Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Światła do jazdy dziennej jak zamontować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78178)

Leonzaw 14-09-2009 23:30

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
ja mam właczone światła "skandynawskie" ale jakoś nie widzę różnicy w podświetleniu (a mam i Conv+ i Navi) w poszczególnych położeniach (nie wiem moze tu jest coś w związku z ustawieniami, albo różnica jest tak mała ze jej nie zauważam)

kristof70 15-09-2009 07:03

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
na 0 nie masz podświetlenia wnetrza i zegarów, na 1 i 2 podświetlenie jest wraz ze ściemnieniem conversa (wg ustawień pokretła) , to chyba jest róznica zauważalna?

Pastoo 15-09-2009 15:50

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Leonzaw, musi u Ciebie jakaś widoczna różnica być - nawet w Goldzie, gdzie jest tylko mały ekranik wyraźnie widać różnicę między podświetleniem zegarów w położeniu 0, a położeniu 1, 2, 3.

mzk 16-09-2009 12:18

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Jasne, ale pod warunkiem że:
1. Mamy przekręcone pokrętło na ściemnienie
2. W navi zmienimy podświetlenie na Auto (tam gdzie opcje day/night)
Wtedy dopiero uzyskujemy efekt taki, że na 0 mamy do jazdy dziennej jasno na desce, a na 1 mamy ściemnione zegary i podświetlone :)

Leonzaw 17-09-2009 22:14

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1245681)
Leonzaw, musi u Ciebie jakaś widoczna różnica być - nawet w Goldzie, gdzie jest tylko mały ekranik wyraźnie widać różnicę między podświetleniem zegarów w położeniu 0, a położeniu 1, 2, 3.

no widac roznice pomiedzy polozeniami ... ale ja zrozumialem ze chodzi ci o polozeniu "na maxa" rozjasnienie i tylko operujesz czy swiatla wylaczone czy wlaczone ... no i wtedy nie widze roznicy

wiki 13-04-2011 17:37

światła do jazdy dziennej
 
Czy ktoś wie co jest grane,podłączyłem światła led automatyczne do jazdy dziennej,wszystko jest ok światła się włączają po przekręceniu stacyjki i wyłączają po włączeniu świateł drogowych i tak powinno być,ale gdy uruchomię silnik i wtedy włączę światła drogowe to led przygasają a nie wyłączają się.Takie same światła miałem zamontowane w mk 3 i nie było problemu.Czy ktoś wie jak to jest przyczyna i jak ją rozwiązać. Proszę o podpowiedź .

Alecki 13-04-2011 19:27

Odp: światła do jazdy dziennej
 
Ja ja podłączyłem swoje ledy (z tym, że pod pozycyjne) to też nie chciały się do końca wyłączyć. Podpiąłem przekaźnik sterowany zasilaniem pozycyjnych, który odcina zasilanie ledów i problem został rozwiązany.
BTW jak dzienne będą Ci się świeciły razem z mijania to policja zatrzyma Ci dowód, a auto nie przejdzie badania technicznego.

wiki 13-04-2011 20:27

Odp: światła do jazdy dziennej
 
Jak byś dokładniej sprecyzował.Podpiąłeś drugi przekaźnik czy podpiąłeś się pod przekaźnik od świateł pozycyjnych.Jeśli dołożyłeś drugi to jaki.Dzięki za podpowiedź.I proszę o więcej

Alecki 13-04-2011 20:44

Odp: światła do jazdy dziennej
 
Moje ledy mają fabrycznie wmontowany układ wyłączający je po podaniu +12V na "trzeci" kabelek. Ten trzeci kabelek zasilałem ze świateł pozycyjnych, by po ich zapaleniu ledy zgasły. Tyle, że to nie zupełnie działało. Ledy lekko się żarzyły.
Więc trzeci kabelek odciąłem a na kabelku zasilającym ledy (ACC+) zainstalowałem dodatkowy przekaźnik sterowany prądem ze świateł pozycyjnych. Jak prądu od pozycyjnych nie ma to przekaźnik jest zwarty i ledy świecą. Jak prąd z pozycyjnych jest to przekaźnik robi "pstryk" i odłącza zasilanie ledów - dzienne gasną.
Ten przekaźnik to jakaś chińszczyzna albo japońszczyzna - zasilany 12V prądu stałego, kosztował kilka zł na Wolumenie.
Przekaźnika nie umieszczaj zbyt blisko przetwornic od ksenonów, bo tam nieźle sieje.

wiki 14-04-2011 19:56

Odp: światła do jazdy dziennej
 
Dzięki za podpowiedź, dziś zakupiłem przekaźnik 12VDC 30/40A i po małych kombinacjach udało się wszystko działa jak należy.Jutro będę go montował na stałe.Dzięki i pozdrawiam.Dam znać jak mi poszło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.