Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regeneracja turbosprężarki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93916)

SrebnaStrzała 15-02-2011 19:05

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Będziesz wiedział kiedy padnie ;)
Objawy padania? Najpewniej będzie je słychać;)

CZARNY66 15-02-2011 19:11

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Czyli:
1) głośniejsza praca turbiny powyżej 2000 obr.
2) jakieś świsty, gwizdy i takie tam...
3) dym - kopcenie

wbbmzg 16-02-2011 02:37

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
akurat w Twoim silniku głośniejsza praca powyżej 2000 obr/min to standard. Wszystkie TDDi tak mają (po rozgrzaniu silnika powinno to przejście być prawie niewyczuwalne). Nie przejmuj się tym.
Najlepiej zdjąć wąż od turbo (ten pomiędzy filtrem a turbo) i sprawdzić czy są luzy na wale (poprzeczne/wzdłużne) i opory przy obracaniu.

CZARNY66 16-02-2011 13:49

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Witaj.
Luzów nie ma, było sprawdzane.... jest trochę podtarty wirnik, ale to od filtra powietrza (chyba muszę go częściej wymieniać). Myślałem, że raz na 10 000 km wystarczy jednak trzeba częściej. Jeżdżę głównie po mieście na krótkich odcinkach....

SrebnaStrzała 16-02-2011 15:53

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Ja jeżdżę po wioskach gdzie pełno piachu, filtr wymieniam raz na około 20.000km czasem dłużej czasem krócej i wszystko gra, nic nie po obcierane z tym że używam filtrów gąbkowych pipercross'a :)

marko37 16-02-2011 18:37

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Witam. Turbinę garetta da się zregenerować.osobuscie to przerabiałem i od września zeszłego roku nie narzekam chodzi jak ta lala.fakt ze było dosć drogo bo 1200 pln ale majac do wyboru kupno uzywki w ciemno wybrałem opcje regeneracji swojej.plus tego ze wiem co mam.po poł roku zero jakich kolwiek luzów wiec myslę z zrobili to profesjonalnie.mi jak walneła to łopatki od wirnika gdzie ciagnie powietrze były az w filtrze powietrza.ze wzgledu na to ze mam lekko wzmocnione za pomocą boxa to wstawili mi jakis mocniejszy walek i jakies lepsze łozyska

Snajper_881 16-02-2011 18:41

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Prawie jak hybryda :one:

krol44 18-02-2011 13:07

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Cytat:

Napisał marko37 (Post 1600474)
Witam. Turbinę garetta da się zregenerować.osobuscie to przerabiałem i od września zeszłego roku nie narzekam chodzi jak ta lala.fakt ze było dosć drogo bo 1200 pln ale majac do wyboru kupno uzywki w ciemno wybrałem opcje regeneracji swojej.plus tego ze wiem co mam.po poł roku zero jakich kolwiek luzów wiec myslę z zrobili to profesjonalnie.mi jak walneła to łopatki od wirnika gdzie ciagnie powietrze były az w filtrze powietrza.ze wzgledu na to ze mam lekko wzmocnione za pomocą boxa to wstawili mi jakis mocniejszy walek i jakies lepsze łozyska


A gdzie kolego regenerowałeś jeśli można wiedzieć? Moja ma lekkie luzy ale chodzi świetnie, myślę że w najbliższym czasie bedzie trzeba coś z nią zrobić.

wbbmzg 18-02-2011 15:33

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
na siłę się doszukujesz usterki czy co?

TomekM_1983 30-07-2011 14:12

Odp: Regeneracja turbosprężarki
 
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Mondeo MK3 od 4 miesięcy. Zrobiłem 8 tys. km i padła mi turbina. Pytanie co dalej. ASO zaśpiewało za nową skromne 6300zł brutto. Mechanik doradza regeneracje. Na pierwszy rzut oka nie wygląda źle, śmigło jest całe, ale jest straszny luz na osi i ciągnie olej z silnika.

Czy ktoś regenerował turbinę od 2.0 TDCI 130 KM w Poznaniu? Jeśli tak to gdzie? Jaki koszt? Ewentualnie gdzie szukać nowej, ale tańszej?

Chyba ręka boska nade mną czuwała, bo w piątek miałem tym autem wyjeżdżać do Chorwacji...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.