Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Awaryjność wg ADAC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71278)

Kusek 03-06-2009 16:08

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
ten ranking zawiera wszstkie marki aut, i nie ma porownania, ile aut to 100% na dana skale aby obliczyc stopien awaryjnosci, to sa surowe dane z wyjazdow ADAC- i tak szczerze powioedziawszy nie jest to wiarygodny wynik- ile przykladowo porszakow jedzi po drogach a ile jezdi Opla czy forda czy tez Vw?? to kto predzej zadzoni na Hotline ADAC kierowca Fabi , Focusa, czy moze kierowca Q7??Auta z wyzszej polki sa raczej sladowe w takich rankigach i nie bralbym ich az tak do serca.

Romeksch 03-06-2009 20:44

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Cytat:

Napisał waiter (Post 1178077)
:564: Ja nad swoją "Drugą połówką" musiałem trochę popracować, ale efekty są doskonałe - że to będzie Mondeo jest sprawą tak oczywistą jak to, że nie da się ugotować ziemniaków, bez wlania wody do garnka :D

U mnie wogóle nie było problemów z żoną, to Ona stwierdziła, że Mondeo to jest to. No może Ją trochę "podprowadziłem" to ja przyniosłem katalog Forda.

Leonzaw 03-06-2009 20:48

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
hahahah a ja po prostu jej zakomunikowałem że własnie kupiłem ;) ... i zapytałem czy jej sie podoba!!!

ok_vfr 21-06-2009 18:25

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Na te rankingi trzeba patrzeć jak są robione - ADAC notuje jakie auta reperuje/ściąga z autostrady. Wiele marek daje Assistance jeżeli się robi przeglądy w ASO i ściąga auta szybciej od ADAC

Rondel 21-06-2009 18:32

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Hmmm... Spalona żarówka - awaria, urwana klapka od popielniczki - awaria...
Z tego co wiem, nasi zachodni sąsiedzi z każdą pierdółką jadą do serwisu... Poźniej ranking wygląda jak wygląda... :)

antyrama 21-06-2009 19:27

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Jednakże prawdziwy dramat polega na tym, że Mk IV cierpi na masę takich pierdołwoatych usterek, a ADAC ich nie uwzględnia :)
Strach się bać co by było gdyby uwzględniał...

Pastoo 21-06-2009 19:31

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
antyrama, może właśnie uwzględnia ? g:P Z drugiej strony ciężko mi uwierzyć w kompletną bezawaryjność Lagun, C5, Vectr i reszty. Nawet osławiony Passat to już nie to, co kiedyś, jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego rankingu. Jakimś dziwnym trafem w rankingu Dekry Mondeo nie dostało takiego lania.

antyrama 21-06-2009 19:42

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1190120)
antyrama, może właśnie uwzględnia ? g:P Z drugiej strony ciężko mi uwierzyć w kompletną bezawaryjność Lagun, C5, Vectr i reszty. Nawet osławiony Passat to już nie to, co kiedyś, jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego rankingu. Jakimś dziwnym trafem w rankingu Dekry Mondeo nie dostało takiego lania.

Ranking ADAC powstaje na podstawie wezwań do awarii drogowych.
To prawda, że właściciele Mk IV mogą być złośliwi i wzywać pomoc drogową do braku paliwa (awaria uniemożliwiająca dalszą jazdę) :)
Najgorsze, że wiemy z forum, że mają do tego podstawę. 1,8 TDCI źle pokazuje zawartość zbiornika.

Najczęstszymi powodami przyjazdu pomocy drogowej jest właśnie brak paliwa lub padnięty akumulator.
Obie te "usterki" uniemożliwiają dalszą podróż i są oczywiście wciągane do statystyk ADAC.
Inny problem polega na tym, że Niemcy są patriotami i częściej pastwią się nad "obcymi" samochodami a faworyzują swoją rodzimą technikę.
Tylko, że Fordy składają np w Zagłębiu Sary, a w najnowszym rankingu znienawidzona Laguna jest baaaardzo wysoko.

Pastoo 21-06-2009 20:00

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Dokładnie, tylko obecnie te rankingi ADAC schodzą na psy, kiedyś podawali pełne informacje tj. jaki % aut był unieruchomiony, jaki umożliwiał jazdę, jaki był ogólny udział w usterkach awarii silnika, elektryki, oświetlenia, zawieszenia itd. Informacja obecnie podawana jest według mnie nie do przyjęcia.
Z tych powodów przy oglądaniu aut sugeruję się tylko informacjami Dekry, która opiniuje uszkodzone pojazdy, a nie pomaga każdemu, nawet osobom, którym otworzyła się klapka wlewu paliwa i są przerażone, albo przepaliła się lampka w kabinie i mają stan przedzawałowy :) Poza tym dane te bardziej odpowiadają rzeczywistości, proponuję porównać Mondeo, Passata, Lagunę i C5.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

O ile Passat trzyma się dzielnie, o tyle Laguna i C5 to po prostu makabra.

jvc 21-06-2009 20:02

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Cytat:

Napisał antyrama (Post 1190134)
Najgorsze, że wiemy z forum, że mają do tego podstawę. 1,8 TDCI źle pokazuje zawartość zbiornika.

No nie przesadzał bym z tym 1,8 tdci ,wiem że ten sam problem ma co najmniej trzech użytkowników forum, które mają silnik inny niż 1,8 tdci :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.