Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123765)

maluszek007 22-07-2011 09:29

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Witam
To może ja z innej paczki jeżeli chodzi o spalanie na postoju według komputera przy ustawieniu " chwilowe zużycie paliwa " pokazuje 0.5 litra obroty na oko tak koło 900 czy tak wam też pokazuje ?
Pozdrawiam
Jacek

somar 22-07-2011 11:01

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Cytat:

Napisał alewicki (Post 1686083)
Somar, polecam kupic dodatek do paliwa, ktory pomaga oczyszczac uklad z nagarow.....
A.

a mozesz podpowiedzieć jaki dodatek??

Łukasz 23-07-2011 11:42

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Cytat:

Napisał marwyk (Post 1686053)
To ja teraz na baku zrobilem 1400 km, ale tylko trasa - z Krakowa dojechałem do Burgas i weszło 80 litrów. Auto zapakowane na full.

No to muszę Ci powiedzieć,że naprawdę mało spalił. Mój przy full załadunku, 5 osób oraz bagażnik dachowy spalanie miał 7,5-przy prędkości nie przekraczającej 120km/h.

allauto 24-07-2011 20:40

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
witam a mój galek spalił 4.45L na 100km na trasie ponad 600km przy prędkosci do 120km/h przy wyłączonej klimie, tankowalem pod korek przed wyjazdem i po powrocie tego samego dnia na tej samej stacji i przy tym samym dystrybutorze w mieście pali mi do 7/100km

somar 24-07-2011 21:08

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Cytat:

Napisał allauto (Post 1687173)
witam a mój galek spalił 4.45L na 100km na trasie ponad 600km przy prędkosci do 120km/h przy wyłączonej klimie, tankowalem pod korek przed wyjazdem i po powrocie tego samego dnia na tej samej stacji i przy tym samym dystrybutorze w mieście pali mi do 7/100km

to chyba raczej niemożliwe ?? :)

Łukasz 24-07-2011 21:43

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Cytat:

Napisał somar (Post 1687196)
to chyba raczej niemożliwe ?? :)

Nie chyba, tylko napewno! No chyba ,że na holu:)

marwyk 25-07-2011 04:52

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Jest to możliwe. Ja miałbym lepsze spalanie niż to co opisałem ale musiałem trochę przyśpieszyć przez ostatnie 400 km i dodatkowo włączyłem klimę.t
Jeśli jechał pusty i z głową rozpędzał samochód ne pokonując jakiś większych wzniesień to jestem gotowy w to uwierzyć. Mógł mieć też sprzyjający wiatr co dla naszych aut nie jest bez znaczenia - mogą palić nawet do 1,5-2 litry więcej. Górki też powodują większe spalanie, lepiej pokonywać trochę dłuższą trasę ale nie przez góry.
To wszystko to moje obserwacje z kilkuletniej jazdy różnymi modelami tych samochodów, auta mają większa masę i wysokość i trzeba już odpowiednio jeździć.

alewicki 25-07-2011 07:46

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Cytat:

Napisał somar (Post 1686156)
a mozesz podpowiedzieć jaki dodatek??

Jakis dodatek do czyszczenia ukladow zasilania diesli, tylko raczej markowy, typu STP, Castrol, Valvoline np. Normalnie, jedno opakowanie wlewasz do pelnego zbiornika paliwa raz na jakis czas. Zreszta bedzie napisane na opakowaniu. Ja ostatnio uzylem Formuly do Diesla STP [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . No i naprawde zadzialalo.
Pozdr
Andrzej

allauto 25-07-2011 08:13

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
Cytat:

Napisał luk1969 (Post 1687210)
Nie chyba, tylko napewno! No chyba ,że na holu:)

możliwe ,możliwe
jadąc tę samą trasę w zimie 2 godziny dłużej (z powodu złych warunków atmosferycznych )spalił mi 6,5/100 ,a na trasie szkocja-polska okolo 2500km, spalił 5,9/100 gdzie auto bylo zapakowane po dach oczywiscie bez używania klimy.
pozdrawiam

somar 12-08-2011 09:44

Odp: Czy czasem mój TDI nie stał się alko-ropniakiem???
 
w takim razie podpowiedzcie co zrobć żeby mój ropniak zamiast 10L w mieście palił mniej //zaznaczam że jeżdzę oszczędnie//


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.