, choć mogę się mylić. Wygląda tak jak nosidełka w hipermarkecie jeśli chodzi o skorupę.

savo 02-08-2013 15:46

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Znalazłem coś takiego -wyszukiwajka fotelików ze zdjęciami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
można się wspomóc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.